שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  צילום: עידו ארז , מוטי קמחי, shutterstock

  בגלל הקורונה: שיפוט מהיר וענישה קלה בצה"ל על עבירות סמים ועריקות

  בצה"ל החלו לשפוט חיילים עצורים בתוך בתי הכלא הצבאיים, כחלק מההיערכות למאבק בהתפשטות הנגיף. בנוסף, יוקלו העונשים על עבירות קלות כדי למנוע צפיפות בבתי הסוהר הצבאיים

   

   

  כלא צבאי (צילום: אלעד גרגורן )
  כלא צבאי(צילום: אלעד גרגורן )

  ענישה קלה ושיפוט מהיר בצה"ל בגלל הקורונה: בצבא החלו לשפוט מהיום (ב') חיילים עצורים בתוך בתי הכלא הצבאיים, כחלק מההיערכות בצבא למנוע התפשטות של הקורונה, כך נודע ל-ynet.

   

  שני בתי הסוהר בצבא, כלא 4 וכלא 6, נחשבים בלאו הכי לצפופים ומיושנים, ולכן מדיניות הענישה על עבירות קלות במדיניות השיפוט החדשה היא מקלה, בתנאי שההליך מסתיים בהסדר טיעון, בענישה על תנאי ובעבירות שנחשבות לקלות, כמו עבירות שירות או היעדרות משירות.

   

   

  בנוסף, המהלך חוסך שינוע ונוכחות של החיילים בתוך אולמות בית הדין הצבאי ביפו. כך למשל, נשפטו היום חיילים למאסר של 12 עד 22 ימים בפועל, ברוטו, ללא ניכוי שליש, על עבירות השתמטות של 3 עד 7 שנים בהתאמה.

   

  המגמה צפויה להימשך גם בימים הקרובים, לאחר שכבר היום הועמדו כך לדין כ-50 חיילים. בנוסף, ה"חנינה" המסורתית של ערב חג הפסח צפויה אף היא להקל על החיילים עליהם נגזר עונש מאסר, כך שמנת דילול נוספת צפויה להגיע לשני מתקני הכליאה הצבאיים בעוד פחות מחודש.

   

  דובר צה"ל מסר בתגובה: "בתום הערכת מצב של ראשי מערכת אכיפת החוק בצה"ל, סוכם כי צה"ל ימשיך בפעילות אכיפת החוק, בכפוף להתאמות ושינויים המתחייבים לנוכח הנחיות משרד הבריאות והערכת מצב נמשכת. כמו כן, בהחלטת בתי הדין הצבאיים נדחו דיונים שאינם דחופים בבתי הדין הצבאיים.

   

  "עוד סוכם שעריקים ומשתמטים אשר יתייצבו במתקני הכליאה לצורך סיום היעדרותם לא ייקלטו בכלא, אלא משפטם ייערך בהמשך, כל מקרה לגופו. יודגש כי אין שינוי בהנחיות ביחס לעבירות חמורות, וכי מהלך של רידוד כלואים בבתי הכלא טרם נדון".

  אינפו הנחיות קורונה חדשות ()
  .

   

   

  מפקד חיל האוויר: "אירוע שמתרחש אחת למאה שנה"

   

  מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין, דיבר היום לפקודיו והתייחס למציאות החדשה בצל נגיף הקורונה: "אנו חווים אירוע שמתרחש אחת ל-100 שנה, מדובר במגיפה עולמית החוצה מדינות וגבולות. האירוע משפיע על כולנו בכל המעגלים ומוטלת עלינו האחריות לנקוט באמצעים הנדרשים",.

   

  נורקין סיפר על ההיערכות החדשה בחיל האוויר: "אנו משנים את ההיערכות ואת שגרת הפעילות, נמשיך להתמודד עם האתגרים, חשוב לנו לשמור על רציפות הפעולה ועל ההגנה על שמי ישראל ונמשיך יחד כולנו בעשייה המבצעית. חובתנו הלאומית היא לשמור על היחידות, על הבסיסים ועל האנשים.

   

  "נמשיך לקבל החלטות נכונות כיצד לעשות זאת. חלק מההחלטות לא פשוטות ויידרשו ויתורים ונסייע בכל דרך לרשויות האזרחיות וככל שהמטה הכללי יטיל עלינו".

   

  לסיום אמר נורקין: "מפקדות ומפקדים, זוהי שעת המבחן. אתם מובילים ומצופה מכם לגלות אנושיות ומיומנות, לממש משימות ולתמוך באנשים. נעשה את זה בסטנדרט של חיל האוויר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים