שתף קטע נבחר

מה שאין בתמונה הבלתי נתפסת מהכנסת

באמצע: נתניהו. בפינה: גנץ. על הדוכן: ריבלין. ביציע: חיות. בריק הגדול שנשאר מהשבעת הכנסת מחפשים מיליוני ישראלים במצוקה משהו להיאחז בו - ומתקשים למצוא

בימים שבהם אזרחי מדינת ישראל מצפים לדבר מה להיאחז בו, באווירת משבר הקורונה שהופך את החיים של כולנו, מבית המחוקקים בירושלים הגיעה תמונה שתיזכר עוד שנים רבות וגם תככב אולי בתקשורת העולמית. ספק אם יש בה כדי להפיח תקווה, דווקא מתוך אירוע שאמור להיות חגיגי.

בנימין נתניהו טקס השבעה השבעת הכנסת 23 מליאה מליאת הכנסת (צילום: דוברות הכנסת, גדעון שרון)
נתניהו, גנץ, ריבלין ואדלשטיין במליאה הריקה(צילום: דוברות הכנסת, גדעון שרון)

 

 

מליאת הכנסת ריקה כמעט כולה. במרכזה: המנהיג שסביב דמותו מיטלטלת מדינה שלמה מפולגת כבר שנה וחצי הלוך וחזור לקלפיות. בפינה משמאל: האיש שמנסה ללא הרף להחליף אותו ולא מצליח. על הדוכן: הנשיא בן ה-80 שלא הצליח לקרב אותם לשולחן אחד במליאה (ויו"ר הכנסת, היוצאת והנכנסת. בינתיים). צופה ביציע: נשיאת בית המשפט העליון. בודדה.

 

כך התנהלה אחר הצהריים (יום ב') השבעת הכנסת לנוכח מגבלות הקורונה - בקבוצות של שלושה הם אמרו "מתחייב אני" או "מתחייבת אני".

בני גנץ (צילום: דוברות הכנסת, גדעון שרון)
בני גנץ בפינתו(צילום: דוברות הכנסת, גדעון שרון)

בנימין נתניהו  (צילום: דוברות הכנסת, גדעון שרון)
בנימין נתניהו במרכז שולחן הממשלה(צילום: דוברות הכנסת, גדעון שרון)

אסתר חיות (צילום: דוברות הכנסת, גדעון שרון)
נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות, לבד ביציע האורחים(צילום: דוברות הכנסת, גדעון שרון)

רואבן ריבלין (צילום: דוברות הכנסת, גדעון שרון)
הנשיא ראובן ריבלין ויו"ר הכנסת יולי אדלשטיין(צילום: דוברות הכנסת, גדעון שרון)

קשה שלא לראות את התמונה הבלתי נתפסת כמעט, בלי לחשוב על הדבר הבולט בה: מה שאין בה. הריק. הוואקום השלטוני, שמלווה אותנו וגולש לתקופה שטרם ראתה המדינה. כל אחד במליאה מכונס בפינתו, כמו שמבקשת מאיתנו המדינה בצל סכנת הווירוס המתפשט.

 

הכנסת ה-23 הושבעה – וממשלה עדיין אין. המשחק הפוליטי ממשיך בכיפופי ידיים שלא נגמרים, בצל מילים גדולות על "גודל השעה", "ממשלה לאומית" ו"אחדות" שולט בעיקר חוסר הוודאות - לא ברור מה ייעלם קודם מחיינו, הנגיף או הפלונטר הפוליטי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ הכנסת
נתניהו וגנץ בודדים במליאה
צילום: ערוץ הכנסת
מומלצים