שתף קטע נבחר

צילום: EPA

הממשלה אישרה: קנס 5,000 שקל בגין הפרת חובת הבידוד

שוטרים ופקחי הרשויות המקומיות יוכלו להטיל קנסות מינהליים על מפירי צווי הבידוד ועל מי שיפר את צווי הגבלת ההתקהלות. קנס בסך 3,000 שקל יוטל על מי שלא ידווח למשרד הבריאות על כניסה לבידוד, ו-5,000 שקל על מי שלא יציית להוראה על פיזור התקהלות

 

 

הממשלה אישרה היום (א') בישיבתה המיוחדת שורה של תקנות לשעת חירום שיזם השר לביטחון הפנים גלעד ארדן לטובת ההתמודדות עם נגיף הקורונה וההגנה על בריאות הציבור.

 

לפי התקנות שאושרו, יוכלו שוטרים ופקחי הרשויות המקומיות להטיל קנסות מינהליים על מפירי צווי הבידוד ועל מי שיפר את צווי הגבלת ההתקהלות שהוצאו על ידי משרד הבריאות במטרה למנוע התפשטות הנגיף והדבקת האוכלוסייה. כוונתו זו של ארדן נחשפה בשבוע שעבר בכלכליסט.

 

על הפרת חובת הבידוד יוטל קנס של 5,000 שקל. על הפרת חובת הדיווח למשרד הבריאות על כניסה לבידוד או על חזרה ממדינה המחייבת בבידוד, יוטל קנס של 3,000 שקל. על הפרת הוראת שוטר על התפזרות התקהלות המנוגדת לצו, יוטל קנס של 5,000 שקל.

 

בנוסף, אושרו תקנות שנועדו למנוע התפשטות של הקורונה לתוך בתי הסוהר כדי להגן על אוכלוסיית האסירים והעצורים החשופים יותר לנגיף בשל הצפיפות במתקן סגור.

גלעד ארדן בהצהרה בהמשך לפיגועים (צילום: יואב דודקביץ')
השר ארדן(צילום: יואב דודקביץ')

אינפו הנחיות קורונה חדשות ()

לפי התקנות החדשות, דיוני הארכות מעצר יתקיימו ללא נוכחות פיזית של העצורים, ויתנהלו באמצעים טכנולוגיים כגון בשיחת וידאו או בשיחת וידאו טלפונית. כמו כן, הוגבלו הביקורים לאסירים ועצורים כולל הגבלת כניסות עורכי הדין למתקני הכליאה. במשך תקופת התקנות לשעת חירום התייעצות עם עורך דין תתבצע באמצעות שיחות טלפון.

 

ארדן אמר כי "כדי לעצור את התפשטות הקורונה ולהגן על בריאות הציבור, עלינו ליזום כל הזמן ולשנות את דפוס הפעולה השגרתי של גופי ביטחון הפנים ובאמצעות היוזמות שלנו נוכל לנצח במערכה הגורלית הזו".

 

אמש התקבל דיווח במשטרת מחוז תל אביב על אודות חשד להפרת צו הבידוד על ידי גבר בן 47 בתל אביב.

 

המשטרה הצליחה לאתר את האיש ברחוב בוגרשוב, ולאחר שסירב להימצא בבידוד הוא נעצר על ידי השוטרים.

 

מחקירה ראשונית עלה כי מדובר באותו הגבר אשר אתמול היה מעורב בתקיפת מאבטחים ברכבת ההגנה בתל אביב והוברר כמפר בידוד. האיש נעצר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים