שתף קטע נבחר

תכירו: כוהנת העונג הבלתי נגמר!

רוני ארז לימדה כבר 1,600 נשים את חשיבות האורגזמה הווגינאלית ואיך להגיע אליה. "נשים עוברות חיים שלמים בלי לחוות אורגזמה, שהיא סם החיים. זה הפסד נוראי". בעלה, ניצן ארז, מעיד: "כשהיא מגיעה ל-100, אני מפסיק לספור"

לפני 30 שנה יצאה לאקרנים הקומדיה הרומנטית "כשהארי פגש את סאלי" בבימויו של רוב ריינר. מה שעשה את הסרט לבלתי נשכח הייתה אותה סצנה של האורגזמה המזויפת, שביצעה סאלי (מג ראיין) ב"מעדניה של כץ" בניו יורק, לעיני הסועדים. בשיחה בין שני החברים הטובים, טענה סאלי בפני הארי (בילי קריסטל), שאישה יכולה לזייף אורגזמה בכל מקום, וכהוכחה, ללא כל הכנה מוקדמת, היא התחילה לגנוח ולהיאנח, ושכנעה לגמרי. עד כדי כך, שאחת הסועדות ביקשה מהמלצר: "אני רוצה להזמין את המנה שהיא אכלה קודם".

 

בדיוק את הזיוף הזה, שמאפיין נשים רבות, בהצלחה כזו או אחרת, רוצה רוני ארז, מדריכת אורגזמות ומאסטר NLP ודמיון מודרך, להפסיק. ארז, 51, מאמינה שכל אחת יכולה וגם חייבת להגיע לאורגזמה. "נשים עוברות חיים שלמים בלי לחוות אורגזמה, בלי להרגיש את העונג הזה, שהוא פשוט סם החיים. זה הפסד נוראי. זה מתחיל מהמנגנון הביולוגי הנשי", היא מוסיפה. "אישה יכולה להיכנס להריון, ללדת, לגדל ילדים ולהעביר את כל חייה בלי להיות מודעת לדגדגן שלה, שהוא איבר העונג הנשי. לעומתנו, גברים חייבים לגמור כדי שאישה תיכנס להריון, ובכלל, גומרים ביתר קלות".

 

רוני ארז (צילום: אביגיל עוזי)
רוני ארז(צילום: אביגיל עוזי)

 

כבר 24 שנה הולכת ארז בדרך המיניות, מגלה את עצמה בלי הפסקה, זאת בעזרת בעלה השני, ניצן ארז. בשלוש השנים האחרונות, באמצעות סדנאות פרטיות, קבוצתיות וסדנת און־ליין, היא מסייעת לנשים אחרות לגלות את עצמן, את מיניותן, והכי חשוב: להגיע לאורגזמה וגינאלית, שלסוד קסמה הגיעה רק לאחר שהכירה את ארז, בן 54, בעבר איש תקשורת, והיום שותפה המלא לאורגזמות ולעסקים. ביחד הם הורים לחמישה ילדים (שניים מנישואיו הקודמים, אחד מנישואיה הקודמים ושניים משותפים). "מאז שאני זוכרת את עצמי הייתי יצור מיני", היא מספרת. "התחתנתי בגיל 22, בגיל 27 כבר הייתי גרושה. הייתי אז מדריכת כושר בהרצליה, בוגרת וינגייט, ושנה לאחר הגירושין אמרה לי חברה, שהיא רוצה להכיר לי מישהו. כך הכרתי את ניצן".

 

"לאחר נישואין עם 'פולניה', ביקשתי להכיר מדריכת כושר, והכירו לי את רוני", נזכר ומוסיף ארז את החלק שלו. הוא יושב צמוד אליה, שולח אליה מבטים אוהבים, והיא מצידה מחזירה לו בליטופים בלתי פוסקים. "כשנפגשנו, אמרתי לה שאני רוצה לשים את הדגש בזוגיות על נושא המיניות".

 

"ואני הבנתי שיש פה שילוב מנצח: אני אישה סקרנית, הוא בן אדם מיני, שגם מחובר לצד הנשי שלו - החיבור יצר חקירה משותפת. ניצן הוא הראשון שהראה לי מה זה ויברטור. מאז ועד היום אנחנו חוקרים יחד את כל מה שקשור למיניות ובמיוחד את האורגזמה הנשית", היא מסכמת.

 

בנישואין הראשונים שלך לא חווית אורגזמות?

"בזוגיות הראשונה שלי, הדגש על המיניות היה משהו שלא בא לידי ביטוי. להיפך - הפרטנר שלי היה זה שיצר את החוסר. יש נשים שנותנות סקס או אורגזמה כפרס ועונש, זה מעולם לא היה אצלי, אבל לא חוויתי אורגזמה בקלות. לא הסכמתי לוותר לעצמי ולהמשיך את חיי מבלי שאדע לחוות אורגזמה ולהיות מולטי־אורגזמית, וכך זה היום".

 

"כשהיא מגיעה ל־100, אני מפסיק לספור", אומר ארז, ספק ברצינות ספק בצחוק.

 

"לשים את ההורות לפני המיניות, זה מחדל מספר אחד בזוגיות"

לאחר היכרותם, יצאו השניים לדרך חקר משותפת: קראו מחקרים, ניסו שיטות שונות, אבל המקום המיוחל אליו רצו להגיע - לא הגיע. "יכולתי להגיע לאורגזמה דגדגנית כמו רוב הנשים, אבל זה תמיד היה כרוך במאמץ ובריכוז, וידעתי שיש משהו אחר שיכול להיות אפשרי", מסבירה ארז. "ולהאמין או לא, ההתפתחות האישית שלי היא דרך פציעות, כך גם הגעתי לאורגזמה הווגינאלית".

 

הסבירי ופרטי

"ביום ההולדת ה־39 שלי, קרעתי את שריר התאומים. זה עצר אותי, וזה הזמן בו התחלתי ללמוד טנטרה, והתקדמתי עוד קצת לכיוון מציאת האורגזמה הנשית המלאה. בגיל 44, הודיעו לי שחייבים להוציא לי את הרחם. לא הסכמתי לשמוע מזה. אמרתי לרופא שהודיע לי את זה, "אתה תוציא לי את הרחם, רק אחרי שתוציא לעצמך את הביצים". בסוף זה היה בלתי נמנע, הוציאו לי את הרחם, ופה התחיל החלק הטוב באמת. פתאם אין מחזור, אין דימומים. אלא שבניתוח פגעו לי בטעות בשלפוחית השתן. רצו לנתח גם את זה, ולזה לא הסכמתי בשום אופן. כך הגעתי לפיזיותרפיסטית של רצפת האגן, והתחלתי לתרגל כיווצים בנרתיק באמצעות מכשיר דמוי ביצה, ששולח פולסים חשמליים בתוך הנרתיק. לאחר שבוע של תרגול עם המכשיר, שמתי לב, שמשהו נעים קורה לי שם למטה. הוצאתי את המכשיר והבנתי שאני יכולה לעשות את זה לבד. בהתחלה לא האמנתי שזו אורגזמה וגינאלית, שתמיד חיפשתי אחריה. אבל זה בדיוק מה שקרה, ומפה זה עבר להמשך התפתחות ביחד עם ניצן".

 

רוני ארז (צילום: טל מנור)
רוני וניצן ארז(צילום: טל מנור)

 

עד כמה אתם מונוגמיים?

"אנחנו חיים במונוגמיה חופשית. הביחד הוביל אותנו לנסות ולהתנסות בארץ ובחו"ל, בסדנאות, במפגשים ובאירועים, אבל סקס זה רק אני והוא. השיטה היא להיות חופשייה בראש, לראות כל מיני דברים, להריץ את כל הסרטים שיש לך בראש, לייצר עולם של דימויים וליישם על בן הזוג. אני לא מפסיקה לגלות את היכולת שלי איתו. זה לא מתבזבז, זה לא נגמר ולא נעלם".

 

24 שנה אתם יחד. עם יד על הלב, לא משעמם לכם?

"ממש לא, להיפך", היא מזדעקת. "אנחנו לא שוקטים לרגע על השמרים, אנחנו עובדים על זה מהרגע הראשון. לאחר שהתחתנו וגם לאחר שילדתי, יצאנו במשך 8 שנים רק לחופשות זוגיות. בלי ילדים. הכישלון של הנישואין הראשונים הוביל אותנו להחלטה שזה לא יקרה שוב. הרבה נשים נופלות, בגלל שהן שמות את ההורות לפני המיניות, וזה מחדל מספר אחד בזוגיות. בהתחלה אמרו לי שאני אגואיסטית, אבל בסוף הוכחתי מי צודק. כמי שגדלה בבית שמרני, נתקלתי בהתנגדות של אמא שלי, שהיום אומרת לי שאני מודל עבורה. גם הילדים שלנו, שגדלו לתוך המציאות הזו, אומרים לנו שאנחנו מודל לזוגיות נכונה. למשל, קבענו לעצמנו מראש יעד של ארבע פעמים בשבוע לעשות סקס ולענג, ולאורך כל השנים אנחנו עומדים בזה. אני רואה זוגות שרוצים להתגרש ואומרת להם: 'חכו רגע, בחוץ לא מחכה משהו יותר טוב'. השיטה פשוטה: לשים את המיניות במקום הראשון, רק אחריה את ההורות, החברות וכל היתר. תגיעו אחד לשנייה ממקום של חיבור ופתיחות, כשהמיניות היא הבסיס. לא אינטימיות של לשבת מול הטלוויזיה ולדבר. זו דרך הפוכה לתפיסה המקובלת".

 

אורגזמה ראשונה בחיים בגיל 75

הסדנאות שמעבירה ארז מתמקדות, בין היתר, בשחרור חסימות מנטליות שקשורות למיניות. "להגיע לאורגזמה וגינאלית זה גם חיבור לאמונה שלך במסוגלות שלך, שחרור מעכבות וחסמים. זו עבודה בפני עצמה".

 

מהם אותם חסמים?

"בעיקר תרבותיים. למשל, התפיסה המודרנית מערבית מתייחסת לגבר. האישה גמרה? סבבה. לא גמרה? לא נורא, תפסיקי לרוץ אחרי האורגזמה. זו תפיסה מרגיזה. יש הרבה פחדים שהוטמעו בנו עוד מילדות. למשל, לא אחת, כשנערות נוגעות בעצמן כדי להבין את הגוף שלהן, אומרים להן שזה אסור. יש לי מטופלת, בת למעלה מ־50, שסיפרה שהיא לא גומרת, כי היא מרגישה מכוערת כשהיא גומרת. יש נשים איסטניסטיות, שמפריע להן לגמור, כי לימדו אותן שמין זה דבר מלוכלך. יש שמספרות, שבגלל שתפסו אותן מאוננות כשהיו צעירות ואמרו להן שזה לא בסדר, הן מרגישות עד היום שאוננות של נשים זה משהו מבייש, זה גורם להן רגשות אשם. יש מטופלות, שמספרות שכשהן מקיימות יחסי מין, הן מרגישות שאמא ואבא שלהן מסתכלים עליהן וזה מונע מהן לגמור, ולא מזמן סיפרה לי מטופלת, שכשהיא הייתה בגיל 14, העירו לה משהו על הישבן שלה, ולכן אין סיכוי שהיא תקיים יחסי מין כשהיא עומדת על ארבע. הטראומות האלו, שנשים נושאות איתן, מתקבעות והופכות לאוטוסטרדה שלילית בדרך. הנשים האלו לא חוות עונג".

 

בואי נדבר קצת על זיוף אורגזמות. שתינו יודעות, שזו לא בעיה גדולה

"נכון, וחבל. אני מחלקת את הנשים לכאלו שלא גומרות, לאלו שגומרות בעבודה קשה, שגומרות בעבודה קשה מאוד, ואלו שמזייפות כדי לא להודות בכישלון. אני הייתי שייכת לקבוצה השלישית. ניצן ואני היינו פעם אחת אצל רופא שאמר לנו שהאורגזמה הנשית היא 'טעות של הטבע'. עובדה, שהיום אני גומרת בשרשרת. כמו שאני עברתי את התהליך, אני יכולה ללמד כל אחת. יש לי בקבוצות הרבה נשים מעל גיל 50, כשהכי מבוגרת שלמדה ויישמה את האורגזמה, לראשונה בחייה, הייתה בת 75. מחקרים מוכיחים, שהיכולת להגיע לסיפוק מיני גדלה משמעותית בקרב נשים וגברים מעל גיל 55".

 

מה, בעצם, את מלמדת בסדנה ואיך?

"ראשית, כל אישה חייבת להבין שהיא מחויבת לעונג שלה. להתחבר למיניות שלך זה לא להזנות, זה לא להשפיל. יש לא מעט משתתפות דתיות בסדנאות, בפרונטליות ובאון־ליין. אני אומרת להן ולמטופלות האחרות, שאורגזמה היא "אור גנוז מאלוהים". קיבלתי מכתבים מנשים דתיות, בהם הן מודות לי, ואומרות שפתחתי להן את הדלת אל האושר. אני מרגישה אושר עילאי מכל תגובה כזאת. אני שואפת, שכמה שיותר נשים יהיו מחוברות למיניות שלהן, יגלו את הכוח שנמצא אצלן, יבינו שההנאה המינית שלהן לא תלויה באף גבר, אלא בעצמן. בסדנאות הנשים מתחברות לעצמן, מבינות איך בנויה הווגינה שלהן, ואיך להתחבר למקור העונג שבה, פיזית ורגשית. הקורס משפר את חיי המין שלהן, מאפשר להן לשלוט באורגזמות שלהן ולייצר גלי עונג שאינם נגמרים, כשלכל אישה יש את הייחודיות והמקום בו היא יכולה לגלות את האוצר הנמצא בתוכה. הסדנה משנה חיים, ותתפלאי, היא לא דורשת מערכת יחסים זוגית. לפעמים פונים אליי גברים ושואלים איך הם יכולים לגרום לנשים שלהם לגמור. סליחה? למה הבעל שולח הודעה בשם אשתו? הוא לא צריך להביא אותה לשום דבר, זה קשור אך ורק אליה ואל החיבור שלה לעצמה. בשיטה הזאת, שניצן ואני פיתחנו, נשים לומדות את הקסם הגדול באמצעות תרגול, שיח ואחווה הנשית. הייעוד שלי הוא להעביר את הנושא לכמה שיותר נשים, שיחוו, יבינו את העוצמה של העונג של האורגזמה הווגינאלית".

 

לכמה נשים שינית את החיים?

"מאז 2016, כשיצאנו לדרך עם הסדנאות השונות, ועד היום, עברו אותן 1,600 נשים בגילאים שונים, ויש יותר ויותר התעניינות. זה מראה על הצורך, ועל הרצון של הנשים להגיע לאורגזמות, לא לוותר על העונג. אני מרגישה כמו ה'נשיונל ג'יאוגרפיק' של היחסים, עבורי זה פרויקט חיי".

 

לפרטים נוספים - האתר של רוני ארז

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביגיל עוזי
רוני ארז
צילום: אביגיל עוזי
מומלצים