שתף קטע נבחר

בהלת הקורונה: זינוק במספר הכלבים שננטשים

בצער בעלי חיים מדווחים על עלייה חדה במספר הכלבים והחתולים שננטשו בשבועות האחרונים. "אין שום סיבה לנטוש בן משפחה", אמרה יו"ר האגודה

בשל הקורונה - נפרדים מהחבר הכי טוב: באגודת צער בעלי חיים מדווחים הבוקר (יום א') על זינוק חד בנטישת כלבים וחתולים ברחבי הארץ, לצד ירידה דרסטית בבקשות לאימוץ בעלי חיים.

 

כלב הנמצא בצער בעלי חיים בת
כלב הנמצא בצער בעלי חיים בת"א(צילום: דורון אורסיאנו-ויטנר)

 

הפעילים בצער בעלי חיים מספרים על מראות קורעי לב ועל כלבים שמביטים לעבר הבעלים שנטש אותם. בצער בעלי חיים הדגישו כי חיות מחמד אינן מפיצות את נגיף הקורונה.

 

הקורונה: לצורך זיהוי הצבירים - שאלון שנועד להעריך התפתחות של תסמינים הנגרמים מהנגיף

 

בצער בעלי חיים אמרו כי לאור המצב, בתי המחסה לבעלי חיים נטושים מתמלאים עד אפס מקום. יו"ר אגודת צער בעלי חיים בישראל, הילמה שמושקוביץ, אמרה: "מאז הדיווחים שאינם פוסקים לרגע על אודות התפשטות נקיף הקורונה בארץ, ישנה עלייה של 25% בנטישות והמראות קורעי לב. אנשים מתקשרים אל המוקד שלנו ושואלים אם אנחנו קולטים בעלי חיים בעת זו. אני קוראת לציבור לשכן את בעלי החיים בפנסיון, אם קשה להתמודד עם המצב. אין שום סיבה לנטוש בן משפחה. זה הזמן הכי נכון לחבק כלב וחתול ולצלוח את התקופה הזו עם המון אהבה בלב. זה טוב לבריאות".

 

חתול הנמצא בצער בעלי חיים בת
חתול הנמצא בצער בעלי חיים בת"א(צילום: דורון אורסיאנו-ויטנר)

כלב הנמצא בצער בעלי חיים בת"א (צילום: דורון אורסיאנו-ויטנר)
כלב הנמצא בצער בעלי חיים בת"א(צילום: דורון אורסיאנו-ויטנר)

 

שמושקוביץ התייחסה גם למצב הכלכלי של הארגונים הפועלים למען בעלי חיים: "זה מאוד קשה ולא נעים והתרומות שמופסקות בין רגע בגלל הפחד מהמצב הכלכלי עלולות לשתק את הארגונים. גם ככה המצב לא מזהיר".

 

גדי ויטנר, דובר אגודת צער בעלי חיים בישראל, הוסיף: "השיגרה בבית המחסה אינה קלה כמעט תמיד ופתאום בא נגיף הקורונה ומנחית מכה איומה שמטלטלת את עולם בעלי החיים הנטושים, שהוא גם ככה שברירי מאוד בימים כתיקונם ועם כל כלב וחתול שנזרק מהבית סכנת חיים מרחפת על כל בעלי החיים הנטושים בכלביות ובחתולית בכל רחבי הארץ. מפחיד אותנו מאוד לחזור למראות של כלבים נטושים ברחובות, כיוון שבתי מסחה סוגרים את שעריהם. חברינו על ארבע הם חלק מהתא המשפחתי ואין לנטוש אותם בעת חירום".

 

המרפאה הווטרינרית של האגודה ברחוב הרצל 159 בתל אביב ממשיכה לעבוד כסדרה: בימים א-ה בין השעות 20:00-08:00, בימי ו בין השעות 14:00-08:00, ובשבת בין השעות 14:00-11:00. תמונות ופרטים של המועמדים לאימוץ: www.spca.co.il  לתרומות: 4553* | שעות פתיחה- א'-ה': 10:00-19:00 | שישי: 08:00-14:00 | שבת: 11:00-14:00

 

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דורון אורסיאנו-ויטנר
כלב בצער בעלי חיים בת"א
צילום: דורון אורסיאנו-ויטנר
מומלצים