שתף קטע נבחר

אות "יקיר ירושלים" - למורשע בשוחד וגניבה

עיריית ירושלים פרסמה את רשימת הנבחרים לקבלת אות "יקיר העיר" ובהם חיים כהן, לשעבר יו"ר ועד העובדים בעירייה שהורשע בעבירות שוחד וגניבה. חבר המועצה אלעד מלכא: "לא עדכנו אותנו על עברו הפלילי"

לפני כשבוע פרסמה עיריית ירושלים את רשימת 12 האנשים שנבחרו לקבל את אות יקיר העיר ביום ירושלים הקרוב. בין האישים הזמר יהורם גאון, מנהלת מכון שרת לאונקולוגיה של בית החולים הדסה פרופ' פרץ תמר יבלונסקי וחיים כהן, לשעבר יו"ר ועד העובדים של עיריית ירושלים שהורשע בעבירות של שוחד וגניבה.

 

חיים כהן (באדיבות עיריית ירושלים )
שוחד, גניבה ו"יקיר ירושלים". חיים כהן(באדיבות עיריית ירושלים )

בהודעה שפרסמה עיריית ירושלים על מקבלי האות נכתב כי כהן היה ממייסדי ארגון נוער וחברה בישראל, וכי הוא מכהן בין היתר כיו"ר ארגון קהילות צפון אפריקה בירושלים. העירייה השמיטה פרט מסוים מהביוגרפיה שלו: בשנת 1993 הוא הורשע בעבירות של שוחד וגניבה במסגרת פעילותו בארגון העובדים.

 

בית המשפט קבע כי כהן קיבל טובות הנאה מכספי הארגון, הקופה ומבנקים וחברה שעמם בא במגע מתוקף תפקידיו. בין היתר הוא יצא לחופשות נופש פרטיות במסווה של סמינריונים וימי עיון הנוגעים לתפקידיו ולנסיעות פרטיות לחו"ל במסווה של נסיעות בתפקיד.

בשנים האחרונות סבלה עיריית י-ם משורה של פרשיות שחיתות. אולמרט בבית המשפט (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
בשנים האחרונות סבלה עיריית י-ם משורה של פרשיות שחיתות. אולמרט בבית המשפט(צילום: גיל יוחנן)

חבר מועצת העיר אלעד מלכא (התעוררות) הופתע לגלות את שמו של כהן ברשימת הזוכים השנה, ופנה לראש העיר משה ליאון בדרישה לבטל את הענקת אות יקיר ירושלים לכהן. "את תואר יקיר ירושלים אסור לזהם. מדובר באדם שבמסגרת שליחותו הציבורית, בגינה קיבל את האות, מעל בתפקידו והורשע בעבירות שוחד וגניבה", אמר מלכא.

 

"ירושלים מסמלת לאורך שנות העם היהודי את הכמיהה לצדק. הרגישות לטוהר המידות מתחדדת לאור פרשות השחיתות שאפפו את העירייה בעבר הלא רחוק", הוסיף מלכא. "את אות יקיר העיר יש להעניק למי שתרמו לעיר ולחברה ושלא נפל רבב במעשיהם ובהתנהגותם. על עיריית ירושלים לבטל את ההחלטה להעניק לו את האות לאלתר. עוד מצופה מעיריית ירושלים להבהיר כיצד ניתן לו האות מלכתחילה בלא שוועדת הענקת האות וחברי מועצת העיר עודכנו על עברו הפלילי של הזוכה".

אות עיר ירושלים חבר מועצת ירושלים אלעד מלכא  (צילום: שלומי אמסלם)
"את תואר יקיר ירושלים אסור לזהם". מלכא(צילום: שלומי אמסלם)

בשנים האחרונות סבלה עיריית ירושלים משורה של פרשיות שחיתות. שני ראשי העיר לשעבר אהוד אולמרט ואורי לופליאנסקי, מהנדס העיר אורי שטרית וחברי מועצה נוספים הורשעו בעבירות שחיתות במסגרת פרשת הולילנד. גם דני בונפיל, יו"ר ועד עובדי עיריית ירושלים שהחליף את כהן בתפקיד, הורשע בעבירות של מרמה והפרת אמונים, ונגזרו עליו שישה חודשי מאסר בפועל, שהומרו בעבודות שירות, וקנס של 40 אלף שקל.

 

לפני שלוש שנים נעצר יו"ר ועדת תכנון ובנייה מאיר תורג'מן בחשד לעבירות של שוחד והפרת אמונים והוא מחכה להכרעת פרקליטות מיסוי וכלכלה האם יוגש נגדו כתב אישום. רק בשבוע שעבר הוגשו כתבי אישום נגד מפקח בנייה ומאכער על עבירות שוחד בתחום אכיפת בנייה במזרח ירושלים.

 

מעיריית ירושלים נמסר: "חיים כהן נבחר כיקיר ירושלים על פועלו רב השנים. הבחירה נעשתה על ידי ועדה בראשות השופט דוד חשין. כל אמירה אחרת, אינה מוכרת ואינה מכבדת את בחירת הוועדה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות עיריית ירושלים
חיים כהן
באדיבות עיריית ירושלים
מומלצים