שתף קטע נבחר

צילום: EPA

תיעוד מתל אביב: מעצר של חשוד בהפרת בידוד

בסרטון שפורסם נראים פקחי משרד הבריאות ושוטרים עם אמצעי מיגון עוצרים גבר שחשוד בהפרת בידוד ברחוב בוגרשוב בתל אביב. עד ראייה: "חשבנו שזה סתם מישהו שעוצרים והשוטרים לא רוצים להידבק בקורונה"

 

 

התפשטות נגיף הקורונה: אמש (שבת) פורסם תיעוד של מעצר גבר בתל אביב שנחשד בהפרת בידוד. בסרטון ניתן לראות פקחים של משרד הבריאות ושוטרים עם ציוד מיגון ברגע המעצר ברחוב בוגרשוב בעיר.

 

בן מעוז, שהיה במקום, אמר ל-ynet: "בהתחלה לא הבנו כל כך מה זה, חשבנו שזה סתם מישהו שעוצרים והשוטרים לא רוצים להידבק בקורונה אם במקרה הוא חולה".

 גבר בתל אביב מפר את בידוד הבית ונעצר (צילום: בן מעוז)
תיעוד רגע המעצר(צילום: בן מעוז)

 גבר בתל אביב מפר את בידוד הבית ונעצר (צילום: ירון אבישר)
(צילום: ירון אבישר)

 גבר בתל אביב מפר את בידוד הבית ונעצר (צילום: ירון אבישר)
(צילום: ירון אבישר)

 גבר בתל אביב מפר את בידוד הבית ונעצר (צילום: ירון אבישר)
(צילום: ירון אבישר)
 

מהמשטרה נמסר כי "הערב התקבל דיווח במשטרת ישראל אודות חשד להפרת צו הבידוד על ידי גבר בתל אביב. מיד עם קבלת הדיווח פתחה המשטרה בחקירה במהלכה הצליחה לאתר את הגבר (47, ת"א) ברחוב בוגרשוב בתל אביב אשר סירב להימצא בבידוד ונעצר על ידי השוטרים שהתמגנו כראוי על פי הנדרש מחשש להידבקות.

 

"מהחקירה הראשונית עולה כי מדובר באותו הגבר שאתמול היה מעורב בתקיפת מאבטחים ברכבת ההגנה בתל אביב והתברר כמפר בידוד. הגבר, כאמור, נקלח לחקירה במשטרת מחוז תל אביב ובסיומה ייעצר וזאת לאחר היוועצות עם פרקליטות המדינה. מחר יתקיים בהיעדרו דיון בבקשה בהארכת מעצרו".

 

ביום שלישי הודיעה המשטרה על הקמת צוותי משימה ייעודיים בשיתוף עם משרד הבריאות לאיתור אנשים המפרים את צו בידוד הבית, במטרה למנוע את התפשטות הנגיף. שוטרים ופקחים של משרד הבריאות מוודאים שכלל האנשים הנמצאים בבידוד מקיימים את ההנחיות.  

 

המשטרה מסרה כי "בהתאם להנחיות הדרג המדיני, משטרת ישראל נערכת להרחבת הסיוע למשרד הבריאות באכיפת מגבלות הפעילות החדשות על מקומות בילוי, תרבות, פנאי וכיו"ב. המשטרה תמשיך לבצע פעילות יזומה בכל רחבי הארץ לאכיפת הצו והמגבלות השונות בהקשר של חובת הבידוד ואיסור התקהלות".

 

נוכח המגבלות החדשות, ממלא מקום מפכ"ל המשטרה הנחה כי המשטרה תעבור לפעילות במתכונת עבודה מיוחדת של משמרות מתוגברות, זאת "על מנת לתת מענה מיטבי לכלל המשימות ופעולות האכיפה הנדרשות".

 

מהמשטרה נמסר עוד כי "נמשיך בפעילות מוגברת במישור הגלוי והסמוי, במטרה לסייע למשרד הבריאות במאמץ האכיפה. ככל שיעלה חשד לקיומה של עבירה פלילית, משטרת ישראל תפעל בהתאם למדיניות ולהנחיות נגד אותם מפירי צווים על מנת למנוע את הפצת והתפשטות נגיף הקורונה בישראל".


פורסם לראשונה 14/03/2020 23:05

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: בן מעוז
תיעוד המעצר
צילום: בן מעוז
מומלצים