שתף קטע נבחר

בן גביר הציג מסמך היסטורי: "נתניהו תמך בעליית יהודים להר הבית"

יו"ר עוצמה יהודית התייחס באולפן ynet לטענת נתניהו שסירב לדרישתו לאשר תפילות יהודים בהר הבית משום שהדבר "יבעיר את המזרח התיכון". בן גביר, שקיבל 20 אלף קולות שיכלו לכאורה להוסיף מנדט לימין, הוסיף: "אמרתי שבלעדי לימין אין ממשלה. תקעו לי סכין בגב"

 

 

 

איתמר בן גביר, שמפלגתו עוצמה יהודית זכתה לכ-20 אלף קולות ונותרה מחוץ לכנסת, התייחס הבוקר (יום א') להצהרת נתניהו אתמול כי סירב לדרישתו לאשר תפילות יהודים בהר הבית כתנאי לפרישתו מהבחירות משום שהדבר "יבעיר את המזרח התיכון", והציג מסמך מ-1995 שעליו חתימת נתניהו ובו נכתב כי "יש להסדיר תפילות יהודים בהר הבית".

 

איתמר בן גביר (צילום: אבי מועלם )
איתמר בן גביר(צילום: אבי מועלם )

 

  ()
המכתב שהציג בן גביר

נתניהו סיפר אתמול כי יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר פנה אליו בערב הבחירות. "'אני מוכן להסיר את המועמדות שלי ולתמוך בליכוד', הוא אמר דרך שליח, אבל היה לו תנאי אחד - שאאשר תפילות של יהודים בהר הבית. זה אולי נשמע הגיוני, אבל אני יודע שזה היה מבעיר את המזרח התיכון ומעלה את חמתם של מיליארד מוסלמים עלינו. אמרתי שיש גבול, יש דברים שאני לא מוכן לעשות כדי לנצח את הבחירות, אני אשמור על מדינת ישראל".

 

בן גביר טען הבוקר: "הצעתי לראש הממשלה לקיים את מה שהוא עצמו אמר", והקריא מתוך המסמך באולפן: "נתניהו כתב ש'זכותו של העם היהודי על מקום קדשו, הר הבית, אינה ניתנת לערעור, אני סבור שיש להסדיר זכות תפילה של יהודים במקום זה, על אחת כמה וכמה כשאנו נותנים חופש פולחן לכל הדתות בירושלים'. אז מה קרה? זה השתנה פתאום?".

 

-זה מ-95. דברים שרואים משם, לא רואים מכאן.

"אני הצעתי לראש הממשלה נתניהו שורה ארוכה של דברים, אמרתי לו תיקח אחד, אתה אומר תפילת יהודים בהר הבית תבעיר את המזרח התיכון, בוא תיתן את פתיחת שערי הבית בשבתות, גם זה לא בסדר, אז פרוטקשן לחמאס, תגיד שאתה נגד זה, אמר שזה גם מבעיר את המזרח התיכון, תגיד שאתה נגד מדינה פלסטינית, חאן אל אחמר. אם לא מסוגלים לקבל את הדברים הפשוטים האלה, זה לא ימין".

 

-אז נתניהו בחר באחריות לאומית על פני פרישה שלך ואולי ניצחון.

"בגלל זה הוא לא ראש ממשלה. אמרתי שבלי עוצמה יהודית אין ממשלה ימנית, הם הלכו לנו על הראש, הוציאו מיליוני אסמסים מזויפים שפרשנו, יצאו כתבי חצר נגדנו".

 

-הייתם כל כך רחוקים.

"אף פעם לא אמרתי שאני מבטיח לעבור, אני אמרתי דבר אחד, שאנחנו הגרוש שחסר ללירה, שבלעדינו הימין לא יכול להקים ממשלה. אתם עדים שלי וכל עם ישראל שהפכתי את העולם כדי להתחבר ולהתאחד, תקעו לי סכין בגב, תראו את הרשימה המשותפת, אתם יודעים למה הם מצליחים? כי הם מחוברים. שם יש דתיים כאלה וחילונים כאלה, סוציאליסטים וקפיטליסטים".

 

-זה נגמר ב-20 אלף קולות, פחות ממנדט. אתה אומר שנתניהו לא אומר אמת?

"זה נגמר ב-20 אלף קולות אחרי שהלכו עלינו, וה-20 אלף האלה זה משהו שאין לשום מפלגה. 20 אלף בוחרים שיודעים שלא עוברים ובכל זאת הצביעו".

 

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP, אבי מועלם
בן גביר ונתניהו
צילום: AFP, אבי מועלם
מומלצים