שתף קטע נבחר

צילום: EPA

נמנעו ניסיונות האוצר לקצץ בשכר המורים בזמן משבר הקורונה

משרדי האוצר והחינוך בחנו אפשרות שהמורים יוצאו בינתיים לחופשה ללא תשלום, אך בתום פגישה טעונה במיוחד זה ירד מהפרק. "היו צרחות", סיפרו גורמים שנכחו בפגישה. לא ברור אם המורים ייאלצו "להחזיר" את ימי ההשבתה בחופש הגדול

בית ספר יסודי ב רמת גן (צילום: AP)
סגור בגלל הקורונה. בית ספר יסודי ברמת גן(צילום: AP)

בתום פגישה קשה הבוקר (ראשון) בין הסתדרות המורים למשרד האוצר הוחלט ששכר המורים הקרוב ישולם להם במלואו. זאת, לאחר שהתברר שמשרדי האוצר והחינוך בוחנים אפשרות שבה המורים יוצאו לחופשה ללא תשלום (חל"ת) במהלך כל התקופה שבה בתי הספר יישארו סגורים בגלל משבר הקורונה - ושנת הלימודים תוארך על חשבון חופשת הקיץ.

 

עם זאת, אחד מסימני השאלה הגדולים כרגע נותר עניין קיצור החופש הגדול, כך שבפועל ייאלצו המורים "להחזיר" את הימים שבהם הם אינם עובדים. טרם התגבשה החלטה גם לגבי תשלומי השכר עד לחופש הגדול של המורים.

 

 

לדברי גורמים המעורים בפרטים, הפגישה הייתה טעונה במיוחד, שכן במשרד האוצר ניסו להגיע לקיצוץ משמעותי יותר בשכרם של המורים. "היו צרחות בפגישה", סיפרו גורמים שנכחו בה. "האוצר הציע לשלם רגיל את שכר המורים ושהם יחזירו את כל הימים במהלך החופש הגדול", סיפרו.

 

בישיבה השתתפו מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד, ראש אגף תקציבים שאול מרידור והממונה על השכר קובי בר נתן. יו"ר הסתדרות המורים, יפה בן דוד, הודיעה לנציגי האוצר באופן חד משמעי כי שכרם של עובדי ההוראה צריך להיות משולם במלואו. "עובדי ההוראה עובדים מהבית לפעמים הרבה יותר קשה מהוראה פרונטאלית, ואין שום סיבה שלא יקבלו שכר מלא. אנו מצפים ממנכ"ל משרד החינוך, שמטיל משימות רבות על עובדי ההוראה, לדאוג ששכרם ישולם במלואו".

3082 ()
"היו צרחות". יפה בן דוד

אינפו הנחיות קורונה חדשות ()

 

כאמור, שאלת החזר הימים של המורים במהלך החופש הגדול טרם הוכרעה ותושפע במידה רבה במשך ההשבתה של מערכת החינוך. בתוך כך יש לציין כי גם במהלך ההשבתה נדרשים המורים לעבוד מן הבית, בין היתר בחיבור ובתפעול הלמידה מרחוק. כך למשל, הם נאלצים לחבר מטלות עבור התלמידים ולעמוד עימם בקשר.

 

שרון סייג, מורה להיסטוריה ואזרחות מחולון, אמר: "חשוב לי שציבור ההורים, המורים וכולם יידעו שהמורים כרגע עוסקים ימים כלילות בהכנת לימודים כרגיל למחר. ברוב בתי הספר, כולל בתי הספר שלי, נערכים ללמידה מרחוק. יש כבר מערכת שהועברה לתלמידים, המורים עברו הכשרה ללמידה מרחוק, ולנו חשוב שיידעו שציבור המורים עובד כרגיל. אנחנו לא יושבים ומתבטלים בבית. המטרה שלנו זה בעצם להמשיך את הלימודים מהבית. ממחר ברוב בתי הספר תתקיים הכיתה המקוונת, ולכן אין שום סיבה הגיונית לדבר על חל"ת או קיצוץ כלשהו לציבור המורים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
בית ספר סגור ברמת גן
צילום: AP
מומלצים