שתף קטע נבחר

בגלל מחלוקת על חיטוי מטוס: עשרות ישראלים תקועים בבודפשט

עשרות ישראלים שתכננו לשוב ארצה מבירת הונגריה עוכבו במשך שעות בגלל אי-היענות חברת הלואו-קוסט לחטא את המטוס בישראל לפני החזרה לבודפשט. מוות ראשון מהנגיף נרשם במדינה שאוסרת כניסת ישראלים

טיסה של חברת התעופה האירית ריינאייר, שאמורה הייתה להמריא הבוקר (יום א') מבודפשט לנתב"ג, בוטלה אחרי שעות ארוכות של עיכובים בעקבות מחלוקת בין חברת התעופה לבין הרשויות ההונגריות סביב חיטוי המטוס. בחברה רצו להימנע למעשה מתשלום על חיטוי המטוס, דבר שהרשויות בהונגריה מחייבות טרם יציאת המטוס לכיוון המדינה האירופית.

מבטלת את טיסותיה לישראל עד חודש יוני: רייאיינר (צילום: דני שדה)
מטוס של חברת ריינאייר. בחברה לא רוצים לחטא על חשבונם(צילום: דני שדה)

על הטיסה, FR6754, שהו עשרות נוסעים ישראלים שתכננו לשוב ארצה, אולם הם נאלצו לשוב לטרמינל וכעת הם נתקעו בנמל התעופה של בודפשט.

 

גורמי תעופה סיפרו ל-ynet כי המטוס היה רשאי להמריא לישראל. לדבריהם, הוראות הרשויות בבודפשט, שלפיהן על המטוס לעבור חיטוי מלא טרם ההמראה מישראל לבודפשט, הובילו לעיכובים ולבסוף גם לביטול הטיסה. על פי ההוראות בהונגריה, על המטוס לחזור ריק לאחר חיטוי. יש לציין כי כמה חברות שירותי קרקע בנתב"ג מציעות שירות חיטוי למטוסים בתשלום, ועל כן היה ביכולת החברה להשתמש בשירותים.

 

 
מרשות שדות התעופה נמסר כי "טיסת ריינאייר מספר 6754 מבודפשט מורשית להמריא לישראל בכל זמן. חברת ריינאייר חויבה בניקוי המטוס עם חזרתו להונגריה ומשכך אין מניעה כלשהי לנחיתת המטוס בנתב"ג. פעילות החברה ומדיניות ניקיון מטוסיה אינן קשורות לנתב"ג המאפשר נחיתות והמראות לבקשת חברות התעופה".

 

בשבוע שעבר הודיעה חברת הלואו-קוסט האירית על ביטול טיסותיה מישראל לגרמניה ולצרפת החל מהיום ועד 8 באפריל, לאור הנחיות משרד הבריאות החדשות, שדורשות מכל הנוחתים בישראל להיכנס לבידוד למשך 14 יום. נזכיר כי ההנחיות מחייבות אזרחים זרים להוכיח טרם נחיתתם בארץ כי יש ביכולתם לשהות בבידוד ביתי בישראל. בשבוע שעבר הפסיקה החברה את כל טיסותיה בין ישראל לאיטליה.

 

בתוך כך, בהונגריה נרשם היום מקרה מוות ראשון כתוצאה מנגיף הקורונה. מדובר בגבר בן 75, אזרח המדינה, שאושפז לאחר שלקה בדלקת ריאות קשה. בהונגריה עד כה נדבקו 32 בני אדם בנגיף הקורונה, ו-159 בני אדם שוהים בבידוד. במדינה החליטו על סגירת כל בתי הספר וכן על איסור על התכנסויות ציבוריות במהלך השבוע. הונגריה גם אוסרת כעת על כניסת אזרחים ישראלים, איטלקים, דרום קוריאנים, סינים ואיראנים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דני שדה
מטוס של חברת ריינאייר
צילום: דני שדה
מומלצים