שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הדוד חיים מסביר איך שומרים על אופטימיות

  כדי להרים את המורל של הילדים בבית וגם קצת של ההורים, הזמנו לאולפן את "הדוד חיים" שיפזר עלינו מהאופטימיות שלו. "צריך תמיד לראות את הצד החיובי בכל דבר", הוא אומר

   


  בימים טרופים אלה, בהם גם למבוגרים קשה להבין ולהתמודד עם המציאות המשתנה ועם היעדר השגרה המוכרת, הילדים, במיוחד הצעירים שבהם, מבינים עוד פחות את השינויים המתרחשים סביבם. 

   

  מדוע לא הולכים לגן? למה צריך להישאר בבית כל היום? והשאלה הקשה ביותר - מה הסיבה לכך שאי אפשר לבקר את סבא וסבתא? אלו רק חלק מהשאלות שהורים לילדים נאלצים להתמודד איתן בימים אלו.

   

  צפו במיקי מלמדת את הילדים איך להתגונן מהקורונה

   

  הזמנו לאולפן ynet את כוכב הילדים חיים אוסדון, המוכר יותר כ"דוד חיים" (בעצמו אב לשלושה ילדים בני שש, שלוש ושנה וחצי) כדי שיסביר לילדים ואולי גם להורים שלהם מה מותר ומה אסור לעשות בימים אלה, והכי חשוב - איך ממשיכים לשמוח וליהנות למרות הכול.  

   

  "רוקדים בסלון ומשתגעים"

  "ילדים לא צריכים לדעת הכול, מלבד זה שהם גם סתגלנים. אפשר לומר להם שאנחנו נמצאים בתקופה קצת שונה כעת, ושההימצאות שלהם בבית כעת היא לטובתם. רצוי להדגיש את הדברים החיוביים בתקופה הזו, למשל את העובדה שאבא ואמא יהיו יותר בבית ויוכלו לעשות איתם דברים שקודם לא עשינו כי לא היה זמן.

   

  "מה כן חשוב להסביר להם? מה אסור לעשות ולמה בתקופה הזו לא הולכים לסבא וסבתא. בסופו של דבר הם נהנים, רוקדים בסלון, משתגעים ועושים הרבה כיף".

   

  הדוד חיים ( )
  "הזדמנות לעשות דברים שלא עשינו בעבר"

  אתה יוצא עם הילדים שלך החוצה בימים אלו? ילדים הרי לא מומחים גדולים בהיגיינה.

  "אם אנחנו כבר יוצאים מהבית - אז רק לטבע. אתמול למשל, יצאנו וטיילנו קצת בגבעה ליד הבית והיה כיף מאוד. קורונה זו הזדמנות נהדרת לעשות דברים שלא עשינו בעבר, כמובן עם כל המגבלות ועם כל העצב על כך שיש הרבה אנשים חולים".

   

  מוכרחים להישאר חיוביים

  במהלך מבצע "עמוד ענן" בשנת 2012, כתב הדוד שיר שנקרא "התקווה" אותו הוא שר לילדים באמצעות עמוד הפייסבוק שלו. "השיר מדבר על כך שכעת קר, אבל עוד מעט יגיע האביב הפורח ואיתו התקווה שיהיה טוב יותר", הוא מסביר. "הרבה ילדים מבקשים ממני שאשיר להם אותו, הם מתחברים אליו מאוד".

   

  בימים אלה בהם הילדים בבית, האם נכון לאפשר להם להיות מול המסך כמה שהם רק רוצים?

  "הרופאים ממליצים לראות 'הדוד חיים' שעתיים ביום. ועכשיו ברצינות: צריך לזכור שלכל קורונה יש מוצאי קורונה ואסור להגזים, כי אחר כך הילדים מתמכרים ויהיה קשה להחזיר אותם חזרה. אפשר לעדן את הגבולות בימים אלא, אבל כן לבנות סדר יום ולהקפיד עליו".

   

  ומה הוא עושה על מנת לשכוח מהקורונה ומהאופן בו המשבר השפיע עליו? "בימים אלו הייתי צריך להיות בחזרות עם הצגה חדשה של 'כוח פי גיי', שבוטלו עקב המצב. מה עושים? עובדים על הטקסט, משתפרים איפה שצריך ובעיקר מספרים הרבה בדיחות על הקורונה. צריך תמיד לראות את הצד החיובי בכל דבר".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים