שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  בשל התפשטות הקורונה: מצעד החיים בפולין יידחה

  לראשונה מאז היווסדו ב-1988, לא יתקיים השנה מצעד החיים שבו משתתפים עשרות בני נוער מכל העולם, ניצולים ואנשי עדות: "המסר החינוכי, במיוחד אל מול האנטישמיות הגואה, יועבר השנה באמצעים אחרים"

   

   

  מצעד החיים אושוויץ פולין (צילום: EPA)
  מצעד החיים בפולין(צילום: EPA)

   

  ארגון מצעד החיים הודיע אמש (ראשון) כי בשל התפשטות נגיף הקורונה ברחבי העולם, ובמיוחד לאור המצב באירופה וישראל, מצעד החיים השנה יידחה.

   

  יו"ר מצעד החיים, ד"ר שמואל רוזנמן, הסביר כי העובדה שמדובר בפרויקט אליו מגיעים מכל העולם, מחייבת משנה זהירות. "בלב כבד ולאחר התייעצויות עם גורמי הבריאות המוסמכים, אנו נאלצים להודיע על דחייתו של מצעד החיים השנה. מתוך הדאגה לבריאותם של המשתתפים הרבים והניצולים שמצטרפים אליהם ומעצם העובדה כי מדובר בפרויקט בינלאומי הכולל 110 משלחות מרחבי העולם, מוטלת עלינו האחריות לנקוט במשנה זהירות בהתאם להוראות הגורמים במדינות השונות".

   

  מצעד החיים הינו התכנית החינוכית הבינלאומית הגדולה ביותר ללימודי השואה. מאז היווסדו ב-1988 המצעד מעולם לא נקטע. מדי שנה מגיעים דרכו לפולין ולישראל כעשרת אלפים בני נוער יהודים ולא יהודים מלמעלה מ-40 מדינות ברחבי העולם, ביניהן קנדה, ארה"ב, ארגנטינה, מקסיקו, ברזיל, פנמה, איטליה, בריטניה, יפן, גרמניה, פולין ועוד, שאליהם מצטרפים כ-150 ניצולים ואנשי עדות.

   

  על רקע הדחייה, יפתח הארגון בקמפיין רחב היקף לבני הנוער ברחבי העולם למאבק באנטישמיות תחת הסיסמא Never Means Never. כדי להמשיך ולהנחיל לדור הצעיר את ההיסטוריה של השואה ולהטמיע לאורה ערכים של סובלנות, מאבק באנטישמיות ובגזענות.

   

  "המסר החינוכי, במיוחד אל מול האנטישמיות הגואה, יועבר השנה באמצעים אחרים, גם אם לצערי לא נצליח להגיע לאדמת פולין, אנו נשארים מחויבים לתפקידנו הערכי וההיסטורי", מדגיש רוזנמן. מארגני מצעד החיים מסרו כי הם בוחנים חלופות חינוכיות, לכל קהילה ברחבי העולם ובארץ, בנוסף נשקלת האפשרות לצעוד במועד מאוחר יותר השנה במידה והתנאים הבריאותיים ישתנו.

   

  עד היום למעלה מ-300,000 משתתפים מ-52 מדינות צעדו על פסי הרכבת באורך 3.2 ק"מ מאושוויץ לבירקנאו, כמחווה אילמת לאובדן הגדול ביותר בהיסטוריה של העם היהודי והאנושות. בשנת ה-70 למדינת ישראל עמד בראש מצעד החיים הנשיא ראובן (רובי) ריבלין שלצדו נשיא פולין אנדז'יי דודה.

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים