שתף קטע נבחר

צילום: EPA

פרנקל חזר בו: "הפסקנו את הליגה, לא סגרנו"

אחרי ישיבת דירקטוריון ארוכה, הוחלט לנסות לקיים טורניר בזק באילת לקביעת האלופה והיורדת, במשרד הבריאות דחו את ההצעה. יו"ר המינהלת, שכבר הודיע על סיום העונה, שינה את דעתו אחרי שיחה עם חלק מהדירקטורים

ליגת העל בכדורסל ככל הנראה הגיעה לסיום דרכה, למרות שהסיבוב השני עוד לא נגמר. דירקטוריון המינהלת התכנס אחר הצהריים (ראשון), והעלה הצעה אחרונה להמשך העונה בעזרת טורניר בזק של שבועיים באילת או בגליל בהשתתפות כל הקבוצות, שבסימו תקבע האלופה והיורדת. אולם הרעיון נדחה על ידי משרד הבריאות, ולכן, למרות שבמינהלת אמרו כי יודיעו מחר סופית על גורל 2019/20, ברור כי היא למעשה הסתיימה. ההחלטה על אלופה, יורדת ועולה תתקבל בישיבה הבאה בעוד כמה ימים.

 

"כולם הבינו שברגע שהמדינה מחליטה לסגור את הספורט אז מאלצים אותנו להפסיק את הליגה. ניסינו לעשות עוד ניסיון אחד לרעיון שניקח את כל הקבוצות ונעשה להן בידוד לשבועיים במלון באילת או בגליל, ונעשה משחקי ליגה. מנכ"ל משרד הספורט, יוסי שרעבי, לקח על עצמו לדבר עם המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, איתמר גרוטו, והוא דחה את הרעיון במידית. ולכן לא נשאר לנו ברירה אלא אם להפסיק את הליגה", אמר יו"ר המינהלת, שמואל פרנקל. בהמשך, אחרי שערך שיחות עם חלק מהדירקטורים, פרנקל נשמע קצת אחרת: "לא סגרנו את הליגה, הפסקנו אותה כרגע".  

 

ישיבת המינהלת (צילום: עודד קרני, מינהלת הליגה)
ישיבת המינהלת(צילום: עודד קרני, מינהלת הליגה)

הישיבה המוקדמת אצל השרה רגב (צילום: בן חדד, דובר השרה רגב)
הישיבה המוקדמת אצל השרה רגב(צילום: בן חדד, דובר השרה רגב)

 

עוד הוסיף פרנקל: "בכל שאר הדברים - עולות-יורדות, אלופה, נדון בימים הקרובים. אנחנו לא יודעים עוד איך נפתח את העונה הבאה, במשרד הספורט מבינים את הנזק הגדול, הם יצטרכו לתת לנו תמיכה כספית כדי שנוכל לפתוח עונה חדשה. נצטרך שהטוטו ייתן לנו מקדמות, יהיה פה הרבה צורך בעזרה. יש פה נזק כלכלי אדיר. נכון שזה לכל המשק אבל אנחנו מסתכלים על חלקת האלוהים הקטנה שלנו".

 

"בעונה שעברה כשסגרנו את הליגה בגלל שביתת השחקנים היו לי דמעות בעיניים, ואמרתי שזה אחד הימים העצובים, ולא ידעתי שיגיע עוד יום כזה, אולי אפילו יותר עצוב מהקודם. זה עצוב לי מאוד, יש אצלנו מחשבה להקדים את הליגה לתחילת אוגוסט, כי גם אין נבחרת בקיץ, זה יכול לעשות טוב לקבוצות".

 

יו"ר ארגון השחקנים ניר אלון ביקר את המינהלת: "אנחנו מצויים בימים לא קלים לכלל אזרחי ותושבי ישראל ובהם שחקני הכדורסל. הזיגזג של המינהלת לא רק שלא תורם להרגעת המצב, אלא מביא לחרדה נוספת דווקא בשעה שבה יש לנהוג בשיקול דעת. המטרה העליונה שלנו היא שמירה על בריאות השחקנים, וזה מה שצריך להנחות את כל הגורמים בענף. לא ניתן לקיים משחקי כדורסל בימים כאלה".


פורסם לראשונה 15/03/2020 11:53

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עודד קרני, מינהלת הליגה
מינהלת הליגה
צילום: עודד קרני, מינהלת הליגה
מומלצים