שתף קטע נבחר

"לפי החוזה האולימפיאדה צריכה להתקיים ב-2020"

השר האולימפי של יפן, סייקו האשימוטו, התייחס לאפשרות כי המשחקים האולימפיים יידחו בשל נגיף הקורונה: "יכול להיות שהם יתקיימו בסוף השנה"

הוועד האולימפי הבינלאומי (IOC) התכנס היום (שלישי) בלוזאן כדי לדון במצב ההתמודדות של יפן בעקבות התפרצות וירוס הקורונה, כשבסיום יצאה הודעה כי הוועד מחויב במלואה להצלחה של המשחקים האולימפיים שיתקיימו בין התאריכים 24 ביולי ל-9 באוגוסט 2020.

 

הוועד האולימפי קיבל דו"ח על כל האמצעים שננקטו עד כה בכדי להתמודד עם המצב ואחריו התנהל דיון מקיף. כוח משימה משותף כבר הוקם באמצע פברואר, שכלל את הוועד האולימפי, מארגני טוקיו 2020, העיר המארחת, ממשלת יפן וארגון הבריאות העולמי (WHO).

 

מבקר במוזיאון האולימפי בטוקיו עם מסכה (צילום: AFP)
אפשרות לדחות. מבקר במוזיאון האולימפי בטוקיו(צילום: AFP)

 

בוועד האולימפי ציינו כי הם ימשיכו לפעול לפי עצתו של ארגון הבריאות העולמי, כסוכנות המובילה באו"ם בנושא זה, והביע את תודתו בפני ארגון הבריאות העולמי על שיתוף הפעולה היקר.

 

עוד נאמר: "אנחנו משבחים את האחדות והסולידריות הגדולה של הספורטאים, הוועדים האולימפיים הלאומיים, הפדרציות הבינלאומיות והממשלות. כל בעלי העניין ממשיכים לעבוד בשיתוף פעולה הדוק כדי להתמודד עם האתגרים של נגיף הקורונה".

 

למרות ההודעה המרגיעה השר האולימפי של יפן, סייקו האשימוטו, התייחס לאפשרות כי המשחקים יידחו: "לפי החוזה צריך לקיים את המשחקים ב-2020, מה שיאפשר לדחות במידת הצורך עד לסוף השנה".

 

תחרות הגראנד פרי בג'ודו שהייתה אמורה להיערך ברבאט, מרוקו, התבטלה בשל הנגיף. הישראליות ענבל שמש (63 ק"ג), רז הרשקו (68 ק"ג) ואליס שלזינגר (63 ק"ג) שמייצגת את בריטניה, היו אמורות לקחת חלק בתחרות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים