שתף קטע נבחר

חשש לביטול הבגרויות בגלל הקורונה: נשקלת אפשרות שבתי הספר יקבעו את הציונים

במסגרת ההיערכות של מערכת החינוך לתרחיש של התפשטות הקורונה, נבחנת כעת האפשרות במשרד החינוך כי הציון הפנימי ייחשב לציון הסופי בתעודת הבגרות. מנהל מאזור המרכז: "לא נספיק להעביר את כל החומר"

 

 

בגרות באזרחות בבאר שבע (צילום: דוברות משרד החינוך)
בחינת בגרות(צילום: דוברות משרד החינוך)
  

לנוכח התפשטות נגיף הקורונה והחשש במערכת החינוך מפני שיבושים בלימודים עם פתיחת עונת הבגרויות בחודש מאי, בוחן משרד החינוך בימים האחרונים החלטה שלפיה הציון בבית הספר ייחשב כציון הסופי בבחינות הבגרות.

 

על רקע השמועות בדבר השבתה כללית של הלימודים לאחר פורים, שהוכחשו על-ידי המשרד, שיגר המנכ"ל שמואל אבואב איגרת למנהלי בתי הספר, שבו ציין כי האפשרות נשקלת. "אנו מנהלים מעקב רצוף אחר מי שמוכנס לבידוד ביתי - ותופרים תוך כדי תנועה חליפות ייעודיות ללמידה מרחוק שיצמצמו את הנזק שבהפסד הלימודים", כתב אבואב.

 

"ואולם, בהיותנו אנשים מעשיים, הנחת העבודה שלנו היא שהמצב יוחמר והמערכה תחריף, לרבות שיבוש משמעותי יותר של שגרת הלימודים - וגם לכך אנו מכינים את עצמנו". אבוהב כתב כי "כולי תקווה שלא נגיע לשם, אבל אם נגיע, נבין כולנו את גודל השעה ונדע להקטין את הנזק למהלך הלמידה עד למינימום האפשרי".

 

עוד ציין כי "אנו, במטה משרד החינוך, מכינים את המערכת להתמודדות עם כל התרחישים האפשריים ומקווים לטוב". בתוך כך, ישנם גם סימני שאלה סביב קיום בחינות הבגרות של עונת הקיץ שצפויות לצאת לדרך בראשית חודש מאי. עם זאת, עד כה לא התקבלה החלטה בנושא.

 

מנהל בית ספר מאזור המרכז אמר כי "אם הולכים להשבתה ולסגירת בתי ספר, אנחנו לא נספיק להעביר לתלמידים את כל החומר לקראת תחילת הבחינה - ויצטרכו לשקול גם צמצום בהיקף החומר". בחינת הבגרות הראשונה תיערך ב-5 במאי בביולוגיה, והבחינה האחרונה תהיה מועד ב' במתמטיקה - ב-6 ביולי. בחינות באנגלית צפויות להתקיים ב-7 במאי ובמתמטיקה ב-14 במאי.

 

 
110 תלמידים, עובדי הוראה וסייעות מבית הספר הדו-לשוני "יד ביד" בירושלים נדרשו היום להיכנס לבידוד ביתי למשך שבועיים. זאת לאחר שעשרות ילדים ואנשי צוות ביקרו בבית לחם בשבוע האחרון - שבה עד כה נדבקו בנגיף 22 בני אדם - ובהתאם להנחיות משרד הבריאות שקרא לכל מי שביקר בבית לחם ב-14 הימים האחרונים להיכנס לבידוד.

 

בהודעת משרד הבריאות נמסר כי ההחלטה לבודד את כל בית הספר התקבלה לאחר ש-45 אנשי הצוות החינוכי ו-70 תלמידים במהלך השבוע האחרון בעיר. מתוך המאות הנדרשים לבידוד, 113 הם מורים ו-21 הן סייעות. בנוסף, 14 מורים מבית הספר "נזירות סיליזאן" בנצרת נכנסו היום גם כן לבידוד של שבועיים, לאחר שביקרו בבית סאחור, סמוך לבית לחם.

 

נכון לעכשיו, מספר הנדבקים בנגיף בישראל עומד על 39. ארבעה מהם החלימו. מצבם של רובם קל, אחד במצב בינוני ואחד קשה. עשרות אלפי ישראלים שוהים בבידוד ביתי.

 

 

ועד עובדי הרכבת ביקש היום ממנכ"ל החברה ומשר התחבורה לסגור את תחנת נתב"ג, מחשש להתפשטות הקורונה באמצעות אזרחים החוזרים מחו"ל: "לאור העובדה שאין אכיפה בתחנה, שאת התוצאה שלה ראינו אתמול עת נחשף כי אחד מחולי הקורונה עשה את דרכו לבידוד ברכבת מנתב"ג לעכו, וסיכן עשרות עובדי רכבת ואלפי נוסעים, אנו דורשים כי תחנת נתב"ג תיסגר".

 

במקביל, משרד התחבורה יצא בהנחיות למפעילי התחבורה הציבורית, במטרה להתמודד עם הנגיף. בין היתר הוחלט כי שורת המושבים הראשונה בקרבת הנהג באוטובוסים תיחסם בסרט, ותימנע בהם ישיבת נוסעים. באוטובוסים הבינעירוניים ייאסר להסיע נוסעים בעמידה.

 

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים שיחת ועידה עם שורת מנהיגים מאירופה במטרה לשתף ולהתייעץ בקשר למאבק בהתפשטות נגיף הקורונה: "אני מברך על השיחה הזו, אני חושב שאנחנו יכולים לעזור למדינות שלנו באמצעות שיתוף פעולה. המטרה העיקרית שלנו היא מתן אפשרות לבדיקה ביתית שאזרחים יוכלו לבצע בעצמם כדי לדעת בוודאות אם נדבקו בנגיף, וכך נוכל לייעל את ההפרדה".

 

כמו כן, ארגון מצעד החיים הודיע כי בשל התפשטות הקורונה לא יתקיים השנה מצעד החיים הנערך במחנה ההשמדה אושוויץ. יו"ר מצעד החיים, ד"ר שמואל רוזנמן, הסביר כי העובדה שמדובר בפרויקט אליו מגיעות משלחות מכל העולם, מחייבת משנה זהירות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי עידן
בחינת בגרות. ארכיון
צילום: רועי עידן
מומלצים