שתף קטע נבחר
צילום:  AFP, EPA

משבר הקורונה: קרן המטבע תסייע לכלכלה העולמית בסכום של 50 מיליארד דולר

מנהלת הקרן הבינלאומית, קריסטלינה גאורגייבה, אמרה כי הסכום יהיה נגיש באופן מיידי ויועבר ברובו למדינות חלשות בשווקים המתעוררים. הבנק העולמי הכריז על חבילת סיוע של 12 מיליארד דולר

 

 

קרן המטבע הבינלאומית תסייע לכלכלה העולמית בעקבות נגיף הקורונה: מנהלת הקרן, קריסטלינה גאורגייבה (Kristalina Georgieva), הודיעה הערב (ד') על גיבוש חבילת סיוע מיוחדת של 50 מיליארד דולר - הסכום מיועד לסייע לגומרים הנאבקים במחלה ובהתפשטותה ברחבי העולם.

 

בנק ישראל לאחר הורדת הריבית בארה"ב: "אין צורך בצעדים נוספים"

האוצר קורא לרכך את הצעדים החריפים לבלימת הקורונה: "עלולים לגרום נזק לכלכלה"

 

בשיחה עם CNBC אמרה גאורגייבה כי הסכום יהיה נגיש באופן מיידי, ושהוא יועבר ברובו למדינות חלשות בשווקים המתעוררים. החלק העיקרי של הסכום יינתן למדינות האמורות כהלוואה ללא ריבית, ומבלי שהן יידרשו לחתום על הסכם מוקדם מול הקרן על מנת לזכות בתמיכה.

 

קריסטלינה גורגייבה, יו
קריסטלינה גורגייבה, יו"ר קרן המטבע העולמית IMF(צילום: בלומברג)

"מה שנחנו עושים כרגע זה עוברים מדינה אחרי מדינה, בוחנים את הצרכים הפיננסיים של כל אחת מהן, בודקים האם הם מודעים למקור הסיוע האפשרי הזה, ופועלים במהירות בהתאם לתגובה מנהיגיה", אמרה גורגייבה בראיון. "אנו בשלב מוקדם של החיבור עם כל אחת מהן, אבל אני יכולה להבטיח שאנו נפעל מהר מאד, עם הגעת הפניות אלינו", הוסיפה.

 

הבנק העולמי הכריז הלילה על חבילת סיוע של 12 מיליארד דולר, גם היא מכוונת בעיקר למדינות עניות, לטובת התמודדות עם ההשלכות הכלכליות של מגיפת הקורונה. שני הארגונים הודיעו ביום שני כי בכוונן לגבש במשותף את חבילות הסיוע הנדרשות למדינות אלה, והתחייבו לצאת עם הפרטים בקרוב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: בלומברג
קריסטלינה גורגייבה יו"ר קרן המטבע העולמית IMF
צילום: בלומברג
מומלצים