שתף קטע נבחר

קורונה דוחה התייחדות: אסיר עתר ונדחה

אסיר פלילי עתר נגד ההחלטה למנוע ביקורי התייחדות, במסגרת הצעדים למניעת התפרצות נגיף הקורונה, בטענה כי הוא וזוגתו נמצאים בהליך טיפולי פוריות. העתירה נדחתה: "מכבדים את רצון האסיר, אך סכנת כניסת הווירוס לכלא עולה על הרצון לעזור"

 

בית כלא רימונים (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
בית כלא רימונים(צילום: יריב כץ)

השופט הכריע: הסכנה מנגיף הקורונה גדולה יותר מזכות ההתייחדות. שופט דחה אתמול (יום ב') את עתירתו של אסיר פלילי נגד החלטת שירות בתי הסוהר למנוע התייחדות בין בני זוג כחלק מאמצעי הזהירות נגד נגיף הקורונה. האסיר המרצה עונש מאסר ממושך עתר נגד שב"ס.  

 

חשש מהתפרצות בבתי הכלא: "כמו עשרות ספינות קורונה"

התפרצות הקורונה - סיקור נרחב ב-ynet

 

בשבוע שעבר פרסם שב"ס סדרה של הנחיות שונות לסוהרים, אסירים ומבקרי מתקני הכליאה בכל רחבי הארץ במטרה למנוע את התפרצות המחלה בין קירות בתי הסוהר. בין היתר ההנחיות, הוחלט גם על ביטול ביקורי ההתייחדות.

 

האסיר שעתר לבית המשפט טען כי אשתו והוא נמצאים בתהליך של טיפולי פוריות, וכי לפי הוראות הטיפול עליהם להתייחד בתאריך ספציפי. במהלך הדיון טען עורך דינו של האסיר כי בניגוד לנראה לעין - אין מדובר בטובת הנאה אלא בהליך רפואי, וכי מדובר בזכות חוקתית של האסיר שמנסה כבר זמן רב להביא ילד לעולם.

  

 

נציגי שב"ס הסבירו בדיון כי אף שהם מכבדים את רצון האסיר - הסכנה של כניסת נגיף הקורונה לבית הכלא עולה על הרצון לעזור.

 

שופט בית המשפט המחוזי מרכז עידו דוריאן-גמליאל הסכים עם עמדת הנציגים וקבע: "נגיף הקורונה מתפשט בעולם ואף במדינת ישראל. כיוון שכך, ובלב כבד, אני מוצא שלא ניתן לאשר חריגים בעת קשה זו, שכן חריג אחד יוביל לחריג שני, לחריג שלישי וכן הלאה, זאת מכוח חובת המשיב לנהוג בשוויון בין האסירים כולם".

 

הבוקר נכנסו לתוקף חוקים חדשים הנוגעים לביקורי אסירים בכל בתי הכלא ברחבי הארץ. בין היתר, הביקורים הוגבלו לשני אנשים בלבד מדרגת משפחה ראשונה. עבור עצורים, הביקורים יוכלו להיערך אחת לשבוע. אסירים שכבר נשפטו וזכו עד כה לביקור בתדירות של אחת לשבועיים – יוכלו לקיים מעתה ביקור אחת לחודש, גם הוא רק של קרובי משפחה מדרכה ראשונה.

 

ל-ynet נודע כי בשב"ס שוקלים בימים אלה לאפשר לאסירים שפוטים לצאת לחופשה רק אחת לחודשיים, ולא אחת לחודש כפי שמקובל כיום. גם כאן, מדובר בצעד שמטרתו למנוע את התפרצות הווירוס באחד או יותר ממתקני הכליאה בישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ
בית כלא רימונים
צילום: יריב כץ
מומלצים