שתף קטע נבחר

גם הגאון הפוליטי צריך ממשלת אחדות

בנימין נתניהו נתן בקמפיין הזה מופע שעוד יילמד בבתי הספר לפוליטיקה. אבל אחרי מערכה מרובת הכפשות והשמצות - יש צורך באיחוי הקרעים

 

בנימין נתניהו נאום ניצחון בחירות 2020 (צילום: רויטרס)
בנימין נתניהו, הלילה(צילום: רויטרס)

נכון להבוקר (יום ג'), לפני שעודכנו תוצאות האמת, ובכל הזהירות הנדרשת, כבר אפשר לומר שבנימין נתניהו עשה את הבלתי ייאמן. עם שלושה כתבי אישום על שוחד, מרמה והפרת אמונים, כשבעוד שבועיים עומד להיפתח משפטו, אחרי ירידה מ-60 מנדטים באפריל 2019 ל-55 בספטמבר, הצליח נתניהו להפוך על פיו את התיקו שנראה נצחי, להשיג יתרון משמעותי של הליכוד על כחול לבן, וגם יתרון של הגוש שממדיו עוד יתבררו.

 

 

נתניהו נכנס למערכה הזו כמי שנלחם על חייו הפוליטיים, ונתן פייט שצריך ללמד בבתי ספר לפוליטיקה. רק נתניהו יכול. גאון פוליטי כבר אמרנו? הוא לא הניח לשום דבר לחמוק מתחת לידיו. הוא פיטר את שרי ימינה בנט ושקד, ואז מינה את בנט כשר ביטחון מתוך חשש שיחבור לגנץ, ואף התייהר בצעד זה בפני הקהל הליכודי.

 

הוא מינה שר משפטים כלבבו כדי לבוא חשבון עם אנשי משרד המשפטים והיועץ המשפטי לממשלה. כשנאלץ לותר במצוות בג"ץ על התיקים הרבים שהחזיק בנוסף לתפקידו כראש ממשלה. הוא מינה לתפקידי שרים יושבי ספסלים אחוריים שבטח בנאמנותם. הוא השתמש בקשריו הטובים עם ולדימיר פוטין, הביא לשחרורה המשמח של נעמה יששכר, ואף לא היסס לטוס במיוחד מוושינגטון למוסקבה על מנת לחזור איתה ועם אמה במטוסו, מלווה בשלל נציגי התקשורת.

 

הוא אץ-רץ מעיר לכפר, הפציע בכל מקום, אין-ספור אירועים, שטח, שטח, שטח, זנח את שיטת התקשורת באמצעות המדיה החברתית, אך עשה שימוש נרחב בפייסבוק, לרגע לא נח ולא תש כוחו.

 

רק בימים האחרונים ניכר היה שהתעייף מעט, אבל אי אפשר לזקוף זאת לחובתו. בכל זאת, זוהי הצגה של איש אחד, כשכל השאר לידו נושאי כלים. הוא מחליט, הוא מוביל, הוא נותן מופעי סטנד-אפ לקהל מעריציו הרבים. והוא גם ניזון מסקרים פנימיים, מקצועיים, כאלה שהוא מכור להם מזה שנים רבות, וגם מומחה לקרוא, להבין ולהסיק מהם את המסקנות המתבקשות.

 

 

ומולו - קמפיין כחול לבן. חלש, רופס, זחוח, יהיר, אם בכלל ניתן לקרוא לו קמפיין, מונהג על ידי קוקפיט ומועמד אחד לראשות ממשלה שלא הצליח לייצר נראות של ראש ממשלה אפילו בפוטנציה.

 

אז מה עכשיו? בשלב זה עוד לא ידוע אם יצליח נתניהו להשיג את המנדט ה-61 שיאפשר לו להרכיב ממשלה. אבל גם אם יהיו 61 מנדטים לקואליציה, עדיין - לאחר מערכה כה רדודה ונמוכה, מרובת שיסוי, שסעים, הכפשות והשמצות - יש צורך לאחות את הקרעים, לרפא את הפצעים, לאחד את החברה בישראל.

 

כולנו עם אחד. לשם כך נחוצה ממשלת אחדות לאומית וציונית. אני מקווה בכל ליבי שכל הצדדים, גם אלה שדחו את מתווה נשיא המדינה ושהתחייבו כך או אחרת, ישכילו להתלכד ולהתאחד. זו התשובה היחידה. כל אופציה אחרת תעמיק את השסעים ותהיה טובה פחות לישראל.

 

  • לימור לבנת כיהנה כשרה מטעם הליכוד

 

מעוניינים להציע טור לערוץ הדעות של ynet? שלחו לנו ynetopinion@gmail.com

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות ערוץ הכנסת
לימור לבנת
באדיבות ערוץ הכנסת
מומלצים