שתף קטע נבחר

החיזור המוצלח של נתניהו הביא לו את קולות המתנחלים

חלקים נרחבים בקמפיין הליכוד נועדו לקרוץ למתנחלים. מההבטחות להחלת ריבונות, דרך ביקורים ביישובים ועד הקמת שכונה בקריית ארבע – נתניהו רצה, וקיבל, את קולות המתנחלים. וגם הבלגן של בנט ובן גביר עזרו לו. עכשיו ידרשו בהתנחלויות לפרוע את החוב

 

 

 

ביום ראשון שעבר עמד ראש הממשלה בנימין נתניהו על במה בשכונת נופי כרמים בקריית ארבע. לנאומו הפריע קבלן מקומי שצעק "די כבר", בתגובה להתקפות נתניהו על נפתלי בנט ואיילת שקד, וטענתו כי יחברו לממשלתו של בני גנץ לאחר הבחירות. בתגובה לצעקה, הרים נתניהו את קולו ואמר: "צריך להגיד את האמת, מספיק עם הצביעות. צריך להצביע ליכוד". הוא כנראה ידע על מה הוא מדבר. בקלפיות המתנחלים חל זינוק של עשרות אחוזים לטובת הליכוד על חשבון עוצמה יהודית וימינה.

 

בנימין נתניהו בטקס נטיעת עץ לרגל חג ט
נתניהו במבואות יריחו(צילום: EPA)

 

באריאל הגיע נתניהו ל-52%. בסיבוב הקודם רשם 9% פחות. במעלה אדומים הגדיל נתניהו את כוחו ב-10%. בשערי תקווה שבשומרון עלה נתניהו מ-35% בסיבוב הקודם ל-47%. בקריית ארבע קפץ ב-13%, מ-32% ל-45. גם בתקוע שבגוש עציון קפץ ראש הממשלה ב-10% מהבחירות הקודמות. ביצהר, מעוז של "עוצמה יהודית", השיג נתניהו קפיצה של 8 אחוזים.

 

 

 

בעלי עלה נתניהו ב-13%, וב-12% בעופרה בהשוואה לסיבוב הקודם. ביישוב אדם (גבע בנימין) השיג נתניהו 52%, עלייה של 10% מהסיבוב הקודם. כך גם בנופים, עלה הליכוד ב-13%.

 

נתניהו הקדיש רבות מזמנו בקמפיין למתנחלים. הוא ערך ישיבות ממשלה בבקעת הירדן, דיבר על ריבונות, קידם את היישוב מבואות יריחו, חנך שכונה חדשה בקרית ארבע, וביקר במעלה אדומים ובאפרת. נתניהו גם נפגש עם ראשי המתנחלים כשהכריז על עסקת המאה ותמיד ידע להצר את צעדי מחאתם. אלא שכעת כבר מתכוונים המתנחלים להעלות הילוך בקידום הריבונות.

 

"לאור התוצאות זה מתבקש. המפות כבר מוכנות והריבונות, כך אמרו לנו, היא עניין של שבועות. ככל שהדבר יתעכב, השטח יבעבע", מסביר גורם בהתיישבות. ראשי המתנחלים מרגישים שעשו את שלהם בעסקת הריבונות ולכן מצפים למהלך, אפילו חד צדדי. "לריבונות יש קונצנזוס רחב מאוד ולכן צריך ללכת על זה בלי לפחד" מסביר הגורם.

 


 

 

  ()
 

 

התושבים מסבירים כי מלבד תכנית טראמפ, יש שותפות גורל עם נתניהו. "יש תחושה שהרדיפה נגדו שווה רדיפה נגדנו, יחד עם משבר אמון במערכת המשפט ואנשי השמאל בתקשורת".

 

 

 

"כל הסיבות הובילו לכך שעדיף לשים פתק מחל מכל פתק אחר", הסבירה ללי דרעי, תושבת עלי שהצביעה ליכוד. "כל הסיפור שקרה עם ימינה ועם עוצמה יהודית, ערב סגירת הרשימות והבלגן שהיה בכינוס הבית היהודי, גרמו לאנשים להתרחק מהפוליטיקה המגזרית ויצרו תחושה של מיאוס בקלחת המגזרית המפלגתית. ולכן אנשים בחרו בליכוד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים