שתף קטע נבחר

צילום: אוהד צויגנברג

תשעה ימים לפני פתיחת המשפט: נתניהו מבקש לדחות את ההליך

עורכי דינו של ראש הממשלה מבקשים לדחות את הקראת כתב האישום מאחר שלא קיבלו לטענתם את חומרי החקירה. המדינה טרם השיבה לפניה

 

בנימין נתניהו (צילום: קובי ריכטר, TPS)
בנימין נתניהו(צילום: קובי ריכטר, TPS)

צוות ההגנה של ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיש בצהריים (ראשון) בקשה לדחיית מועד פתיחת המשפט שנקבע ל-17 במרץ. לטענת עורכי הדין, צוות ההגנה עדיין לא קיבל את כל חומרי החקירה של תיקי 1000, 2000 ו-4000 - ועל כן יש לדחות את הקראת כתב האישום.

 

"לפני כמה חודשים הגישו כתב אישום נגד ראש הממשלה, רק שעד עכשיו לא קיבלנו את החומרים", נמסר מטעמו של נתניהו. "לכן פנינו לבית המשפט בבקשה טכנית לדחות את מועד הדיון, כך שקודם כל נקבל את חומרי החקירה ורק אחר כך נתייצב בבית המשפט". כעת ממתינים עורכי הדין להסכמת המדינה על-מנת להגיש את בקשה לבית המשפט המחוזי.

 

אחרי הקראת כתב האישום ב-17 במרץ יתחיל למעשה שלב הקדם-משפט, שבו הצדדים מנסים לצמצם את הדיונים, ולהסכים על עובדות ומסמכים שאינם שנויים במחלוקת. זה השלב בו רשימת העדים, שכוללת בתיקי נתניהו 333 עדים, בהם עשרות אנשי משטרה, צפויה להצטמצם באופן משמעותי.

 

בתגובה להגשת כתב האישום נגדו לפני כחודש וחצי מסר נתניהו כי "מדובר בניסיון של הפיכה שלטונית בעלילות שווא ובתהליך חקירות מזוהם ומגמתי", כדבריו. ראש הממשלה מתח ביקורת על רשויות אכיפת החוק במדינה והוסיף: "הציבור איבד בהם אמון, הוא מאבד בהם אמון כל הזמן, בצדק". בריאיון ל-ynet כמה ימים לפני הבחירות אמר נתניהו כי הוא לא מתכוון לבקש חנינה או עסקת טיעון במסגרת ההליך המשפטי.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים