שתף קטע נבחר

מאיים בתביעת ענק: אייל גולן נגד המנהל שלו

העימות המשפטי שיעורר סערה בעולם הבידור נחשף ב-ynet וב"ידיעות אחרונות". הזמר מאשים את אמרגנו בני פרץ, מהמקורבים ביותר אליו: "ניצל את האמון העיוור שלי והוציא מהחברה המשותפת עשרות מיליונים". פרץ: "גולן הפר את ההסכם". גורמים המעורים בפרשה: "זו תהיה מלחמת עולם"

 

אייל גולן (צילום: עוז מועלם)
אייל גולן. כתב לפרץ: "ביקשתי בקשה אחת ויחידה - תהיה ישר איתי"(צילום: עוז מועלם)

הסכסוך המתוקשר בין אייל גולן לאמרגן שלו בני פרץ, מגיע לנקודת רתיחה. אחרי שניסיונות הגישור בין השניים נכשלו, וגם סיוע של מקורבים לפייס ביניהם לא הצליח, עושה רושם שהחברים הקרובים לשעבר בדרך לעימות חזיתי.

 

פרץ הוא השותף העסקי של גולן, ואחרי שנראה היה שהם שמים את משקעי העבר מאחוריהם ‑ כעת מסתבר שזה ממש לא המצב. זאת למרות גורמים שרוצים למנוע פיצוץ, ביניהם איש עסקים שלקח על עצמו את תפקיד המתווך בניסיון אחרון למנוע מהם להגיע לבית המשפט. כל אחד מהם כבר יצר קשר עם עורך דין, ולידינו הגיע המכתב החריף ששלח גולן לפרץ באמצעות עורכי דינו ‑ בתגובה למכתב ששלח פרץ לפני כמה שבועות.

 

"פרץ הוציא מהחברה עשרות מיליוני שקלים ופעל בחוסר נאמנות" ‑ אלה רק חלק מההאשמות הקשות שמטיח גולן במכתב שהועבר לעורך דינו של פרץ, עו"ד בועז בן צור, לקראת מה שנראה כמו תביעה שבדרך. גולן, שאמור להתחתן מחר עם בת זוגו דניאל גרינברג, מסיר את הכפפות ומבקש כי פרץ ‑ שמנהל יחד איתו את חברת "ליאם הפקות" ‑ יפסיק לייצגו לאלתר ולנהל את הופעותיו. "ביקשתי בקשה אחת ויחידה ‑ תהיה ישר איתי", כתב גולן. "זאת הולכת להיות מלחמת עולם בבית המשפט", טוענים גורמים המעורים בפרשה.

פרץ. "מפרים את ההסכם בשורה של הפרות יסודיות" (צילום: מוטי קמחי ) (צילום: מוטי קמחי )
פרץ. "מפרים את ההסכם בשורה של הפרות יסודיות"(צילום: מוטי קמחי )
 

גולן ופרץ, בימים טובים יותר (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
גולן ופרץ, בימים טובים יותר(צילום: עידו ארז)

גולן, כך מתברר, ביצע בדיקה מדוקדקת בכל הקשור לספרי החשבונות של חברת "ליאם הפקות" וגילה לדבריו התנהלות שלא הכיר קודם לכן ‑ וכספים רבים שהוצאו ממנה מבלי שידע. זהו למעשה שורש הסכסוך בין הצדדים. השניים, כך מתברר, חתמו בספטמבר 2016 על הסכם שירותי ניהול, שעל פיו החברה בבעלותו של בני פרץ, "אבן ישפה", תפעל לניהולו של אייל גולן ושל חברת "ליאם הפקות". בהסכם אף נקבע כי סמכויותיו של פרץ יהיו בלעדיות הן בחברה והן מחוצה לה, וכי רק הוא מוסמך לגשת לחשבונות הבנק של "ליאם הפקות" ושל חברות הקשורות אליה.

 

ל-ynet ול"ידיעות אחרונות" נודע כי לאחרונה החליט גולן שהסכסוך ייפתר ככל הנראה רק בבית המשפט. הוא שכר את שירותיו של עורך הדין אילן סופר, ושיגר מכתב התראה לפני תביעה בו הוא דורש מפרץ להחזיר עשרות מיליוני שקלים. "למרבה הצער, התברר כי בני ניצל את האמון העיוור שאייל רחש לו, לצורך התעשרות על גבם של ליאם הפקות ואייל גולן", כותב גולן במכתבו לעו"ד בן צור. גולן הוסיף כי לאחרונה ביצע כאמור בדיקה חשבונאית של ספרי החברה "אליהן בני התוודע זה מכבר. עלתה תמונה מבעיתה לפיה בני חייב לליאם הפקות עשרות מיליוני שקלים, עד כדי איום מוחשי של איתנותה הפיננסית".

 

על פי מכתב ההתראה, כבר מספר חודשים שבין גולן לבין פרץ מתנהלים מגעים בניסיון של גולן לקבל בחזרה את הכספים המגיעים לו. לטענת גולן, במהלך התקופה הוצגו לפרץ נתונים חשבונאים שנערכו על ידי מספר רואי חשבון ביחס לכספים שנלקחו לכאורה על ידו מהחברה: "לא למותר לציין בהקשר זה, כי בכל פעם שהוצגו בפני בני נתונים המעידים על כספים שנטלו על ידו מהחברה, ביקש האחרון למנות רואה חשבון אחר שיבחן את הנתונים בבחינת 'משנה רואה חשבון, משנה מזל'".

 

במכתב ששלח עו"ד בן צור לגולן, טען פרץ כי גולן מפר את ההסכם עימו. "אתם הפרתם ומפרים את ההסכם עם מרשי בשורה של הפרות יסודיות", כתב בן צור בשמו של פרץ. "אתם לא משלמים את התשלומים השוטפים, אינכם מסדירים את חובות העבר למרשי. אתם לא מעבירים את התשלומים בגין פעילות הזמרים איתי לוי ונסרין קדרי". בן צור כתב כי "בנסיבות אלה קמו למרשי כנגדכם עילות תביעה".

מסיבת יום הולדת איתי לוי  (צילום: אמיר מאירי)
פרץ ואיתי לוי(צילום: אמיר מאירי)

דלית רצ'סטר דיזל  (צילום: אמיר אמירי)
נסרין קדרי(צילום: אמיר אמירי)

עו
עו"ד אילן סופר ועו"ד בועז בן צור(צילום: יריב כץ)

לאור התמשכות ההליכים, החליט כאמור גולן להפשיל שרוולים בסכסוך ביניהם ‑ ודורש מפרץ להחזיר את הכסף שנלקחו "מהחברה שלא כדין", לטענתו. גולן לא מסתפק בזה ולדבריו, לאור הסעיפים בחוזה בינו לבין פרץ, הוא מודיע לו כי ההסכם ביניהם מבוטל.

 

במכתב לעו"ד בן צור נכתב על "סיום העסקתו של בני בכל דבר ועניין הנוגע לחברה לרבות כהונתו כדירקטור, כמורשה חתימה". עוד ביקש גולן כי "בני מתבקש להחזיר את מפתחות המשרד, וכל רכוש אחר של החברה המצוי בחזקתו, לרבות שיקים, קבלות, הסכמים עם ספקים ונותני שירות, טלפונים ניידים וכיוצ"ב". גולן גם מבקש ממנו לא להציג את עצמו יותר כמנהלה של "ליאם הפקות".

 

"הסיפור הזה יגיע לבית המשפט", בטוחים גורמים המעורים בפרטים. "אין דרך אחרת. שם ייחשף הסכסוך הענק בין השניים. מדובר בסכומי כסף אדירים".

 

בני פרץ בחר שלא להגיב לדברים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אמיר מאירי, מוטי קמחי
אייל גולן ובני פרץ
צילום: אמיר מאירי, מוטי קמחי
מומלצים