שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  תקלה נוספת בלווייתן: להבה גדולה נראית מהחוף

  בנובל אנרג'י אמרו כי הופסקה הפקת הגז באסדה בעקבות אירוע תפעולי. עוד נמסר כי יופעלו לפידי הלחץ הגבוה למשך כמה שעות לצורך פינוי הגז מהמתקן באופן בטיחותי

  בשל תקלה במערכת הפקת הגז הטבעי בלוויתן, הוחלט על הערב (שבת) ריקון הדרגתי של הגז הטבעי מאסדת לוויתן, זאת על מנת לאפשר את הבדיקות הנדרשות באסדה. כך נמסר ממשרד האנרגיה. לאור כך צפויה נראות חזקה של הלפיד המותקן על האסדה מהחוף.

   

   

  במשרד האנרגיה מדגישים כי ריקון הגז הטבעי מהאסדה, כמו גם הדלקת הלפיד, הינם אמצעי בטיחות שאין בהם כל סכנה לבריאות הציבור.

   

  מנובל אנרג'י נמסר כי "בעקבות אירוע תפעולי באסדת לוויתן, הופסקה הפקת הגז באסדה. בהתאם לנוהלי הבטיחות והתפעול של נובל אנרג'י, יופעלו לפידי הלחץ הגבוה בסביבות השעה 19:00 למשך מספר שעות לצורך פינוי הגז מהמתקן באופן בטיחותי. המשמעות היא כי מן החוף תיראה להבה גבוהה במהלך התהליך. נובל אנרג'י עדכנה את כל גורמי הממשלה והרשויות המקומיות הרלבנטיות ופועלת לחידוש אספקת הגז מלוויתן בהקדם. לא הייתה ואיננו צופים שתהיה השפעה סביבתית ביבשה".

   

  אסדת הגז לוויתן (באדיבות שומרי הבית)
  התקלה בחודש שעבר(באדיבות שומרי הבית)

   

  מדובר בתקלה השנייה בתוך כחודש. באמצע החודש שעבר, עקב תקלה באסדת קידוח הגז הטבעי לווייתן, הופעל לפיד לשריפת הגז ולמניעת פליטתו לאוויר. הפעילות על האסדה הופסקה, אך כעבור זמן קצר עדכנו ב"נובל אנרג'י" כי "לאחר שנבדקה תקינות כל המערכות חודשה הפקת הגז".

   

  התקלה הקודמת התגלתה במקטעי צנרת ההזרמה המצויים בסמיכות לקידוחי ההפקה בבאר המאגר - (ג'מפרים), שבהם התגלה רטט, שוהה על ידי רובוט תת-ימי שהורד למעמקי הים. תושבים רבים דיווחו בחודש שעבר שקול נפץ העיר אותם בסמוך לשעה שבה דווח על התקלה. אחד מהם, רוני בנין - חבר בעמותת "עד כאן" שנאבקה בהקמת האסדה - אמר כי "ברגעים הראשונים חשבתי שמדובר שוב ברעידת אדמה, כמו בשבוע שעבר, אבל אחר כך הכל היה שקט. אני מוטרד מאוד מהאירוע ומכך שלא מדווחים על מה שבאמת קרה. גם משרד האנרגיה משנה את התגובות שלו כל הזמן".

   

  יוני ספיר, יו"ר עמותת "שומרי הבית", מסר בתגובה: "אנו מעדיפים פעילות ללא זיהומים וללא הפעלת לפיד, שהינה אסורה בשגרה על פי היתר הפליטה של אסדת לוויתן, אך לצערנו הופכת לשגרת חיינו. אנו מצפים כי נובל אנרג'י תפרסם לציבור במהירה את כל תחקיריה לגבי כל התקלות באסדת לוויתן, מאז הפעלתה המסחרית בתחילת שנה זו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  באדיבות שומרי הבית
  התקלה בחודש שעבר
  באדיבות שומרי הבית
  מומלצים