שתף קטע נבחר

יאיר נתניהו ביקש לבטל את פסיקת הפיצויים לעיתונאי: "לא ידעתי"

כמה ימים אחרי שבית המשפט פסק כי בנו של ראש הממשלה יפצה את אבי אלקלעי ברבע מיליון שקלים, טוען יאיר נתניהו כי הוא לא קיבל את כתב התביעה: "לא ידעתי שזה הוגש נגדי, אין חתימה של דבר מקבל הדואר"

 

יאיר נתניהו (צילום: יריב כץ)
יאיר נתניהו(צילום: יריב כץ)

יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, הגיש היום (ה') בקשה לבית משפט השלום בתל אביב לבטל את פסק הדין בתביעת דיבה שחייב אותו לפצות את עורך אתר וואלה לשעבר אבי אלקלעי ברבע מיליון שקלים.

 

נתניהו לא הגיש כתב הגנה לתביעה נגדו ולכן חויב בפיצוי הכבד. בתצהיר שהגיש לבית המשפט, טען בנו של ראש הממשלה כי "מעולם לא קיבלתי את כתב התביעה ואף לא ידעתי כי הוגש נגדי כתב התביעה".

 

עוד נטען בתצהיר שהוגש על ידי עו"ד יוסי כהן כי החלטת בית המשפט במעמד צד אחד, "ניתנה עקב הטעיה וחוסר תום לב של אלקלעי". לדברי נתניהו הבן, אישור המסירה אינו עומד בדרישות הדין. "מדובר בניסיון הטעיה חמורה, אישור המסירה אינו שלם ואין בו חתימה של דבר מקבל הדואר".

 

 
בתביעת הדיבה נגדו, נטען כי נתניהו שיתף ברשתות החברתיות מידע שלפיו אלקלעי הוא "שתול של קרן וקסנר" ששותף לקונספירציה נגד אביו. עוד נאמר כי אלקלעי שותף למעשים שצריך לחקור, ולכן יש לעצור אותו בגינם. בידיעות ששיתף נתניהו הבן נכתב כי אלקלעי "פברק" התכתבויות עם עורך וואלה לשעבר אילן ישועה. נתניהו הוסיף לפרסום המקורי את הבקשה "שתפו, שתפו, שתפו". לאחר קבלת התביעה טען כי כלל לא קרא את הידיעה שקישר וכי מדובר בסך הכול בקישור.
 

בכתב התביעה של אלקלעי, שהוגש באמצעות עו"ד רון לוינטל, צוין כי "הפרסומים מופנים אל היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד אביחי מנדלבליט, שמתבקש 'לבדוק' את הטענות. אותו מנדלבליט הוא מי שאמור היה לקבל החלטות בעניין תיק 4000". עוד נכתב כי ליאיר נתניהו "'בטן מלאה' לגבי עורכי וכתבי האתר 'וואלה', וככלל, כלפי כל מי שנדמה בעיניו כחפץ בהפסקת כהונתו או סיום כהונתו של אביו כראש ממשלת ישראל. אף ידוע כי הנתבע 1 (יאיר נתניהו - ג"מ) אינו חוסך בליבו את מחשבותיו ורצונותיו, ומרבה להתבטא ברשתות החברתיות.

 

"באופן טבעי, לפיכך, הוא מצא לנכון לקדם טענות קונספירטיביות בדויות, שקריות ודיבתיות, שמהן עולה קשר כלשהו בין מבקשי רעתו של מר בנימין נתניהו והתובע, שהוא אכן עורך באתר וואלה (אם כי חסר כל קשר לפרשה הפלילית המכונה פרשת 4000 הקשורה באביו של התובע). הוא אינו העורך הראשי, כי אם אחד העורכים",

 

לפי כתב התביעה, באחד הפוסטים יאיר נתניהו "שאל באופן מיתמם 'מי זה אבי אלקלעי עורך ראשי וואלה', ומבקש להזמינו 'לשימוע אצל מנדלבליט'. כמו כן הוסיף: 'כאן ייגמר כל הסיפור כשיסתבר שאנשי קרן וקסנר הם סוכני משטרה תחת מסווה של תלמידים ומנהלים מצטיינים'".

 

יאיר נתניהו והבלוגר אבשלום זלינגר נתבעו בסכום של 500 אלף שקלים בתביעת דיבה ולשון הרע. מאחר שיאיר נתניהו נמנע מהגשת כתב הגנה במשך שלושה חודשים, ניתן פסק הדין נגדו. הרשם הבכיר אבי כהן מבית משפט השלום בתל אביב קבע כי נתניהו הבן ישלם לאלקלעי 250 אלף שקלים כפיצוי ועוד הוצאות שונות בגובה של כ-37 אלף שקלים. ההליכים נגד הבלוגר זלינגר יימשכו בנפרד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ
יאיר נתניהו
צילום: יריב כץ
מומלצים