שתף קטע נבחר

קו ההגנה של מייסד טלגראס: "אקטיביסט ואידיאולוג"

עורכי דינו של עמוס סילבר הציגו את טענותיהם המקדמיות בפרשת הסחר בסמים ואמרו כי סילבר סייע למאות אנשים שסבלו ממחלות קשות. "הקדיש את מרבית חייו הבוגרים לקידום לגליזציה"

 

 

עורכי דינו של מייסד "טלגראס" עמוס סילבר הציגו היום (שני) את הטענות המקדמיות בפרשה שבה הואשם סילבר בניהול ארגון פשע - והסבירו מדוע, לדעתם, יש לבטל את מרבית האישום נגדו. תומכים רבים של סילבר הגיעו גם הם לבית המשפט המחוזי בלוד וקיבלו אותו במחיאות כפיים בכניסה.

 

עמוס סילבר בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בראשון לציון (צילום: מוטי קמחי)
עמוס סילבר (צילום: מוטי קמחי)

איתי בר עוז וניצן ביילין, עורכי דינו של סילבר מטעם הסנגוריה הציבורית, כינו אותו "אקטיביסט, אידיאולוג ופעיל חברתי שהקדיש את מרבית חייו הבוגרים לקידום הלגליזציה של הקנאביס בישראל". השניים אמרו כי עוד לפני הקמת הפלטפורמה לסוחרי הסמים, סילבר "סייע למאות אנשים שסובלים ממחלות קשות ונאבקו בבירוקרטיה על-מנת לקבל את המזור למחלתם", שהוא הקנאביס.

 

"הקנאביס נחשב מאז ומעולם לסם מקטגוריית הסמים הקלים", טענו עורכי הדין. "אמנם נכון לכתיבת שורות אלה הקנאביס מצוין בפקודת הסמים, אולם מעמדו הנורמטיבי שונה לחלוטין מחומרים פסיכואקטיביים אחרים המאוזכרים בפקודה. בעשורים האחרונים חלה עלייה דרמטית בהכרה בסגולותיו הרפואיות של הצמח, עשרות אלפי ישראלים נוטלים קנאביס ברישוי רפואי, ובכלל זה חולי סרטן, חולים במחלות הקשורות לעיכול, הלומי קרב, חולים באפילפסיה והרשימה עוד ארוכה. בד בבד, חל ריכוך משמעותי בעמדת רשויות אכיפת החוק כלפי השימוש בסם".

 

צוות ההגנה של סילבר אמר כי למרות האישומים בהדחת קטין לסם - קיים קושי משפטי בייחוס העבירה לסילבר. הסנגורים דרשו גם למחוק את האישומים בעבירות כלכליות ועבירות תיווך, כמו גם הסעיף על עבירה במסגרת ארגון פשיעה, שעלול לשלוח את סילבר לשנים ארוכות בכלא.

 

עו
עו"ד איתי רוזין(צילום: יח"צ)

עורך הדין בר עוז אמר במהלך הדיון כי "ישנה תחושה של צרימה מסוימת כשנודע לנו כי האנשים הללו הם פעילים בכירים בארגון פשיעה וראש ארגון פשיעה. באיזה תיק בארגון פשיעה מגיעים פעילים חברתיים עם אידיאולוגיה מסוימת? הכל היה בגלוי. יותר מכך, היה בפייסבוק".

בר עוז הסביר כי מצד אחד המדינה מקלה מאוד באכיפת השימוש בקנביס, ומצד שני אין חנויות שישרתו את האזרחים - ובכך נוצרת לקונה.

 

הסנגור איתי רוזין, המייצג את הנאשם בראל לוי, שמיוחס לו כי היה מנהל בכיר בטלגראס, טען גם כן את טענותיו המקדמיות, ואמר כי "בית המשפט דן היום בפעם הראשונה בטענות מקדמיות של נאשמים לפני שמתחילים את העדויות. הסברנו את הרקע של טלגראס ואת המהות שלו. זו בסך הכל יצירת פלטפורמה שמאפשרת לאנשים שיש להם הקלות באופן שבו ניתן להשתמש בסמים - והם לא ראשי ארגון פשיעה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים