שתף קטע נבחר

כריך למי שצריך

כשאיה סטרול ראתה אישה מחטטת בפח, היא החליטה לעשות מעשה, היא ובעלה הכינו בבית כריכים, הציבו שולחן ברחוב וחילקו אותם לאנשים רעבים, תוך כמה חודשים התפשט המיזם הנהדר לכל הארץ. ב-‭24‬ במארס יתקיים "יום מעשים טובים"

בשיתוף עמותת רוח טובה

 

פני כמה חודשים, ביום קיץ חם, התהלכו ברחובות חדרה איה סטרול (‭48‬) ובנה מתיא בן השמונה, שהיו בדרך לחוג. לפתע נתקלו השניים באישה שחיטטה בפח האשפה.

 

"בני שאל אותי, 'אמא, מה היא עושה?' לא ידעתי איך להשיב, אז עניתי שבטח נפל לה משהו", מספרת סטרול, "באותו רגע נפגשו המבטים שלי ושלה והרגשתי שאני לא מסוגלת להמשיך כאילו האירוע הזה לא קרה, כאילו לא ראיתי".

 

עוד סיפורים על מעשים טובים :

 

בארוחת הערב באותו יום סיפרה סטרול לבעלה רביד (‭48‬) מה אירע. "על המקום החלטנו ביחד לחלק אוכל ברחוב. בעלי הציע שנכין כריכים, נביא שולחן ונחלק לאנשים שצריכים", היא מספרת. שבוע לאחר המקרה כבר הגיעו השניים לרחוב עם כריכי חביתה שהכינו, שולחן עם מפה ושלט שעליו נכתב: "כריך למי שצריך". איה מספרת שמהר מאוד אנשים התחילו להתקרב לשולחן. "חלק לקחו, חלק בכו, עוברי אורח ביקשו לצלם. הבנו שיש לנו משהו ביד", היא מספרת.

הדוכן של איה ורביד
הדוכן של איה ורביד
 

כמה ימים לאחר מכן הקים הזוג קבוצת פייסבוק. היא מונה כיום כבר ‭ 14,000‬ חברים והמיזם התפשט בכל הארץ, "יש כבר ‭ 50‬ דוכנים, שנמצאים כמעט בכל עיר", הם מספרים, "וכולם עם אותו שלט: כריך למי שצריך, חינם". במיזם הייחודי הזה אי-אפשר לתרום כסף, רק להכין כריכים, להביא ל"דוכנים" ולחלק לאנשים שצריכים. "עברו שבעה חודשים בלבד מאז שפתחנו את הדוכן הראשון בחדרה והיום כבר מחולקים בו כ-‭1,000‬ כריכים בשעה וחצי. הכריכים מגיעים אלינו מאנשים טובי לב, שמכינים אותם בביתם כל בוקר. כך קורה בכל הערים", מספרת איה.

 

בני הזוג שומעים מאנשים שמגיעים לדוכן שאם הוא לא היה קיים, סביר להניח שלא היה להם מה לאכול באותו שבוע. "יש אנשים שמקבלים שמונה כריכים בשקית וזה מחזיק אותם שבוע", מספרת איה, ומסכמת: "לאף אחד לא מגיע להישאר רעב". 

 

ב-24 במרץ יתקיים יום מעשים טובים - יום שיא לעשיית טוב שנתית. תושבי ישראל ייצאו לעשות טוב מצפון ועד דרום בשלל פעילויות למען הקהילה והסביבה. רוצים להשתתף? הכנסו עכשיו ומצאו בקליק אחד את הדרך שלכם לעשות טוב. יום מעשים טובים מנוהל על ידי עמותת רוח טובה מקבוצת אריסון, המציעה מגוון דרכים לעשות טוב ולהתנדב כל השנה

 

הכתבה פורסמה ב"ידיעות אחרונות"

 

בשיתוף עמותת רוח טובה

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים