שתף קטע נבחר

בעקבות צמצום כוח האדם: טרמינל 1 ייסגר לטיסות בינלאומיות

כל טיסות הלואו-קוסט והקווים הבינלאומיים שפעלו מהטרמינל הישן ימריאו עד סוף אפריל מטרמינל 3. הטיסות בתוך ישראל ימשיכו לפעול כרגיל

  

בעקבות צמצום כוח האדם בנתב"ג בגלל התפשטות נגיף הקורונה, כל הטיסות הבינלאומית מישראל שפעלו בטרמינל 1 הועברו לטרמינל 3, והחל ממוצאי שבת ועד סוף חודש אפריל הטרמינל ייסגר לכל הטיסות מלבד הפעילות הפנים-ארצית.

  (צילום: סיון פרג')
(צילום: סיון פרג')

כתוצאה מכך, טרמינל 1 ייסגר לטיסות בינלאומיות החל ממוצאי שבת (14 במרץ) ועד סוף אפריל. הפעילות של טיסות חברות הלואו קוסט תעבור לטרמינל 3, והרישום לטיסות יתאפשר מהעמדות בנתב"ג או מהבית לטובת יעילות תפעולית, מבצעית וחיסכון במשאבים.


בשבוע שעבר, בהתאם להמלצת משרד הבריאות, הוסב טרמינל 1 בנתב"ג לקליטת הטיסות הבינלאומיות שנחתו מאיטליה בישראל, מתוך כוונה ליצור הפרדה פיזית בינם לבין הנוסעים האחרים באולם מקבלי הפנים בטרמינל 3, ואילו הנוסעים לאילת הועברו לטרמינל 3. אולם בעקבות ההחלטה לצמצם פעילות בטרמינל 1 הוחזרו כלל הנוסעים ששבים מחו"ל בחזרה לטרמינל 3.

 

כל העדכונים האחרונים על התפשטות הקורונה

 

ברשות שדות התעופה מסרו כי "בימים אלה סיימנו את ההתאמה של טרמינל 1 לפעילות של טיסות החסך ואת הכנתו לקליטת 3 מיליון נוסעים בהשקעה של כחצי מיליארד שקל". בהודעת הרשות נכתב כי "הפעילות הפנים ארצית בטרמינל 1 תימשך כסדרה בשלב זה. הודעה הועברה לחברות שירותי הקרקע, חברות התעופה ולשותפי הפעילות בטרמינל 1".

  

דליפת מים בטרמינל 1 ()
טרמינל 1
 

נתב
(צילום: עידו ארז )

בתוך כך, חברת התעופה הספרדית "אייר אירופה" הודיעה על ביטול הקו החדש בין תל אביב למאלגה שהיה אמור להיפתח בחודש אפריל הקרוב. בחברה ציינו כי בנוסף לכך צומצמו כמה טיסות בקו תל אביב-מדריד, אולם בשלב זה עדיין מופעלת טיסה אחת מדי יום מלבד שבת.

 

ועד העובדים ברשות שדות התעופה מסר בצהריים כי בתום הדיונים עם ההנהלה וניתוח הפעילות התעופתית בנמל התעופה בן גוריון ונמל התעופה רמון, הוחלט להוציא כ-70% מהעובדים הזמניים לחופשה ללא תשלום. מהוועד נמסר כי "ההנהלה והוועד בחנו במכלול השיקולים ובכדי לצמצם את הפגיעה בעובדים בעלי משפחות הוחלט להוציא קודם את הרווקים מבין העובדים".

 

הצמצומים נערכו גם בקרב עובדי הביטחון, וכל השעות הנוספות לעובדים בוטלו באופן גורף. הוועד ציין כי גם משכורתם של בכירי הענף תיפגע, וההנהלה הבכירה ויתרה על 50% מהפריון השנתי לשנת 2019.

 

התפשטות נגיף הקורונה, שיוצרת מגבלות על כניסת תיירים לישראל, פוגעת קשות בענפי התעופה והתיירות. גם הנוסעים הישראלים נמנעים בשבועות האחרונים לטוס ליעדים השונים בחו"ל בהתאם להמלצת משרד הבריאות, ומחשש שבשובם ארצה יאלצו לשהות שבועיים בבידוד ביתי.

 

כתוצאה מהירידה בכמות הטיסות לישראל, עדכנה רשות שדות התעופה את צפי הגידול לשנת 2020 עם ירידה של כמיליון וחצי נוסעים בשלב הזה. כך תחזית שעמדה לפני התפשטות הנגיף שעמדה על כמות של 25.5 מיליון נוסעים עודכנה ל24 מיליון נוסעים אולם אם המגמה תמשיך גם מספרים אלו צפויים לרדת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים