שתף קטע נבחר

צילום: EPA

ראש הוועדה המארגנת: "לא שוקלים להזיז האולימפיאדה"

יושירו מורי ניסה להרגיע לאחר שאחד מחברי הוועדה הודה שישנה אפשרות שהמשחקים בטוקיו יידחו בשנה או שנתיים בגלל משבר הקורונה: "כרגע הנושא אינו על הפרק"

האם המשחקים האולימפים בטוקיו יידחו בשנתיים בגלל וירוס הקורונה? האפשרות הזו עומדת על הפרק לפי דבריו של חבר בוועדה המארגנת של המשחקים.

 

משבר הקורונה:

 

נציגי הוועד האולימפי הבינלאומי ומארגני אולימפיאדת טוקיו התעקשו עד כה כי המשחקים יתקיימו כמתוכנן ביולי ובאוגוסט, אחרי שהועלו גם הצעות נוספות לפיהן הארוע יתקיים ללא אוהדים.

  

אזרח יפני ליד כרזת המשחקים (צילום: AFP)
אזרח יפני ליד כרזת המשחקים(צילום: AFP)

 

היום טען הרויוקי טקהאשי, אחד מ-25 חברי הוועד המנהל של הוועדה המארגנת, שיש להתייחס לתכניות חלופיות "ברצינות" וכי דחיית המשחקים צפויה יותר מביטולן בגלל ההשלכות הכספיות הכרוכות בכך.  "נצטרך להתחיל לדבר על זה ברצינות החל מאפריל. אני לא חושב שניתן לבטל את המשחקים, יהיה עיכוב", אמר טקהאשי ל"וול סטריט ג'ורנל".

 

טקהאשי אמר עוד כי קיום המשחקים ללא צופים לא יהיה מציאותי בגלל אובדן ההכנסות מכרטיסים ומכירות אחרות. בשבוע שעבר אמרה שרת האולימפיאדה היפנית סייקו האשימוטו, כי נשקלת האפשרות של עיכוב המשחקים בגלל איום הנגיף, אך רק עד סוף השנה. על פי החוזה, הזכות לבטל את המשחקים שייכת רק לוועד האולימפי הבינלאומי.

 

האצטדיון האולימפי בטוקיו (צילום: AFP)
האיצטדיון האולימפי בטוקיו(צילום: AFP)

 

עם זאת, ראש הוועדה המארגנת, יושירו מורי, הציג עמדה אחרת. מורי נדרש לסוגיה הטעונה בעצמו וטען שכרגע אין מחשבה לדחות את המשחקים וכי חבר הוועד שהתבטא בנושא מתנצל על כך. "אנחנו לא חושבים על שינוי בהכנות", אמר מורי.

 

עד כה נדבקו ביפן כ-1300 בני אדם בנגיף הקורונה, מחציתם היו נוסעי ספינת הקורונה שעלתה לכותרות בחודש שעבר. אתמול (ג') נדבקו 59 איש בנגיף במדינה, המספר הגדול ביותר שנרשם עד כה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
יפנית ליד כרזת המשחקים
צילום: AFP
מומלצים