שתף קטע נבחר

לוי-אבקסיס בפברואר: "אין בעיה שהרשימה המשותפת תתמוך מבחוץ" | צפו בקטע מאולפן ynet

יו"ר גשר הדהימה את חבריה במחנה השמאל לאחר שהודיעה על התנגדותה לממשלה שתקבל את המלצת הרשימה המשותפת. "פרץ מרגיש נבגד", אמרו במפלגה. בליכוד טוענים כי ג'קי לוי, אחיה של אורלי, היה מעורב במהלך

 

 

ב-13 בפברואר התראיינה חברת הכנסת אורלי לוי-אבקסיס לאולפן ynet והבהירה כי אין לה בעיה שהרשימה המשותפת תתמוך מבחוץ בממשלה בראשות גנץ. "אין לי בעיה שהם יתמכו מבחוץ בנושאים חברתיים", אמרה לוי-אבקסיס. "אנחנו ניכנס לממשלה שקווי היסוד בה יכללו את הנושאים של האזרחים".

MK Orly Levy  (Photo: Avi Mualem)
אורלי לוי-אבקסיס(Photo: Avi Mualem)

לוי-אבקסיס אמרה כי "יש לי איתם חילוקי דעות, כאשר הם מובילים את הנושאים הפלסטיניים לפני אזרחי המדינה. שמעתי הבוקר את ליברמן גם אומר שאין לו בעיה לשבת עם העבודה-גשר-מרצ. אני עזבתי את ישראל ביתנו בהיותי מספר 2 שהמפלגה נכנסה לקואליציה ולא דרשה שום הישג חברתי. באתי לפוליטיקה בגלל נושאים חברתיים".

 

כשנשאלה מה עמדתה על תמיכה בהרכבת הממשלה אמרה לוי-אבקסיס: "אנחנו מדברים על אוכלוסייה של המדינה, אנחנו מדברים על אזרחים של המדינה".

 

אמש הודיעה לוי-אבקסיס כי היא לא תתמוך בממשלת מיעוט שתיעזר בקולותיהם של חברי הרשימה המשותפת. בכירים במפלגת העבודה-גשר-מרצ אמרו ל-ynet כי "עמיר פרץ חש נבגד. הוא בהלם ממנה". מאחורי הקלעים טוענים בליכוד כי מי שהיה מעורב במהלך הוא ג'קי לוי, איש הליכוד ואחיה של אורלי שהתנהלו עמו לא מעט שיחות בנושא. "הוא היה מופתע מאוד, במיוחד כי היא הייתה מעודכנת במהלך לפני ואחרי הבחירות וגם ידעה על השיחות של פרץ עם גנץ".

עמיר פרץ ואורלי לוי מהעבודה -גשר בסיור בקניון עזריאלי (צילום: דנה קופל)
"פרץ מרגיש נבגד". עם אורלי לוי-אבקסיס בקמפיין הבחירות(צילום: דנה קופל)

בכירים בעבודה-גשר-מרצ העריכו שהיא בדרך לליכוד. הם הסיקו זאת לנוכח ההודעה החריפה והמפתיעה של אורלי לוי ולנוכח העובדה שהיא הסתירה את המהלך הזה ולא עדכנה את עמיר פרץ. "היא לא הייתה מתנהגת ככה אם היא לא היתה סוגרת מראש עם הליכוד", אמרו בכירים במפלגה.

 

יו"ר מרצ ניצן הורוביץ, שהיה שותף להקמת הרשימה המאוחדת בשמאל, תקף בחריפות את לוי-אבקסיס וקרא לה "להחזיר את המנדט". הורוביץ מסר אמש כי "דבריה הערב חסרי אחריות ומקוממים. לאורך כל מערכת הבחירות, חברי העבודה-גשר-מרצ, כולל לוי-אבקסיס עצמה, הבהירו את תמיכתם בהקמת ממשלה צרה בראשות גנץ ובתמיכת הרשימה המשותפת. התנערות מהבטחה זו היא יריקה בפרצוף המצביעים. עליה לפנות את מקומה בכנסת שקיבלה בזכות מצביעי השמאל לנציג הבא ברשימה המבטא את עמדת הרשימה ומצביעיה".

 

גם חברת הכנסת תמר זנדברג מתחה ביקורת קשה על יו"ר גשר. "אוי לבושה", כתבה בטוויטר. "היחס של אורלי לוי לנציגות נבחרת של הציבור הערבי מחפירה וגזענית. העובדה שנבחרה לכנסת על הגב שלנו - בקולות של אנשי ונשות שמאל שמחויבים גם לממשלה של גנץ וגם ושותפות יהודית ערבית מחייבת אותה לפנות את מקומה ולהתפטר. אין לה מנדט למנוע ממשלת שמאל".

 


פורסם לראשונה 10/03/2020 22:04

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
אורלי לוי-אבקסיס
צילום: אבי מועלם
מומלצים