שתף קטע נבחר

צילום: EPA

רכבת ישראל החלה לחטא קרונות ותחנות

מנכ"ל הרכבת הודיע כי כחלק מהצעדים לבלימת התפשטות נגיף הקורונה, החל בסוף השבוע מבצע ניקיון וחיטוי מוגבר של משטחים ואזורים אשר נחשפים למגע אינטנסיבי ברכבות ובתחנות

 

 

 

לפני יותר משבוע הכריז ראש הממשלה בנימין נתניהו על מבצע חיטוי וניקוי של האוטובוסים, הרכבות ותחנות הרכבת, לאחר שב-ynet פורסם כי אין הנחיות כאלו בשטח. במהלך סוף השבוע ההנחיה יצאה לפועל  כשברכבת ישראל החלו לחטא את הרכבות והמשטחים הרגישים בתחנות.

חיטוי וניקויון בתחנות ורכבות ישראל למניעת התפשטות נגיף הקורונה (צילום: Cloudview צילומי אוויר)
(צילום: Cloudview צילומי אוויר)
 

מרכבת ישראל נמסר כי בהנחיית המנכ"ל, מיכאל (מיכה) מייקסנר, החלה הרכבת בסוף השבוע האחרון בניקיון מוגבר ויומיומי של קרונות הרכבת והתחנות, הכולל חיטוי אזורים החשופים למגע ידיים אינטנסיבי כגון שערי כניסה, מעקות, ידיות אחיזה, לחצני מעליות, לחצני כניסה לרכבת ומשטחי אחיזה בקרונות.

 

כמו כן הנחה המנכ"ל כי מוקדי רכבת החיוניים לתפעול ובטיחות יחוטאו אף הם, והנחה להרחיב את חלוקת ציוד המגן שכבר החלה לפני כשבועיים.

חיטוי וניקויון בתחנות ורכבות ישראל למניעת התפשטות נגיף הקורונה (צילום: רכבת ישראל)
פעולות החיטוי ברכבת(צילום: רכבת ישראל)

חיטוי וניקויון בתחנות ורכבות ישראל למניעת התפשטות נגיף הקורונה (צילום: רכבת ישראל)
(צילום: רכבת ישראל)

חיטוי וניקויון בתחנות ורכבות ישראל למניעת התפשטות נגיף הקורונה (צילום: רכבת ישראל)
(צילום: רכבת ישראל)
 

"לצד הפעולות הנעשות בהתאם להנחייתם של הגורמים המוסמכים, נערכת הרכבת להגברה של הצעדים למניעת התפשטות הנגיף, בעלות כספית ניכרת, ופעולות החיטוי הינן חלק מצעדים אלה. אני מבקש להודות לכל עובדי הרכבת על המסירות אותה הם מפגינים בימים אלה, ומאחל לכולנו בריאות איתנה", אמר מייקסנר.

 

בתוך כך, תימשך גם בימים הקרובים ההפסקה הזמנית בתנועת הרכבות בקווים ראשל"צ הראשונים-לוד, י-ם מלחה-בית שמש ודימונה-ב"ש צפון, בשל כניסתם של 34 פקחי רכבת לבידוד, לאחר שהעניקו שירות ברכבות בהם נסעו חולים. זאת בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

 

על פי הנחיות משרד הבריאות, נוסע הנדרש בבידוד ביתי אינו מורשה להשתמש ברכבת או באמצעי תחבורה ציבורית אחר. על פי הנחיית משרד התחבורה, יש להשתמש בתחבורה ציבורית רק במקרים נחוצים, ולהשתדל לצמצם נסיעות שאינן נדרשות.

 

הבוקר חלה ירידה של כ-50% לפחות בכמות הנוסעים ברכבת.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רכבת ישראל
פעולות חיטוי ברכבת
צילום: רכבת ישראל
מומלצים