שתף קטע נבחר

בגלל הקורונה: הכנסת ה-23 תושבע ללא קהל

מנכ"ל הכנסת הורה לקיים את השבעת הכנסת ה-23 ללא קהל, וביקש מהח"כים לשקול אם להביא בן משפחה נוסף. קבלת הפנים והרמת הכוסית יבוטלו, והפעילות במשכן תצטמצמם למינימום הנדרש. כך תיראה הכנסת הבאה


הכנות להשבעת הכנסת (צילום: דוברות הכנסת, נועם מוסקוביץ')
הח"כים יושבעו ללא קהל(צילום: דוברות הכנסת, נועם מוסקוביץ')
 

מנכ"ל הכנסת אלברט סחרוביץ' הורה היום (חמישי) על הגבלות חריגות לקראת השבעת הכנסת ה-23 בשל התפשטות הקורונה. בתום הערכת מצב שקיים עם גורמי המקצוע בכנסת ולאור הנחיות משרד הבריאות, הוחלט כי השבעת חברי הכנסת ב-16 במרץ תתקיים ללא קהל למעט בני ובנות הזוג של חברי הכנסת וכל מי שמוגדר כסמל השלטון.

 

מנכ"ל הכנסת ציין כי הח"כים התבקשו לבחון בשנית את השתתפות בן המשפחה היחיד בטקס, והוחלט לבטל את הזמנותיהם של סגל א' והסגל הדיפלומטי להשבעה, וכך גם את הזמנותיהם של חברי הכנסת לשעבר והקהל הרחב. כניסתם של היועצים הפרלמנטריים ויועצי השרים תצומצם למינימום הנדרש.

 

הכנות לקראת השבעה הכנסת ה- 22 (צילום: עמית שאבי)
ההכנות לקראת השבעת הכנסת ה-22(צילום: עמית שאבי)

קבלת הפנים המסורתית לפני ההשבעה, שתוכננה להיערך במתחם קדמה, בוטלה גם היא, וכך גם ההתכנסות לכבוד הרמת הכוסית שבה משתתפים מאות בני אדם. ראשי המפלגות עדיין יתכנסו לצילום המשותף.

 

 

  ()

  ()

  ()

  ()

  ()

  ()

  ()

  ()

"המטרה ברורה והיא לפעול בכל הצעדים והאמצעים האפשריים על מנת לצמצם את איום הפגיעה בפעילות הליבה הפרלמנטרית של הכנסת", אמר סחרוביץ' "כל מה מה שקשור להליך הליבה הפרלמנטרי וכל מה שמסכן את ההליך ואינו מהווה מרכיב חיוני להצלחתו - ייאסר".

 

כמו כן, החל מיום ראשון כל הסיורים והביקורים בכנסת יבוטלו, וכל מבקר שאינו קבוע יידרש לחתום על הצהרת כניסה למשכן שבה הוא מתחייב שלא ביקר מחוץ לישראל בשבועיים האחרונים.

 

המנכ"ל אסר על התכנסויות, אירועים ומפגשי שדולות, וכך גם הרמת הכוסית לרגל חג הפסח התבטלה. פעילות מרכז המבקרים ופעילותם של מדריכי הכנסת מחוץ למשכן תימשך כרגיל. בנוסף, הציבה הכנסת עמדות חיטוי ייעודיות במקומות מרכזיים ובכניסות. סחרוביץ' הוסיף כי "גורמי המקצוע בכנסת ימשיכו להתכנס מעת לעת, וככל שנתרשם שיש לנקוט בגישה עוד יותר מחמירה - לא נהסס לעשות זאת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
השבעה ללא קהל
צילום: עמית שאבי
מומלצים