שתף קטע נבחר

SpaceX: נשגר אסטרונאוטים לחלל במאי

נשיאת החברה אמרה כי היא מקווה שהאסטרונאוטים רוברט בנקן ודאג הארלי ישוגרו לחלל כבר בעוד חודשיים על חללית דרגון

חברת SpaceX מעריכה שבקרוב היא תשגר אסטרונאוטים לתחנת החלל הבינלאומית. נשיאת החברה, גווין שוטוול, אמרה אתמול (יום ג') כי החברה נערכת לשגר לחלל אסטרונאוטים בעוד כחודשיים - כלומר בחודש מאי - בחללית דרגון.

 

 

בוועידת Satellite 2020, הנערכת בימים אלה בעיר וושינגטון, אמרה שוטוול: "אנחנו מכוונים למאי. לנו יש עוד עבודה לעשות. לנאס"א יש גם עוד עבודה לעשות".

 

על פי התכנון, SpaceX צפויה להפוך לחברה המסחרית הראשונה בעולם המשגרת אסטרונאוטית לחלל. בשיגור הראשון יהיו בחללית שני אסטרונאוטים, שהיעד שלהם הוא תחנת החלל הבינלאומית - שבה הם אמורים לשהות כמה ימים. SpaceX קיבלה למעשה מסוכנות החלל האמריקנית 3.1 מיליארד דולר על מנת לפתח חללית, שתוכל לשאת אסטרונאוטים לחלל.

 

מי שאמור להיות בשיגור הראשון הם האסטרונאוטים רוברט בנקן (49), שכבר היה בשתי משימות בחלל - אך לא בתחנת החלל הבינלאומית - ודאג הארלי (53) שהשתתף גם הוא בשתי משימות של מעבורות חלל. הארלי היה למעשה במשימה המאוישת האחרונה ששוגרה לחלל מאדמת ארצות הברית. הוא היה אחד מארבעת אנשי הצוות של מעבורת החלל אטלנטיס ביולי 2011.

 

החללית עגנה בתחנת החלל הבינלאומית, מבט מבחוץ (צילום: נאס
החללית, ששוגרה ללא אסטרונאוטים לפני כשנה - בתחנת החלל הבינלאומית, מבט מבחוץ(צילום: נאס"א)

האסטרונאוטים בחללית ליד הבובה (צילום: נאס
במקום אסטרונאוטים בניסוי - בובה. יחד עם הבובה בתמונה צוות תחנת החלל הבינלאומית(צילום: נאס"א)

 

שוטוול הוסיפה לגבי שני האסטרונאוטים: "אני חושבת שהם עוברים אימונים ברגע זה. אני חושבת שאפשר לעשות את זה עד מאי. אבל אנחנו רוצים להיות מוכנים לטוס לחלל במאי".

 

חברת spaceX של אילון מאסק משגרת בשנים האחרונות חלליות בלתי מאוישות לתחנת החלל הבינלאומית. אבל על מנת לשגר אסטרונאוטים לחלל מארצות הברית היא נדרשה להתאים את תא החללית עבור בני אדם. כיום, כדי להגיע ולחזור מתחנת החלל משתמשים האמריקנים בחלליות רוסיות, מה שעולה לנאס"א עשרות מיליוני דולרים למושב.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: spacX
חללית דרגון, בניסוי בשנה שעברה
הדמיה: spacX
מומלצים