שתף קטע נבחר

עד מדינה בפרשה 512 מת. גורמים במשטרה: "לא ישפיע על המשפט"

בכיר לשעבר בארגונו של יצחק אברג'יל הלך לעולמו, ככל הנראה מדום לב. בעולם התחתון קיוו שמותו יסייע לנאשמי פרשת החיסולים, אך במשטרה הבהירו כי המשפט עומד להסתיים

 

העיד על ניסיונותיו של אברג'יל לחסל את רוזנשטיין (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
העיד על ניסיונותיו של אברג'יל לחסל את רוזנשטיין(צילום: מוטי קמחי)

אחד מעדי המדינה בפרשת 512 (החיסולים בעולם התחתון) מת היום (שלישי) בבית החולים, ככל הנראה כתוצאה ממחלה. מדובר בבכיר לשעבר בארגון הפשע של יצחק אברג'יל שחצה את הקווים והעיד נגד חבריו. בני משפחתו של העד קיבלו את ההודעה לפני זמן קצר.

 

במשטרה אמרו כי מותו לא צפוי להשפיע על המשך ניהול התיק בבית המשפט, שכן כל העדויות כבר הושמעו. בעדותו סיפור לחוקרים, בין היתר, על ניסיונותיו הבלתי-פוסקים של אברג'יל לחסל את זאב רוזנשטיין. על אף שגויס כעד מדינה, העבריין לא נכנס לרשות להגנת עדים, ושהה תחת שמירה של אנשי היאחב"ל.

 

העד, שחלה מאוד לאחרונה וכתוצאה מכך אושפז לצורך טיפולים, ריצה בעבר עונש מאסר והיה בעל ניסיון רב בהברחות סמים. גורמים בעולם התחתון תלו תקווה שמותו יסייע לחלק מהנאשמים בפרשה, אולם במשטרה הבהירו כי המשפט כבר לקראת סיום  - ולמותו לא תהיה השפעה, נכון לעכשיו.

 

פרשה 512 עוסקת בעיקר בארגון הפשיעה של העבריין יצחק אברג'יל. ביולי 2015 הוגש אישום חמור נגד 18 נאשמים, בראשם אברג'יל. הפרקליטות טוענת כי בשנים 2006-2002 עמד אברג'יל בראש ארגון שייצא וייבא קוקאין ואקסטזי ברחבי העולם בהיקפי ענק, וחבריו ביצעו שורה של עבירות אלימות חמורות - כולל חיסולים ורצח אזרחים.

 

באישום מתואר בין היתר כיצד בעשור הקודם, במסגרת המאבק בין אברג'יל לזאב רוזנשטיין שלושה אזרחים בפיגוע הפלילי ברחוב יהודה הלוי בתל אביב בשנת 2003. לפי האישום, אנשי אברג'יל הניחו מטען חבלה אצל חלפן כספן שהמתין לרוזנשטיין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
העד השתייך לארגונו. יצחק אברג'יל
צילום: מוטי קמחי
מומלצים