שתף קטע נבחר

עמיר פלג

הצדיק שנתקע במונית הכסף / פלג בחמישי

אחרי שרכש שחקנים בסיטונות ונכשל, מנסה משה חוגג להגביל בעלים עשירים ממנו, בא בטענות לאוהדי בית"ר ומספר מעשיות

המזגזג

חוגג מתחפש לרמי לוי

קצת אחרי שביטל את אירוע האוהדים הנוצץ, מחמת חוסר עניין לציבור, החליט בעלי בית”ר ירושלים לחשוף בפומבי את תוכניתו המהפכנית. "רצינו להביא את המחירים למה שנקרא מחירי רמי לוי", הסביר משה חוגג. "לעשות כרטיס של 25 שקלים, אחיד, בתמורה להתחייבות למלא את טדי. ואם אתה לא בא, תתרום את הכרטיס לילד או לחייל"... אין ספק, מיזם מורכב, שכמותו היו יכולים לרקוח רק אושיית המרכולים, יובל המבולבל והרמטכ"ל.

 

אז נכון, רמי לוי היה בטח מתעקש שהמחיר יהיה 24.90, ואולי גם שמי שלא בא יוכל לתרום את כרטיסו לגמלאי או לשוטר, אבל העיקר הרעיון והחזון. יש לנו עניין עם מומחה להשקעות וירטואליות, ועוד בליגת הבורסה לניירות ערך.

 

חוגג, אוחנה ובניון (איור: אופיר בגון)
(איור: אופיר בגון)

 

לא מעט כסף (אמיתי) השקיע חוגג ברכש. אבל עכשיו, עוד לפני שהחל הפלייאוף וכשגם מאבק האליפות וירטואלי מבחינתו, פתאום מגלה הבעלים של בית"ר רגישות לקולגות דלי אמצעים, וקורא לפייר פליי פיננסי. "הסכומים פה לא פרופורציונליים, חשוב לי שתהיה לנו ליגה טובה ומעניינת. יש לא מעט בעלי קבוצות שנמאס להם להפסיד ולהפסיד", אמר חוגג, שלא בדיוק חשב על אותם בעלים מוכים כשרכש מהם שחקנים.

 

כמה ימים לאחר מכן, במקום אחר, הוא התייחס לאלה שאיתם כבר קשה לו להתמודד. "120 מיליון זה טירוף, וצריך להירגע. אם התחרות היא מי מוציא יותר כסף, אז מיץ' גולדהאר ניצח", אמר בעלי בית"ר, שאפילו דיווח בגאווה: "אני חושב שאני הבעלים הרביעי בעושרו בליגת העל". מה שנקרא סוציאל־קפיטליסט.

 

"אנחנו משקיעים המון כסף", המשיך חוגג בטון נוגע ללב. "לא רק כסף שלי. זה כסף של המשפחה, כסף של אשתי, כסף של הילדים. זה כסף שאני לוקח מהילדים שלי ואני שם אותו בכדורגל"... ובזמן שהמאזינים תוהים איזו לה פמיליה הוא אוהב יותר, בא המשפט המדהים הבא: "קודם כל, זה ברוך השם לא בא על חשבון הילדים שלי. יש לילדים שלי מספיק". תודה לאל, אבא'לה, רק שבפעם הבאה כדאי לתאם קודם גרסאות. עם עצמך.

 

בית
מגלה רגישות לקולגות דלי אמצעים. משה חוגג(צילום: עוז מועלם)

ואז הגיע שלב השאלה החנפנית: למה אתה עושה זה? "משני סיבות", השיב הבעלים שאינו מצטיין בעברית תקנית. "אני חושב שמי שמרוויח הון, מי שהקדוש ברוך נותן לו, אם אני לא אמצא דרך לתת חזרה, מעשר לקהילה, הוא ייקח לי. אז אני צריך לעשות טוב בעולם. וסיבה שנייה: אני חולה על כדורגל"... שיהיה בריא, באמת, רק למה מי שנותן מעשר לקהילה, נעלב כשהקהילה לא מתלהבת מרוחב ליבו? ומדוע מפריע לו שנדבנים גדולים ממנו נותנים לקהילתם הרבה יותר?

 

"אני לומד תורה בימי שישי והרב שלי סיפר לי על שני נהגי מוניות - אחד צדיק גדול, ואחד רגיל", עידכן חוגג כשנשאל על תרומתו לבית"ר ירושלים. "מה ההבדל ביניהם? אחד חיפש עבודה ופרנסה, השני אמר: איך אני אעשה טוב לאנשים? אני אעזור לאנשים שקשה להם לעבור מנקודה א' לנקודה ב'. יש להם סלים, עושים קניות, אני אעזור להם. אז אחד צדיק גדול, שבא להיות נהג מונית כדי לעזור, והשני כדי להתפרנס. אני באתי לבית"ר ממקומות נכונים".

 

סיפור מעניין, כי מי שעלו למונית הכסף שלו אלה יוסי בניון ואלי אוחנה, שבאמת מתקשים לעבור מנקודה א' לנקודה ב'. ותגידו, גם לכם יש הרגשה שהנהג לא מתקרב אל היעד ורק מנפח את השכל?

 

יוסי בניון ביציע באצטדיון דוחא (צילום: עוז מועלם)
מתקשים לעבור מנקודה א' לנקודה ב'. בניון ואוחנה(צילום: עוז מועלם)

 

ההולוגרמה

קשטן מזהה את בקנבאואר

בדקה ה־34 למשחק הבונדסליגה בין הופנהיים לבאיירן מינכן, שכבר הוליכה 0:4, הופיע במרכז המסך נשיא המארחת דיטמר הופ. הוא ניגש אל ראשי באיירן בתא האח"מים, והפרשן תומר קשטן הסביר בבדיחות הדעת: "הוא מבקש את בקנבאואר 'תחוסו עלינו במחצית השנייה. ארבע זה מספיק'".

 

בדקה ה־48, כשכבר היה 0:5 והופ חמור הסבר שוב נראה ביציע, קשטן המשיך בדאחקה: "לא ביקש מספיק יפה מבקנבאואר קודם". כעבור 20 דקות החלה מהומה ביציעים. אוהדי באיירן הניפו שלטים פוגעניים נגד הופ, וקשטן הסביר: "ראינו את בקנבאואר מתנצל אולי בפני הבעלים של הופנהיים". בדקה ה־77 הוריד השופט את השחקנים מהמגרש, וקשטן תיאר מה אנחנו רואים: "בקנבאואר יורד אל כר הדשא".

 

המצלמה עברה למתחם חדרי ההלבשה, והתבייתה על פרצוף מוכר עם שיער בלונדי מלא. "תראה את הפנים של קומאן", אמר קשטן. בינתיים השחקנים חזרו למגרש, החליפו מסירות והעבירו זמן במחאה על התנהגות הקהל, והפרשן סיכם: "ראינו את הופ ובקנבאואר במנהרה, ומעניין מי קיבל את ההחלטה... איזה כיף היה לראות את ההתנהלות הזו. גם של בקנבאואר שבא ומחזק את הופ".

 

תומר קשטן על הקווים (צילום: אפי שריר)
האיש שהוא דיבר עליו לא היה בקנבאואר. קשטן(צילום: אפי שריר)

 

אז מה כאן לא בסדר? פשוט מאוד, האיש שהפרשן דיבר עליו לא היה בקנבאואר, מהדמויות הגדולות והמוכרות בהיסטוריה של המשחק, אלא כוכב ענק אחר, קרל־היינץ רומניגה, שמשמש כיום כיו"ר באיירן מינכן. ה"קייזר" בן ה־74, נשיא הכבוד של המועדון, אינו מגיע למשחקים בתקופה האחרונה מסיבות בריאותיות.

 

ואגב, האיש שקשטן קרא לו קומאן (מהולנד), היה בכלל השוער האגדי של גרמניה, אוליבר קאן. נקווה לפחות שכאשר הפרשן מגיע הביתה, הוא לא אומר לאבא שלו: "שלום אלי גוטמן".

 

המקצצים

הימרת בטוטו? יצאת דבע

הפרס הראשון בטוטו־16 עמד במחזור האחרון על שבעה מיליון שקל. ביום שישי הודיע הטוטו כי משחק שהופיע בטופס, בין ורדר ברמן לאיינטרכט פרנקפורט בליגה הגרמנית, בוטל. מהמרים שהשקיעו אלפי שקלים רק בזכות הגמול המפתה ביקשו לבטל את הטופס בתחנה, ונענו שזה בלתי אפשרי. רק בדיעבד הודיע הטוטו שהפרס עבור 15 ניחושים צנח ל־329 אלף שקל בלבד.

 

התופעה הזו החלה למעשה כבר לפני שלושה שבועות. אז עמד הפרס הראשון על שישה מיליון שקל, אך ירד ל־364 אלף עקב ביטול משחק הליגה הספרדית בין אייבאר לריאל סוסיאדד. אילו המהמרים הכבדים היו יודעים שסכומי הזכיות יצנחו במיליונים, זה ברור, הם לא היו משקיעים כל כך הרבה בטופס. מה אכפת למועצת ההימורים? הם את הקופה שלהם כבר עשו.

  

איסק חוגג (צילום: EPA)
לא נכנס לטוטו. אלכסנדר איסק מסוסיאדד(צילום: EPA)

 

למה בטוטו לא התחשבו בלקוחות הנאמנים, ואיפשרו להם לבטל את הטופס? ואם כבר ביטלו את הפרס של שבעה מיליון, למה לא לחלק אותו לשלושה, כאילו שהמהמרים סימנו בו משולש, כדי להבטיח לפחות סכום זכייה אטרקטיבי?

 

הנה תשובתם: "בעקבות התפשטות נגיף הקורונה נדרש הטוטו להתמודד בשבועות האחרונים עם מצב של חוסר ודאות וביטולים רבים ברגע האחרון של משחקי ספורט ברחבי העולם. מטבע הדברים, ההודעות נמסרו ברגע האחרון, ומרגע קבלתן הטוטו עשה כל שביכולתו על מנת לעדכן במידע גם את לקוחותיו. לצערנו, מלבד הפגיעה בפעילותו התקינה של הטוטו, בקהל לקוחותיו ובזכייניו, מסבים לו ביטולי המשחקים נזק כספי לא מבוטל. הטוטו מחויב לפעול על פי כללי ההימורים הקבועים בתקנותיו, ובהתאם להם הוא אכן פועל גם במצב המורכב של השבועות האחרונים.

 

"לעניין ביטול הימור על ידי משתתף: התקנות קובעות כי ניתן לבטל הימור רק חצי שעה לאחר ההימור. בעבר הטוטו יזם מול הרגולטור תיקון שיאפשר לבטל הימורים גם לאחר יותר מחצי שעה, אך יוזמה זו לא קודמה. לעניין סכום הפרס הראשון במקרה של ביטול תחרות: התקנות קובעות שבמקרה זה סכום הפרס לא יכלול סכומי העברות ממחזורים קודמים, ובהתאם לכך המועצה פועלת".

 

אז זהו. בהכל אשם הנגיף, ואם אתם פראיירים ומהמרים בסכומים גבוהים, קחו בחשבון שתצאו דבע. מצד שני כשתזכו, לא תצטרכו להלביש שקית חומה על הראש. מספיק מסכה סטרילית.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איור: אופיר בגון
חוגג, אוחנה, בניון
איור: אופיר בגון
מומלצים