שתף קטע נבחר

במקביל למו"מ עם הליכוד: כחול לבן הגישה 3 הצעות חוק נגד המשך כהונת נתניהו

ראשי המפלגה הצהירו על מו"מ לאחדות, אבל עם כינון הכנסת הניחה כחול לבן הצעות חוק להגבלת כהונה, איסור כהונה תחת כתב אישום וחיוב בפיטורים של שר או רה"מ תחת אישום. הליכוד: "התנהלות חסרת אחריות בזמן משבר בינלאומי"

 

בני גנץ בנימין נתניהו  (צילום: ערוץ הכנסת)
בנימין נתניהו ובני גנץ, היום בכנסת(צילום: ערוץ הכנסת)

חרף ההצהרה של בנימין נתניהו ובני גנץ על פתיחת מו"מ להקמת ממשלת אחדות ברקע המלחמה במגפת הקורונה, פועלים בכחול לבן להעביר שלוש הצעות חוק נגד ראש הממשלה. זאת בנוסף לדרישה לקיים הצבעה על מינויו של ח"כ מאיר כהן לתפקיד יו"ר הכנסת – שאותה מסרב לקבל יו"ר הכנסת הנוכחי יולי אדלשטיין.

 

את שלוש הצעות החוק הבטיחה כחול לבן להעביר מיד עם כינונה של הכנסת ה-23: הגבלת כהונת ראש ממשלה לשתי קדנציות או שמונה שנים; הפסקת כהונתו של ראש הממשלה או שר שהוגש נגדו כתב אישום; איסור הטלת מלאכת הרכבת הממשלה על ח"כ (הכוונה מועמד לראשות הממשלה) אשר הוגש נגדו כתב אישום.

 

 

הצעות החוק לא מיועדות להחלה רטרואקטיבית אלא מהכנסת הנוכחית.

 

מהליכוד נמסר בתגובה כי "ההתנהלות של כחול לבן מכשילה את המשא ומתן כבר בתחילתו. היא נגועה בחוסר תום לב משווע ובחוסר אחריות בזמן משבר לאומי ובינלאומי". עוד נמסר כי "כלפי חוץ הם מציגים כאילו יש להם נכונות להקים ממשלת אחדות ובפועל מקדמים חקיקה פרסונלית, אנטי-דמוקרטית ורטרואקטיבית שכל מטרתה לסכל את רצון הבוחר ולרמוס את הצבעתם של למעלה משניים וחצי מיליון אזרחים. אפילו באיראן וטורקיה לא מקדמים חוקים כאלו".

 

במהלך הפגישה אתמול עם בני גנץ אצל נשיא המדינה ראובן ריבלין, דרש נתניהו שכחול לבן לא תביא להצבעה בכנסת את ההצעה למנות יו"ר כנסת חדש, אולם גנץ לא נענה לדרישה. גורמים בכחול לבן אמרו כי הם מנהלים את הפעילות הפרלמנטרית בכנסת בלי קשר למו"מ הפוליטי בין שתי המפלגות.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ הכנסת
בנימין נתניהו ובני גנץ
צילום: ערוץ הכנסת
מומלצים