שתף קטע נבחר

צילום: EPA

מבודדים מחוץ לבידוד: נפתחו 21 תיקים | תיעוד מעצר בת"א

במקביל להגעה להסדר טיעון עם תושב רמלה שהתעטש לעבר פקחים, נפתחו 21 חקירות נגד תושבים שהפרו את תנאי הבידוד. צפו בתיעוד מת"א: עצרו אדם שהפריע למאבטחי הרכבת וגילו כי היה אמור להיות בבידוד

 

 

 

המאבק בקורונה, שלב האכיפה: 21 חקירות נפתחו נגד תושבי המדינה אשר על פי החשד הפרו את תנאי הבידוד. ברוב המקרים מדובר באנשים שחזרו מחו"ל והיו אמורים לשהות שבועיים בביתם, כחלק מהמאבק בהתפשטות נגיף הקורונה, אולם נצפו כשהם מפרים את התנאים. היום המשטרה עצרה ליד רכבת ההגנה אדם שהפריע למאבטחי הרכבת. תוך כדי בדיקתו גילו השוטרים שמדובר באדם שאמור להיות בבידוד ביתי. צפו בתיעוד המעצר.

 

במשטרה הגיעו אל החשודים בהפרת הבידוד, אולם בשלב זה - ובשל החשש לחשוף את החוקרים לאותם אנשים שייתכן שחלקם נושאים את הנגיף - הוחלט שלא לחקור אותם והם יזומנו למשטרה רק בהמשך.

 

במקביל מאתמול החלו במשטרה לאכוף את ההנחיה של קיום אירועים עד 100 איש. בכל תחנות המשטרה בארץ יצאו ל-200 אולמות אירועים, מקומות בילוי, מועדונים, פאבים ומסעדות על מנת לוודא שכמות הנוכחים בהם לא חוצה את רף ה-100. במשטרה ציינו כי מרבית בתי העסק שנבדקו עמדו בהנחיות של משרד הבריאות וקיימו את הצו כלשונו.

מעצר של אדם שהפר בידוד בתל אביב ()
מעצר של אדם שהפר בידוד בתל אביב

מעצר של אדם שהפר בידוד בתל אביב ()
המעצר בתל אביב

 

 

 

 

נגד 14 בתי עסק שהפרו את ההנחיות ברחבי הארץ ננקטו פעולות אכיפה ובחלק מהמקרים הקהל פוזר מהמקום. גם במהלך הלילה הקרוב תקיים המשטרה מבצע נוסף שבמהלכו יבוצעו ביקורים בבתי העסק השונים לצורך פיקוח ובקרה בדבר קיומו של צו הבריאות.

 

בנוגע לתושב רמלה אשר סירב להזדהות לפקחי משרד הבריאות לאחר שחזר מתאילנד ולא שמר על תנאי בידוד, החליטו בפרקליטות להגיע עימו להסדר טיעון. לאחר שנחקר באזהרה בעקבות האירוע, שבמהלכו התעטש לעבר הפקחים, סימן אצבע משולשת וקילל אותם, פרסמה היום הפרקליטות כי לאור הנסיבות הוא ייקנס ב-5,000 שקלים, יביע חרטה ובאם לא יחזור על אירוע דומה תימחק לו ההרשעה הפלילית.

  

בהודעת המשטרה נאמר כי "המשטרה קוראת לציבור להישמע להנחיות והוראות משרד הבריאות, שכן אי קיומם משבש את המאמץ הלאומי במאבק בהתפרצות הנגיף והתפשטותו בישראל. כמו כן, חל איסור מוחלט על הפצה ושרשור של מידע כוזב (Fake news) שכל תכליתו לזרוע בהלה בקרב הציבור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים