שתף קטע נבחר

עמיר פלג

עסקת המאה / פלג בחמישי

אוהד שעורר מהומה ביציע והגיש תלונה במשטרה נגד בניון, קיבל ממנו צילום למזכרת, בתיווך סוכנו של המאמן. מזרח תיכון חדש!

השכונה

תוכנית השלום של נימני

אוהד בית"ר ירושלים משה דז'נאשוילי בטח לא חלם שיהפוך לכוכב תקשורת, דווקא אחרי שקבוצתו הודחה מהגביע על ידי מכבי פ"ת. בסיום המשחק הוא התעמת עם אנשי המועדון, ומאוחר יותר תועד כשתחבושת לראשו, עינו נפוחה ובידו טופס תלונה שהגיש במשטרה נגד המנהל המקצועי יוסי בניון.

 

אלא שאז נכנסו לתמונה שני גיבורי־על. איל ברקוביץ' קרא ברדיו לסולחה ואף הציע לתווך, אך מי שגרם לתוכנית השלום לקרום עור וגידים היה אבי נימני. דז'נאשוילי נפגש עם בניון, השניים שיחררו הצהרות לתקשורת והצטלמו מחובקים. מהי משמעות החיבוק בימים שבהם אפילו לחיצת יד נחשבת מסוכנת, מיותר לציין. יד רוחצת יד זה בסדר.

 

רוני לוי, יוסי בניון ואבי נימני (איור: אופיר בגון)
זה התחיל בעימות, הסתיים במזכרת(איור: אופיר בגון)

 

כדי להבין את גודל ההישג, חשוב לשוב לשורשי הסכסוך. אחרי ההדחה המביכה הגיעו מספר אוהדי בית"ר לתא האח"מים בנתניה, כדי למחות בפני ראשי הקבוצה על תפקודם של בניון ורוני לוי. הדברים יצאו מכלל שליטה וחלון המהלומות נפתח רשמית.

 

דז'נאשוילי כינה את בניון "פחדן וצבוע" וטען שספג ממנו חבטה בפנים. המנהל המקצועי הכחיש בתוקף וסיפר: "האוהד הגיע לתא הצפייה שלנו והתחיל לצעוק ולהשתולל. הוא אמר בציניות למשה חוגג 'תחתים את בניון לארבע עונות'. אני עניתי לו 'למה ארבע? אפשר גם עשר', וביקשתי מהמאבטחים שיוציאו אותו. בתגובה אותו אוהד אמר לי 'קוקסינל'. אמרתי לו 'מי אתה שתדבר ככה', וקפצו מאבטחים שבאו להרחיק אותו. לא נגעתי בו". מצוין, ובעיקר בריא.

 

למחרת התברר כי בניון אכן לא נגע בו. אז מי היכה את דז'נאשוילי, אם בכלל? כיצד מתכוונים המועדון ומנהלו המקצועי להילחם במי שהמציא סיפור ופגע בשמם הטוב? איך ילמד האוהד המכפיש לרענן את ה"לקסיקון", כדי שמאותן אותיות בדיוק הוא לא ירכיב את המילה "קוקסינל"?

 

עזבו שטויות, הכי טוב לטאטא הכל מתחת לשטיח. כאן בדיוק נכנס לתמונה אבי נימני, שהוא במקרה גם סוכנו של רוני לוי, וסידר סולחה מצולמת. "נימני הוא חבל על הזמן", הצהיר דז'נאשוילי בראיון בלעדי ברדיו. "זה שנתן את המכה זה בכלל לא יוסי. ביקשתי סליחה. התנצלנו אחד עם השני ואתם תראו תמונות שאנחנו מחובקים. אני לא יכול לפרט מה הסיכומים"... כלומר הושג מסמך הבנות, אבל יש דברים שמוקדם עדיין לחשוף בפני הציבור.

 

"אני שמח שהאמת יצאה לאור ומקבל את ההתנצלות של האוהד. אני מאחל לו ולמשפחתו רק טוב. חג שמח לכל בית ישראל", סיכם בממלכתיות בניון. "עסקת המאה" של נימני הושלמה, האוהד שעשה סיבוב במשטרה ובתקשורת קיבל תמונה למזכרת, ושוב הוכחנו לליגות הבכירות באירופה תרבות ספורט מהי. וכשיש לך אחד שמחובר ומקושר לכולם כמו נימני, אפשר גם להסיר את המחיצות בין האוהדים העצבנים לראשי הקבוצות המתוסכלים, וליצור באצטדיונים יציע משותף לאח"מים. אנשים חמומי מוח.

 

גונב הדעת

התירוץ המופרך של רוני לוי

והיה עוד מישהו שהרוויח מהעסקה – אדריכל ההדחה מהגביע רוני לוי. בסיום המשחק נשאל המאמן מדוע "הצמד הלוהט של התקופה האחרונה" – כלומר אלירן עטר ועידן ורד – לא פתח בהרכב. "הצמד הלוהט?" הוא השיב. "אחד לא שיחק שנה שלמה ואחד לא שיחק ארבעה חודשים, אז שניהם היו במצב גופני לא הכי טוב להתחיל את המשחק".

 

אלירן עטר (צילום: עוז מועלם)
היי רוני, לא שכחת מישהו? אלירן עטר(צילום: עוז מועלם)

 

עטר נראה בכושר מצוין בחודש הראשון שלו בבית"ר, וכך גם ורד שחזר מפציעה ממושכת. ב־1:4 על הפועל חדרה שבועיים קודם שניהם כבשו צמדים, עטר כבש שער גדול גם שבוע אחרי מול אשדוד, משחק שבו ורד כבר פתח בהרכב. אבל פתאום, מול יריבה מליגה נמוכה, שניהם "במצב גופני לא הכי טוב".

 

הספסול של עטר נראה מופרך במיוחד, לאור העובדה שארבעה ימים בלבד אחרי האימון הראשון שלו תחת לוי, הוא פתח בהרכב מול מכבי חיפה, וכבש שער ניצחון. גם הטענה על העומס, כי עוד לפי פתיחת המשחק כבר נודע שמחזור הליגה הקרוב נדחה. אבל המאמן, שעוקב כנראה אחרי הקולגות מאירופה (כולל ולדימיר איביץ'), החליט כנראה להתחכם, והפסיד תוך שבועיים וחצי בשני המשחקים הכי חשובים לקהל הבית"רי. אולי בגלל שאחרי פיטוריו מאנורתוסיס הקפריסאית, לוי לא אימן שמונה חודשים, והגיע במצב מקצועי לא הכי טוב לסיים את העונה בבית"ר.

 

הליצנים

נגיף הכסייפה בליגה ב'

חמישה מחזורים לתום העונה בליגה ב' דרום ב', אמור היה להיערך המשחק בין הראשונה בטבלה, מ.ס דימונה, לסגניתה מ.ס כסייפה. בגלל שהאחרונים קיבלו עונש רדיוס, נקבע שהם יארחו בקריית־גת ביום שישי שעבר. יומיים לפני, בכסייפה קיבלו מכתב מעיריית קריית־גת כי עקב המצב, העירייה מתירה התקהלות של עד 200 איש, ומכיוון שצפויים להגיע 1,000, השימוש באצטדיון מבוטל. אתמול, אגב, שיחקה שם בית"ר קריית־גת בלי שום בעיה.

 

בינתיים, המשחק בין כסייפה לדימונה נדחה ליום ראשון, אך מגרש לא נמצא והוא נדחה שוב לאתמול, במגרש בנתיבות. אלא שגם עיריית נתיבות הודיעה כי "לאור החלטת משרד הבריאות על קיום אירועים מעל 100 איש, הוחלט לא לאפשר אירועים בעיר". למחרת התאריך שבו נכתב המכתב, אירחה מכבי עירוני נתיבות במגרשה את הפועל גדרה, למרות שהאירועים בעיר בוטלו.

 

מאבק על כדור (צילום: EPA)
נגיף הכסייפה משתלט ליגה ב'(צילום: EPA)

 

בקיצור, מישהו לא ממש רוצה לשחק, ובהתאחדות ממש לא יודעים איך להתמודד. "כאשר ראשי הרשויות חזרו בהם מהסכמתם המוקדמת לארח את המשחק, לא נותר בידינו פתרון". נמסר לי מההתאחדות. "המשחק אמור להתקיים ביום שישי באצטדיון וינטר בר"ג. במקרה שזה לא יסתדר, העניין יובא להכרעת בית הדין".

 

בכסייפה, לעומת זאת, רומז היו"ר עדנאן אלעמור על התערבות של יצורים מהחלל. "הכדורגל מת פה כבר מזמן, בהתאחדות יש גורמים חיצוניים שמשפיעים על דחיית המשחק", אמר אלעמור. חבל שהוא לא ביקש את עזרת המאמן שהחתים בכסייפה, מ"מ יו"ר איגוד המאמנים אמיר כהן, שנעזר בעבר בגורמים חיצוניים והתקבל בעבר לקורס "פרו", אחרי שמכר לוועדת הקבלה בלוף על חוזה מובטח בליגה האלבנית.

 

למי מהצדדים להאמין, ולמה צללנו למעמקי הליגה הרביעית? כי עושה רושם שדווקא בכסייפה מעדיפים להתבכיין במקום לשחק, ובסיפור הזה יש לא מעט סתירות, אימפוטנטים ואינטרסנטים. כולם נחשפו בשלב זה או אחר למחלה שמחרבת כל חלקה טובה בכדורגל שלנו. נו, זאת שמתחילה ב־ק' ומסתיימת ב־ה'. קומבינה.

 

פורים שפיל

ההתאחדות לכדורגל מתגאה בבושתה

"הבוקר נשברו שני שיאים בכדורגל הישראלי. שיא הבקעות במשחק אחד! ושיא הבקעות לשחקן בודד במשחק אחד!", ככה חגגו השבוע בעמוד הפייסבוק של ההתאחדות, עם סימני קריאה וקריעה כאחד.

 

והיה גם פירוט: "עד היום היה השיא שהחזיק 29 שנים שייך להפועל קריית־גת שהביסה את הפועל שתולים 0:25 בליגה ג'. היום במשחק בין הפועל רמת ישראל למכבי פרדס כץ התוצאה הייתה 0:26. שחקן רמת ישראל, יניב אבדר, כבש 16 שערים, ועקף את בן דיין שכבש בתחילת העונה 13"...

 

בהתאחדות שכחו לנדב כמה פרטים (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
בהתאחדות שכחו לנדב כמה פרטים(צילום: עוז מועלם)

 

שישו ושמחו, רק חבל שהחוגגים שכחו לנדב עוד כמה פרטים. כמו למשל שאחרי 25 מחזורים, במאזנה של

מכבי פרדס כץ אפס נקודות והפרש שעריה 333:20. כלומר, ממוצע ספיגות של יותר מ־13 למשחק. אה כן, ולמשחק מול רמת ישראל היא התייצבה עם עשרה שחקנים בלבד.

 

"פרדס כץ חווה עונה לא פשוטה", נמסר בתגובה מההתאחדות, "אבל כל עוד היא מתייצבת למשחקיה ומעמידה סגל כמתחייב, אין בתקנון סעיף שיכול לגרום להתאחדות למנוע ממנה להמשיך לשחק. ככל ששופט המשחק ימצא לנכון לעצור משחק בטענה לחוסר ספורטיביות, הזכות שמורה לו"...

 

אז יסלחו לנו רמת ישראל והסקורר שלה, אבל במשחק הנ"ל יש רק שיא אחד שאפשר לקחת אותו ברצינות. שיא הבושה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איור: אופיר בגון
צילום למזכרת
איור: אופיר בגון
מומלצים