שתף קטע נבחר

בעקבות האיומים על גנץ: האבטחה סביבו תתוגבר

בסוף השבוע הופצו ברשת תמונות שנאה ודברי הסתה נגד יו"ר כחול לבן ובכירי מפלגתו. אחד הגולשים כתב: "צריך לרצוח את גנץ בכיכר רבין ולצרף אותו לרבין". קצין הכנסת החליט על רקע הדברים כי האבטחה האישית סביב גנץ תתוגבר

בני גנץ (צילום: מוטי קמחי)
"נתניהו, שוב איומים ברצח - ושוב אתה שותק". בני גנץ(צילום: מוטי קמחי)

פרסום ראשון: בעקבות האיומים וההסתה ברשתות החברתיות נגד יו"ר כחול לבן בני גנץ, החליט קצין הכנסת לתגבר את האבטחה האישית סביבו החל מהבוקר (ראשון). אתמול בשעות הערב קיבלו אנשיו של גנץ הודעה ולפיה האבטחה תתוגבר.

 

 

אמש סיפר גנץ בתחילת נאומו בכפר המכבייה ברמת גן כי בכניסה למתחם הוא הותקף באופן מילולי על ידי אדם שניסה להתקרב אליו ולהתעמת איתו. התוקף הורחק על ידי המאבטח האישי של גנץ, אולם גנץ סיפר כי העדיף להשיב לו באופן חיובי ורצה ללחוץ את ידו. עם זאת, האיש המשיך לצעוק עליו.

 

במהלך סוף השבוע הופצו ברשת תמונות שנאה והסתה נגד גנץ ונגד בכירי כחול לבן על ידי גולשים שרובם זוהו בשמם ובתמונתם. בעמוד הפייסבוק שלו כתב גולש בשם ללו ליבהר: "צריך לרצוח את גנץ בכיכר רבין ולצרף אותו לרבין". בציוץ בטוויטר כתבה אישה בשם שרי, המציגה את עצמה כמעריצה גדולה של נתניהו: "סופו (של גנץ, י"ק) יהיה כמו של רבין. הטמבל עוד לא קולט".

לאחר איומים ברשת נגד בני גנץ, תתוגבר האבטחה סביבו ()
פוסט שפורסם נגד גנץ בפייסבוק

לאחר איומים ברשת נגד בני גנץ, תתוגבר האבטחה סביבו ()
הסתה נגד גנץ גם בטוויטר

לאחר איומים ברשת נגד בני גנץ, תתוגבר האבטחה סביבו ()
הסתה נגד בכירי כחול לבן ופוליטיקאים אחרים

גנץ עצמו התייחס אמש להסתה נגדו ונגד בכירי מפלגתו והאשים באופן ישיר את נתניהו בכך: "אנחנו נמצאים חמישה ימים אחרי מערכת בחירות קשה, רוויית השנאה ביותר בתולדות עמנו ובתולדות החברה הישראלית", אמר.

 

"נתניהו, האווירה הציבורית והאיומים מדאיגים מאוד כל מנהיג לאומי. שוב כרזות של מנהיגים עם כאפיות ושוב אתה שותק. שוב התגברות ואיומים ברצח, ושוב אתה שותק. שוב אלימות נגד אזרחים שמפגינים בירושלים – ושוב אתה שותק. ההסתה משתוללת לכל עבר ואתה שותק. לא אאפשר לך לזרוע שנאה ולהביא את מלחמת האחים הראשונה המודרנית. האווירה מדאיגה מאוד".

 

גנץ השיב גם על אמירתו של נתניהו, שאמר כי הוא "לא הולך לשום מקום". לדברי גנץ, "העם אמר את דברו. בשלושה סבבי בחירות שהסתיימו בתוצאה ברורה של רוב מוחלט למפלגות שאינן תומכות בהמשך שלטונו של נתניהו. פעם אחר פעם קבעו אזרחי ישראל, תם עידן שלטונו של נתניהו".

 

 

  

גנץ הוסיף: "על בסיס הכרעת הציבור גמלה בלבי החלטה להקים ממשלה חזקה, ממשלה יציבה, ממשלה שתרפא את ישראל מהשנאה והפילוג ותאפשר לכולנו להתקדם. אעשה כל מאמץ כדי שלא יהיו בחירות רביעיות. אנחנו נמצאים חמישה ימים אחרי מערכת בחירות קשה, רווית השנאה ביותר בתולדות עמנו ובתולדות החברה הישראלית".

 

ביום חמישי האחרון פרסמה ועדת הבחירות המרכזית את התוצאות הכמעט סופיות של הבחירות. לפי התוצאות, הליכוד בראשות נתניהו עם 36 מנדטים, כחול לבן של גנץ עם 33 מנדטים והרשימה המשותפת עם 15 מנדטים. בהמשך, ש"ס עם תשעה מנדטים, יהדות התורה עם שבעה, ישראל ביתנו עם שבעה, העבודה-גשר-מרצ עם שבעה וימינה עם שישה. גוש הימין עם 58 מנדטים, ולפיכך לנתניהו אין רוב להרכבת ממשלה לפי שעה.

 

במהלך השבוע, החליט יו"ר ישראל ביתנו ליברמן לקדם את יוזמת החוק שפורסמה לראשונה ב-ynet, שבמרכזה - מניעת יכולתו של חבר כנסת שמואשם בפלילים לכהן כראש ממשלה. משמעות החלטתו של ליברמן היא שיש רוב ליוזמה שאותה אימץ גם יו"ר כחול לבן בני גנץ. במפלגתו של ליברמן אמרו כי "בישיבת הסיעה שהסתיימה הוחלט לפעול לקידום שני חוקים. הראשון חוק המגביל כהונת ראש ממשלה לשתי קדנציות. השני חוק המונע מח"כ שעומד נגדו כתב אישום להיות מועמד להרכבת ממשלה".

 

היוזמה תוכל לצאת אל הפועל רק לאחר השבעת הכנסת החדשה, בעוד כשבועיים. על מנת להעביר אותה, גנץ יצטרף לקבל עוד לפני כן את מספר הממליצים הגדול ביותר אצל נשיא המדינה, לקבל ממנו את המנדט להרכבת ממשלה ולאחר מכן לשלוט בוועדה המסדרת של הכנסת. מלבד זאת הוא ישאף לבחור יו"ר כנסת חדש מטעמו שיחליף את יולי אדלשטיין מהליכוד - כדי להבטיח שהיוזמה תעבור בלוחות הזמנים שיקבע.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר כי "המהלך שמוביל גנץ חותר תחת יסודות הדמוקרטיה", וציין כי "הציבור נתן לי יותר קולות מאשר לכל מועמד אחר לראשות הממשלה. הליכוד בהנהגתי הפכה למפלגה הגדולה ביותר בנוקאאוט. גנץ אמר לפני הבחירות שמי שיקבל מנדט אחד יותר הוא זה שירכיב את הממשלה. אנחנו קיבלנו הרבה יותר. גנץ הפסיד בבחירות, שיקר לבוחריו, גנב את הבחירות ומנסה לפגוע בי. חבריי ואני ומיליוני אזרחים לא ניתן לזה לקרות".


פורסם לראשונה 07/03/2020 23:01

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים