שתף קטע נבחר

שטייניץ: "מי שיסכן אותנו בבחירות רביעיות יוכה מכה קשה"

שר האנרגיה הביע אופטימיות בנוגע להרכבת הממשלה: "הציבור אמר את דברו בצורה ברורה, ולכן כולם יבואו לנתניהו". עקץ את כחול לבן: "לא ראינו את הגנרלים רוקדים על הבמה". על הדחה של היועמ"ש: "אין שום כוונה כזו"

 

 

 

 

 

על רקע ניצחון הליכוד, הזהיר שר האנרגיה יובל שטיייניץ באולפן ynet כי "מי שימשיך לפסול את נתניהו - פוסל את הדמוקרטיה הישראלית. מי שיסכן אותנו בבחירות רביעיות יוכה מכה קשה ואיומה".

 

שטייניץ ניסה להסביר את ההישג הגדול של ראש הממשלה: "נתניהו באמת מנהיג בולט, לא רק בקנה מידה מקומי אלא בקנה מידה עולמי. הציבור הכיר בזה, לא רק בהישגים האדירים של עשר השנים האחרונות שהתקשורת די ניסתה לגמד. ההישגים הכלכליים, הביטחוניים, המדיניים. הציבור הכיר בזה שיש פה מנהיג בעל שיעור קומה עולמי ויש פה מסע של דה-לגיטימציה והסתה נגדו, כשמנסים להשוות אותו לארדואן ולומר שהוא מכר את ביטחון ישראל תמורת בצע כסף".

 

יובל שטייניץ באולפן ynet (צילום: חגי דקל)
"ניסו לגמד את ההישגים". שטייניץ באולפן ynet(צילום: חגי דקל)

 

 

 

שטייניץ התייחס למלאכת הרכבת הממשלה, שעלולה להיות לא פשוטה עבור נתניהו. "אני אופטימי ואני חושב שבסוף ייתכן שהפערים יהיו גדולים יותר לטובת הליכוד, אבל נחכה ונראה. הציבור אמר את דברו בצורה חדה וברורה, הציבור פסל את הפסילות, כולל הפסילה המרושעת נגד נתניהו כראש ממשלת ישראל ולכן כולם יבואו לנתניהו. להערכתי זה גם מה שנכון מבחינה דמוקרטית, יכבדו את התהליכים הדמוקרטיים".

 

-לא ראינו אתמול את גנץ מודה בהפסד שלו

"ייקח לו זמן. גם לא ראית את ארבעת הגנרלים רוקדים על הבמה".

 


 


 

שר האנרגיה הדגיש כי ממשלת אחדות לא ירדה מהפרק: "ראיתי ערך בעבר בממשלות אחדות ואני לא שולל את זה על הסף גם הפעם. מי ששלל את זה היו כחול לבן עם גיבוי מסוים מהתקשורת. זה היה נבזי, מרושע ולא דמוקרטי. אני חושב שמי שעכשיו ימשיך לפסול את נתניהו, בעצם פוסל את הדמוקרטיה הישראלית. מי שיסכן אותנו בבחירות רביעיות בגלל שהוא לא מקבל את התוצאות הדמוקרטיות - יוכה מכה קשה ואיומה. בעיניי זה לא לגיטימי מבחינה מוסרית ודמוקרטית".

 

בנימין נתניהו נאום ניצחון אחרי תוצאות מדגמים ליכוד הליכוד גני התערוכה בחירות 2020 (צילום: AFP)
"מנהיג בקנה מידה עולמי" (צילום: AFP)

 

-האם אתם תלכו על הראש של היועמ"ש ותנסו להדיחו?

"אין שום כוונה כזו, גם נתניהו הצהיר על כך. זה גם בלתי אפשרי".

 

שטייניץ תקף את כחול לבן ואמר כי "זו אלטרנטיבה שלטונית רק מבחינה פורמלית. מבחינה מהותית הייתה פה מפלגה באמת ריקה מתוכן, שלא הציעה שום דבר, לא תכניות לעתיד ולא רקורד מהעבר. מפלגה שקמה רק כדי להדיח את נתניהו. התוכן העיקרי שלה היה 'רק לא ביבי".

 

על רקע מה שנראה כמו התחזקות ברורה של הרשימה המשותפת, שטייניץ טען כי דווקא המפלגות הערביות הן אלו שמחרימות את הליכוד: "טוענים נגדנו שעשינו דה-לגיטימציה לרשימה המשותפת. זה עיוות שלא ייאמן, שאחמד טיבי ואיימן עודה מכנים אותנו פשיסטים. אנחנו לא פוסלים את ערביי ישראל, אנחנו כן פוסלים את אלו שלא מוכנים להכיר בישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, ומסיתים נגדנו כפשיסטים ולאומנים".

 

"אני מקווה שרגש האחריות והכבוד למשחק הדמוקרטי יגברו הפעם, וגנץ, שכן קיבל את מתווה הנשיא - רק לפיד גרר אותו לפסילה הזאת - יעמוד הפעם על דעתו", אמר שטייניץ לסיום.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי דקל
שטייניץ באולפן ynet
צילום: חגי דקל
מומלצים