שתף קטע נבחר

אישום: שוטר הציע לנשים להצטרף ליחידה מסווגת ואנס אותן

יצחק זריהן מואשם ששיקר לבנות שהוא "בעל תפקיד בכיר ביחידה מסווגת", שכנע אותן להתגייס אליה וקיים איתן יחסי מין כחלק מתנאי הקבלה. עורך דינו: "ייתכן שמדובר במעשה לא מוסרי בעליל, אך לא בטוח שפלילי"

המחלקה לחקירות שוטרים הגישה אתמול (שישי) כתב אישום חמור נגד השוטר יצחק זריהן, בן 47 מאזור ירושלים, בגין אונס במרמה, מעשה סדום במרמה, מעשה מגונה במרמה וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.

יצחק זריהן בבית המשפט (צילום: שאול גולן)
מואשם שהטיל מורא על הנשים, השפיל וביזה אותן. זריהן בבית המשפט(צילום: שאול גולן)

יצחק זריהן בבית המשפט (צילום: שאול גולן)
(צילום: שאול גולן)

לפי כתב האישום, השוטר הציג את עצמו בפני שש נשים כגבר לא נשוי וטען שהוא "בעל תפקיד בכיר ביחידה מסווגת". הוא שכנע את הנשים "להתגייס" ליחידה, והבטיח להם בתמרוה שכר גבוה ולעיתים גם בית ורכב. הוא הסביר להן שבמסגרת עבודתן החדשה, הן יצטרכו לקיים קשרים רומנטיים עם עבריינים ולקיים עימם יחסי מין כדי לדלות מהם מידע. בנוסף, אמר זריהן לבנות - כולן מתלוננות בפרשה - כי הן יהיו תחת מעקב יום-יומי ושעליהן לדווח לו באופן קבוע על מקום הימצאן ומי נמצא בקרבתן.

 

כדי להתקבל, אמר השוטר לנשים שהן ייאלצו לעבור הליך הכשרה שיכלול קיום יחסי מין איתו "כדי לשפר את ביצועיהן, שמהווים תנאי הכרחי לקבלה ליחידה". נטען שהוא השתלט על שגרת חייהן של חלק מהמתלוננות והטיל עליהן מורא, השפיל אותן וביזה אותן. כאמור, בחלק מהנשים הוא גם ביצע עבירות מין במרמה.

 

 

 

בכתב האישום צוין גם כי זריהן פנה בפייסבוק לכ-20 נשים נוספות והציע להן להצטרף ליחידה במטרה לקיים איתן יחסי מין.

 

עורך דינו זאב אלוני מסר בתגובה: "לא מדובר בתיק שבו נעשה שימוש בכוח. זה תיק עם שאלות עובדתיות ומשפטיות רבות. לא כל כך ברור איך אישה בגירה, וללא כל חיבה, תקיים מערכת יחסים אינטימית כזו ארוכה רק בשל אמונתה בנרטיב של הנאשם לשיטת המדינה. על כל פנים יש לקרוא לעומק את חומר הראיות ולבדוק את הסוגיות העולות. אפשרי מאוד שמדובר במעשה לא מוסרי בעליל, אך לא בטוח שפלילי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
יצחק זריהן
צילום: שאול גולן
מומלצים