שתף קטע נבחר

מהפכת שיבולת השועל מגיעה לישראל - האם נמצא התחליף המושלם לקפה שלכם?

תחליפי החלב נמצאים על המדף כבר שנים רבות, אך נראה שבשנים האחרונות מדף התחליפים רק הולך וגדל. עבור ישראלים רבים, האתגר הגדול מתמקד במשימה אחת: קפה טעים ומוקצף היטב - ללא חלב פרה. המתמודד החדש על התואר הוא משקה 'בריסטה שיבולת שועל' של תנובה Alternative. העולם כבר אימץ בחום - האם ישראל הבאה בתור?

"אני אשמח להפוך גדול, על שיבולת שועל" - תתכוננו לשמוע את המשפט הזה בבית הקפה הקרוב לביתכם. משקה שיבולת שועל הפך כבר מזמן למרכיב פופולארי במקום חלב בקפה בבתי הקפה ובמיליוני בתים ברחבי העולם. כעת הוא מגיע לישראל, ומצליח להציע את מה שתחליפים רבים לא הצליחו לפניו - טעם נייטרלי ומתיקות שמקורה בשיבולת השועל, מרקם חלק לחלוטין והיכולת להיות מוקצף בדיוק כמו שאנחנו אוהבים. זה הזמן להכיר את 'בריסטה שיבולת שועל' של תנובה Altenative, חלוץ מהפכת שיבולת השועל בישראל.

 

  (צילום: אפיק גבאי)
(צילום: אפיק גבאי)

 

תחליפי החלב הצמחיים רושמים צמיחה מסחררת - שיבולת שועל מוביל את החבורה

מסיבות בריאותיות, מוסריות או עניין של טעם - תחליפי החלב הצמחיים רושמים צמיחה מרשימה בשנים האחרונות, והופכים למוצר נפוץ ובסיסי בבתים רבים, ללא קשר למידת הצמחונות/טבעונות של בני הבית. על פי ההערכות, קטגוריית משקאות התחליפים צומחת ב-11.3% בשנה ברחבי העולם, וצפויה להמשיך במגמת צמיחה מואצת.

 

מבין התחליפים העומדים על המדף, משקה שיבולת שועל רושם נתוני צמיחה מסחררים במיוחד - רק בשנה שעברה, זינק הביקוש למשקה שיבולת השועל ב-70% בחנויות הקמעונאיות, ובארה"ב הוא גדל פי 6 בין 2017 ל-2018. על פי התחזית של חברת המחקר FMI, עד 2027 מכירות משקאות מבוססי שיבולת שועל יכפילו את עצמם ויגיעו למכירות של כ-700 מיליון דולר ברחבי העולם.

 

גם בישראל, שוק תחליפי החלב צומח בקצב מרשים - על פי נתוני חברת סטורנקסט, התחום רשם צמיחה של 21% בשנת 2018, והוא לא צפוי להפסיק לצמוח בקרוב, על רקע השקת מוצרים חדשים וחדשניים שיפתחו את הדלת לעוד ועוד ישראלים שרוצים להפחית את צריכת החלב שלהם.

 

לקפה שלכם מגיע פרטנר מושלם - משקה שיבולת שועל

פיתוח תחליף ראוי לחלב בקפה הוא אתגר לא פשוט: קפה איכותי דורש "חלב"' במרקם חלק, עם טעם שלא משתלט על הקפה, ויכולת הקצפה ללא פשרות.

במסגרת פיתוח משקה 'בריסטה שיבולת שועל' של תנובה Alternative, מהנדסי המזון של החברה שמו דגש על טעם עגול, מלא ונייטרלי, הדומה למרקם ולטעם של חלב פרה רגיל. מקור הסוכר במשקה מגיע משיבולת השועל והוא ניתן להקצפה בקלות. התוצאה? תוספת שנותנת כבוד לטעמים העמוקים של הקפה, מרקם חלק וקפה הפוך עם קצף בדיוק כמו שהתרגלנו אליו.

 

אם כן, עבור מי שרגיל לקפה משובח וחשובה לו כוס קפה 'כמו שצריך'- הכניסה של 'בריסטה שיבולת שועל' מסדרת Alternative של תנובה לשוק היא לא פחות ממהפכה. אחרי ניסיונות רבים להקציף את התחליפים הקיימים בשוק והתמודדות עם מוצרים שופעי סוכר שפוגעים בטעם של האספרסו - יכול מאוד להיות שנמצא התחליף המושלם לכוס קפה ראויה - ללא חלב כלל. כל מה שנשאר הוא לנסות ולגלות.

 

לפרטים נוספים <<<   

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אפיק גבאי
מהפכת שיבולת השועל
צילום: אפיק גבאי
מומלצים