שתף קטע נבחר

צילום: שאול גולן

21 צליינים יוונים ששבו מישראל אובחנו כנשאי קורונה

במשרד הבריאות היווני אמרו כי 21 התיירים ששבו באחרונה מביקור בישראל וברשות הפלסטינית אובחנו כחיוביים לנגיף. בישראל עדכנו כי הקבוצה שהתה בישראל ובשטחי הרשות בין 19 ל-27 בפברואר: "עורכים חקירה אפידימיולוגית בשיתוף הרשות הפלסטינית והמידע יועבר לציבור בהקדם"

 

 

 

משרד הבריאות עדכן בצהריים (חמישי) כי צליינים מיוון ששהו בישראל וברשות הפלסטינית אובחנו כנשאי קורונה. במשרד הבריאות היווני אמרו כי מדובר בקבוצה שמנתה 21 תיירים. בכך עלה מספר המקרים במדינה ל-31.

 

ההנחיות החדשות שינו לכם את החיים? יש לכם סיפור מעניין שקשור לקורונה? כתבו לנו במייל האדום

  

לפי הודעת המשרד, "דווח על תיירים מיוון ששהו בישראל וברשות הפלסטינית בין 19 ל-27 בפברואר ולאחר חזרתם ליוון חלו ונמצא כי הם חיוביים לנגיף קורונה. אנו עורכים חקירה אפידמיולוגית בשיתוף הרשות הפלסטינית והמידע הרלוונטי יועברו לציבור בהקדם".

יוון קורונה נגיף וירוס תיירים אתונה (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

יוון קורונה נגיף וירוס תיירים אתונה (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

יוון קורונה נגיף וירוס תיירים סלוניקי (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

יוון קורונה נגיף וירוס תיירים סלוניקי (צילום: AFP)
(צילום: AFP)
 

 

כמו כן, אתמול הודיע משרד הבריאות היווני כיאדם שביקר לאחרונה במצרים וישראל ונחת לבסוף במדינה נדבק בנגיף הקורונה. הרשויות ביוון ציינו כי הוא אושפז בבידוד בבית חולים בעיר פטרס. לפי הדיווחים ביוון, גורמים רשמיים במדינה החלו להתחקות אחר מסלולו המלא של האיש. במשרד הבריאות ובמשרד החוץ בישראל לא התייחסו לדברים.

 

שהתה בישראל ואובחנה כנשאית קורונה בארה"ב

בנוסף, תושבת ניו יורק אובחנה אמש בארה"ב כחיובית לנגיף הקורונה לאחר שביקרה בישראל בתאריכים 27-23 בפברואר ושהתה בירושלים. היא נדבקה כנראה בניו יורק, הגיעה לארץ מבלי שידעה זאת ושבה לארצות הברית. כך דיווח היום משרד הבריאות.

 

המשרד פרסם את המקומות שבהם שהתה האישה, בשנות ה-50 לחייה, שלא פיתחה תסמיני מחלה: היא הגיעה לארץ בטיסת אל על מספר LY8 שיצאה מניו יורק בשעה 23:50 בתאריך 22 בפברואר ונחתה בישראל בתאריך 23 בפברואר בשעה 17:10. היא יצאה מהארץ בטיסת אל על מספר LY27 שיצאה מישראל בשעה 01:05 בתאריך 28 בפברואר ונחתה בניו יורק.

 

להלן סיכום החקירה האפידמיולוגית: כל מי שהיה במקומות המוזכרים בשעות הנקובות מתבקש להיכנס לבידוד בית למשך שבועיים מיום החשיפה ולדווח על כך באתר משרד הבריאות.

 

ביום ראשון, 23 בפברואר, בין השעות 23:30-21:30 הייתה בקפה רימון ממילא וביקרה בסניף זארה בשדרות ממילא בירושלים.

למחרת שהתה בין השעות 15:00-13:00 בקפה רימון במדרחוב בן יהודה בירושלים. היא עלתה על קו אוטובוס אגד מספר 74 ברחוב קינג ג'ורג בשעה 15 וירדה ברחוב דרך חברון בירושלים.

בשעות אחר הצהריים, בין 19:00-17:00, הייתה ב"אושר עד" בקניון הדר ברחוב פייר קניג 26 ירושלים.

ביום שלישי, 25 בפברואר, הייתה במתחם התחנה ברחוב דוד רמז 4 בירושלים, במסעדת KITCHEN STATION ב-15:00-14:00.

למחרת, 26 בפברואר, ב-10:00-09:00 הייתה בבנק מזרחי טפחות למשכנתאות ברחוב הלני המלכה 9 בירושלים.

כמו כן, היא שהתה בחנויות FOX HOME, "אושר עד" וצומת ספרים בקניון הדר בירושלים בשעות 14:00-11:30.

ביום חמישי, 27 בפברואר ב-10:00, נסעה בקו אגד מספר 74 מדרך חברון לתלפיות.

בין השעות 11:00-13:00 הייתה בבית קפה קפית ברחוב עמק רפאים 36 בירושלים.

ב-19:30 עלתה על קו אוטובוס אגד מספר 74 מדרך חברון לתחנה המרכזית בירושלים ואחר כך, ב-20:30, עלתה על הרכבת בקו ירושלים-נתב"ג.

 

שוק ב בייג'ינג קורונה נגיף (צילום:  gettyimages)
(צילום: gettyimages)

אוהל בדיקות ל נגיף קורונה ליד בית חולים ב קרמונה צפון איטליה (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

חייל עם מסכה ב סיאול דרום קוריאה קורונה נגיף (צילום: AP)
(צילום: AP)

בישראל נערכים לקפיצה במספר החולים

בינתיים, בשל החמרות משרד הבריאות והעלייה במבודדי הבית, עולה החשש לקפיצה במספר חולי הקורונה בישראל. בזמן שבבתי חולים נוספים נערכים לקליטת חולי קורונה, במרכז הרפואי שיבא בתל השומר כבר חושבים על הצעד הבא - בידוד בית במעקב גבוה לחולי קורונה הקלים.

 

לדברי ד"ר גליה ברקאי, מומחית במחלות זיהומיות, "בשלב מסוים בתי החולים לא יוכלו להכיל את כל חולי הקורונה וגם משרד הבריאות יודע שאין צורך בכך". הפתרון, לדבריה, הוא בידוד בית לחולים הקלים תחת השגחה מוקפדת של צוות רפואי. בשיבא מבהירים: "אנחנו כבר עכשיו ערוכים להוציא את את התוכנית הזו לפועל". המטרה - טיפול בבתי החולים רק למי שבאמת זקוק לכך, כפי שצריכה להתנהל רפואת חירום.

 

כמו כן, לאחר דיון עם שר הבריאות יעקב ליצמן ובכירים במשרדו, הודיע אתמול ראש הממשלה בנימין נתניהו על הנחיות מחמירות חדשות שמטרתן למנוע את התפשטות נגיף הקורונה בישראל. בין ההנחיות: על ישראלים השבים מצרפת, גרמניה, שווייץ, ספרד ואוסטריה לשהות בבידוד בית למשך 14 יום. ההחלטה רטרואקטיבית מיום עזיבת היעד. הנחיה זו מעלה משמעותית את מספר האנשים המחויבים בבידוד בית בישראל, מכמה אלפים בודדים של מבודדי בית לעשרות אלפים.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים