שתף קטע נבחר

עודה: "אני קורא לשמאלנים לא להתייאש"

ברקע ההישג המסתמן של מפלגתו, קרא יו"ר הרשימה המשותפת לשיתוף פעולה עם כל השכבות החלשות בישראל: "כל קבוצה כזאת צריכה לראות בנו כתובת". עודה תקף את כחול לבן ("חיקוי חיוור של הימין") וסיפר שהוא לא מחכה לטלפון מנתן אשל. רעייתו של עמיר פרץ: "הוא ישקול צעדיו"

 

 

מעודד מההישג של מפלגתו, גאה על התגייסות החברה הערבית למען הרשימה, תוקף את כחול לבן ובני גנץ וקורא למחנה השמאל לא להיכנס למרה שחורה: יום לאחר שהמדגמים חזו עלייה מרשימה בבחירות למפלגת הרשימה המשותפת, אמר הבוקר (יום ג') היו"ר ח"כ איימן עודה כי "זה ההישג הפרלמנטרי הגדול ביותר אי פעם מאז הכנסת הראשונה ב-1949". נכון לעכשיו מסתמן מתוצאות האמת כי הרשימה המשותפת קיבלה 15 מנדטים, לעומת 13 בבחירות בספטמבר.

 

כל מה שצריך לדעת על בחירות 2020 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

"באפריל 2019 היינו עם 10 מנדטים, ההישג שלנו מטורף, הרשימה היחידה שעלתה באופוזיציה זו הרשימה המשותפת", אמר ח"כ עודה. "מבחינתנו אנחנו כל הזמן מתקדמים, אבל לא נסתפק בהתקדמות האיטית הזאת. עוד שני מנדטים ועוד שלושה, אנחנו חייבים להיות האלטרנטיבה הערכית לכל המפה הפוליטית בישראל. האלטרנטיבה הערכית מבחינתנו זו התחלה לחיזוק השמאל האמיתי".

איימן עודה (צילום: AP)
ח"כ איימן עודה(צילום: AP)


 

עודה ביקש לעודד את המחנה שלו: "אני קורא לשמאלנים לא להתייאש ואפילו לא לעשות חשבון נפש, אלא לחשוב על שותפות ועל אלטרנטיבה ערכית ולא אלטרנטיבה של כאילו. אלטרנטיבה ערכית של שלום אמת, דמוקרטיה אמיתית, שוויון אמיתי בין ערבים ויהודים במדינה וצדק חברתי לכל המוחלשים.

 

"מבחינתנו, מהרגע הזה נחזק את שיתוף הפעולה בינינו לבין השכבות המוחלשות בכל החברה הישראלית. נכון שאנחנו מתחילים מהאוכלוסייה הערבית שהיא הקבוצה הנפגעת ביותר, אבל יחד עם זאת כל קבוצה מוחלשת במדינת ישראל צריכה לראות בנו כתובת ואנחנו ניאבק יחד איתם בשביל שיהיה מקום לחיות בו".

 

- קיבלת כבר טלפון מנתן אשל (מקורבו של ראש הממשלה נתניהו)?

"לא קיבלתי והוא מכיר אותי טוב מאוד ויודע כמה אני בן אדם עקרוני ואין לו מה לחפש אצלי".

 

- עמיר פרץ אמר שהוא מנהיג השמאל. אתה רוצה להיות המנהיג הבא של השמאל הישראלי?

"אני מציע לעמיר לוותר על הגישה הזו. מי שמציע אלטרנטיבה אמיתית, שלא מגמגם בסוגיית השלום ובסוגיית השוויון המלא בין הערבים והיהודים במדינה והדמוקרטיה זה אנחנו".

 

- עמיר פרץ צריך להתפטר?

"אני לא מחלק ציונים ואני לא קורא לאנשים מה לעשות. מה שחשוב לנו זה מה שאנחנו עושים, לא חשוב מה הם אומרים".

איימן עודה (צילום: גיל נחושתן)
מטה הרשימה המשותפת לאחר פרסום תוצאות המדגמים(צילום: גיל נחושתן)

  ()

 


 

- ההישג הוא ניצחון של הציבור הערבי?

"מבחינת הציבור הערבי זה אחוז ההצבעה הגבוה ביותר מאז שנת 99', הבטחנו שנביא 15 מנדטים וקיימנו. הבעיה היא לא אצלנו, הבעיה היא החיקוי החיוור של הימין - בני גנץ וכחול לבן. הם נכשלו ואנחנו ניצחנו".

 

- בספטמבר המלצתם לנשיא על בני גנץ.

"תראה כמה אנחנו עקביים. נשארנו במקומנו בדיוק. מי שזז ימינה זה לא אנחנו, זה כחול לבן".

 

- לפני חצי שנה בני גנץ היה בשמאל?

"הוא אף פעם לא היה בשמאל".

 

אשתו של פרץ: "עמיר ישקול את צעדיו" 

יו"ר העבודה-גשר-מרצ ח"כ פרץ תקף אף הוא בחריפות את כחול לבן. לאחר פרסום המדגמים אמש, אמר פרץ כי כחול לבן ניהלה "קמפיין חסר אחריות שפגע במחנה". פרץ הוסיף: "נמתין לתוצאות האמת, ולאחר מכן נפעל לחיזוק דרכנו. אני אומר לכם - אל תפלו לרגע ברוחכם אלא להפך - אתם יצרתם אווירה של תקווה.

 

"בחרנו ללכת למהלך הזה מתוך אחריות להבטיח גוש גדול שייתן סיכוי לממשלה חדשה", אמר פרץ על החיבור עם גשר ומרצ. "עשינו הכול, כשעתידה של המדינה לנגד עינינו. חתמנו הסכם עודפים עם כחול לבן, נתנו גיבוי לגנץ ודווקא ברגעים הקריטיים התחיל קמפיין חסר אחריות של כחול לבן. אין לנו כוונה לדבר על אכלו לנו שתו לנו, אמשיך לנהוג באחריות".

 

 

אחלמה, רעייתו של פרץ, אמרה הבוקר מחוץ לבית המשפחה בשדרות: "הלילה עבר בציפייה דרוכה, אנחנו עדיין מצפים לתוצאות האמת. אנחנו בסדר גמור, עדיין שומרים על הערכים שלנו. עמיר ישקול את צעדיו בתבונה וחוכמה כמו שהוא עשה לאורך כל חייו".

 

הבת שני ציינה: "זה אומר שכמו תמיד צריך לחכות לתוצאות האמת. וכמו תמיד, כמו כמעט 40 שנה של שליחות ציבורית, אבא יפעל מתוך מערכת האמונות שלו למען צדק חברתי, למען שלום, כדי להיטיב עם כל מה שקורה בארץ שלנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל נחושתן
איימן עודה
צילום: גיל נחושתן
מומלצים