שתף קטע נבחר

הילדים שמשנים את העולם כבר בגן

שמירה על כדור הארץ, דאגה לבעלי חיים, אכפתיות ודאגה לזולת הם חלק מהנושאים שילדי גן איקליפטוס בתל אביב החליטו לשים במרכז הפעילויות שלהם על מנת ליצור שינוי חיובי בתחומם

בשיתוף עמותת רוח טובה

 

 

מה זה לעשות מעשה טוב מבחינתכם? נשאלו ילדי גן איקליפטוס בתל אביב, והם מיהרו להשיב: "לעשות דבר משמח לאחר" וגם "מעשה טוב בשבילי זה לעזור לילד" ו"לעזור לאנשים". לעשיית מעשים טובים יש יתרונות רבים, בין אם מדובר בסביבה שזוכה למעשים הטובים, ובין אם בסביבה שעושה אותם - שני הצדדים מרוויחים. יותר מזה, אנשים שהחלו להתנדב אפילו יום אחד בשנה, סיפרו שחייהם השתנו, ורובם בחרו להמשיך להתנדב באופן קבוע לאורך כל השנה וסחפו איתם חברים ומשפחה. לכן, חשוב גם להציג לילדים את יתרונות המעשים הטובים, כך הם לומדים על הסביבה שלהם, על הדדיות, על כבוד ועל חמלה.

 

ספסל החברות, כדי שאף אחד לא יישאר לבד
ספסל החברות, כדי שאף אחד לא יישאר לבד

לקראת יום המעשים הטובים שייערך ב-24 במרץ, הגננת נועה לוי חיפשה דרך להטמיע את נושא האחריות החברתית והחליטה לשאוב את ההשראה לפעילות מתכנית "יוצרים שינוי" - תכנית חינוכית בינלאומית, שבאמצעות ארבעה שלבים פשוטים, גורמת לילדים להאמין ביכולתם ליצור שינוע חיובי ולפתור בעיות חברתיות שחשובות להם. התכנית, המופעלת בישראל ע"י עמותת רוח טובה מקבוצת אריסון ומשרד החינוך, מחולקת לארבעה שלבים:

 

• שלב 1 - מתחילים ב"להרגיש" - מתבוננים בסביבה ומחליטים מה רוצים לשנות

• שלב 2 - ממשיכים ב"לדמיין"- מדמיינים פתרונות אפשריים לנושא שנבחר

• שלב 3 - יוצאים "לעשות" - מתכננים ויוצאים לשטח ליצור את השינוי

• שלב 4 - שמחים "לשתף" - מעוררים השראה ומשתפים את השינוי

 

עוד סיפורים על מעשים טובים :

 

הילדים בגן התחלקו לחמש קבוצות וכל קבוצה יצרה את השינוי בתחומה בעזרת יישום שלבי התכנית. התוצאות היו מרגשות במיוחד. צפו בווידיאו בתחילת הכתבה.

 

קבוצת "חביתה"  החליטה לשמור יותר על כדור הארץ ולא לזרוק זבל לרחוב ולמחזר. הם מקמו בגן פחי מחזור לפלסטיק, למזון, ולדפים. והמחישו זאת בהצגה לשאר ילדי הגן.

 

קבוצת "קינדר" החליטו לעצב בגדים לכלבים כדי שיהיה להם חם בגב והכינו קטלוג לבגדי הכלבים.

 

קבוצת "ביצת עין"  יצרו "ספסל חברות" כדי לשמח חברים עצובים. הילדים תכננו איך ייצבע הספסל וקישטו אותו פרחים ועציצים.

 

קבוצה "ביצה קשה" החליטו לשנות את התפריט וגרמו לכך שיהיו כדורי שוקולד במקום חלה ביום שישי. הילדים כתבו מתכון להכנת כדורי שוקולד בנוסף הם ישאלו את ילדי מקבלי השבת במה הם מעוניינים בשבוע שלהם חלה או כדורי שוקולד.

 

קבוצה "מקושקשת" הכינו דוכן לימונדה ועוגיות למכירה ואת הכסף תרמו לנזקקים. 

 

לומדים על התחשבות באחרים, עזרה וחמלה ועושים טוב
לומדים על התחשבות באחרים, עזרה וחמלה ועושים טוב
  

 

ב-24 במרץ יתקיים יום מעשים טובים - יום שיא לעשיית טוב שנתית. תושבי ישראל ייצאו לעשות טוב מצפון ועד דרום בשלל פעילויות למען הקהילה והסביבה. רוצים להשתתף? הכנסו עכשיו ומצאו בקליק אחד את הדרך שלכם לעשות טוב. יום מעשים טובים מנוהל על ידי עמותת רוח טובה מקבוצת אריסון, המציעה מגוון דרכים לעשות טוב ולהתנדב כל השנה

 

בשיתוף עמותת רוח טובה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים