שתף קטע נבחר

צילום: עידו ארז , מוטי קמחי, shutterstock

קורונה בישראל: האם אתם צריכים להיכנס לבידוד? מפת המקומות הנגועים

משרד הבריאות הורה להיכנס לבידוד בית אם שהיתם בקרבת נשאי קורונה ב-14 הימים האחרונים. לצורך כך פורסמו מסלולי מיקומם של כל החולים שאותרו עד כה. מה צריך לעשות אם הייתם בקרבתם? צפו ברשימה המתעדכנת

 

 

 

התפשטות נגיף הקורונה בישראל הביאה את משרד הבריאות להורות על בידוד בית לכל מי ששהה בקרבת נשאים או חולים, למשך 14 יום, ובמשרד פרסמו את כל המיקומים הנגועים. במשרד הבריאות מדגישים כי מטרת הבידוד הינה עצירת ההדבקה, ולשם כך נדרשת הימנעות מכל שהייה במקומות ציבוריים, וכן הגנה על שאר בני הבית. לפי ההוראות, יש לשהות בחדר נפרד, מאוורר היטב עם דלת סגורה. צפו ברשימת כל המקומות בהם שהו חולי קורונה ב-14 הימים האחרונים.

 

כל עדכוני הקורונה - סיקור מיוחד ב-ynet

רשימת כל חולי הקורונה של משרד הבריאות

 

אם אתם בבידוד, יציאה מהחדר תהיה רק לצורך פעולות הכרחיות ולזמן קצר ככל הניתן, תוך כדי כיסוי הפה והאף במסכה או בבד. אם יש מספר מבודדים באותו בית, הם יכולים לשהות יחד באותו חדר. אם כל בני הבית בבידוד, אין כל מגבלות מיוחדות בתוך הבית. את הידיים יש לשטוף במים ובסבון, או לחטא אותן בחומר חיטוי אלכוהולי בסמוך להכנת אוכל, לפני אכילה ובסמוך לשימוש בשירותים. אם יש לכלוך נראה לעין על הידיים, העדיפו שטיפה במים וסבון על פני חומר חיטוי, והשתמשו בנייר חד פעמי לייבוש. צפו במפת יעדי הקורונה בשבועיים האחרונים. לחיצה על המקומות תפתח פירוט של שעות ותאריכים.

 

 

 

אם אפשר, יש להשתמש בשירותים נפרדים, ולהקפיד על כיסוי הפה והאף בעת עיטוש ושיעול, בעדיפות למטפחת חד פעמית או מרפק מכופף, כדי למנוע את פיזור הנגיף. מיד לאחר מכן, יש לשטוף ידיים במים וסבון או לחטאן בחומר חיטוי. אם הופיעו חום או תסמינים נשימתיים, יש ליצור קשר עם מוקד 101 של מד"א. ניתן לפנות לרופא בקופת החולים או בחדר המיון, אך יש ליידע את המרפאה או חדר המיון על הגעה. בכל מקרה של פנייה למוקד יש לכסות את הפה והאף במסכה או בבד, ולהימנע מתחבורה ציבורית.

 

 

 

הבהרה: חדר הכושר שאוזכר ביום 8.3.20 בגוף המפה, קושר למסלולו של חולה 190 בטעות ולכן פרטיו הושמטו ממנה כמה שעות לאחר מכן. 


פורסם לראשונה 05/03/2020 15:48

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים