שתף קטע נבחר

הוועד האולימפי: "אין צורך בהחלטות דרסטיות"

ההצהרה שיצאה מישיבת וידאו בין ראשי הוועד לנציגי הפדרציות השונות היא שוב של "עסקים כרגיל" לקראת טוקיו 2020, אך בשטח מתחילים להתגלות סדקים לאור הפגיעה בתחרויות הקריטריון

הוועד האולימפי הבינלאומי (IOC), ערך היום (שלישי) דיון באמצעות שיחת ועידה בווידאו עם כל הפדרציות הבינלאומיות (IF) בנוגע להשלכות מגפת הקורונה על ההכנות לאולימפיאדת טוקיו 2020.

 

את השיחה, הוביל נשיא הוועד תומאס באך וההצהרה המרכזית שיצאה ממנה היא ש"אין צורך בהחלטות דרסטיות בשלב זה וכי הוועד האולימפי מחויב באופן מלא למשחקים בטוקיו. אנחנו נמשיך לתמוך בספורטאים על ידי התייעצות איתם ועם הוועדים האולימפיים של המדינות השונות". המשחקים אמורים להיפתח ב-24 ביולי, אך ביטולן של עשרות תחרויות בינלאומיות בתקופה האחרונה כולל אירועים בעלי השפעה ישירה על השגת הקריטריון לאולימפיאדה, ותחרויות קריטריון שמתוכננות באזורים נגועים בנגיף.

 

תומאס באך ועד אולימפי (צילום: AFP)
תומאס באך(צילום: AFP)

 

המגיפה הביאה שורה של שמועות בנוגע לביטול צפוי של המשחקים האולימפיים והפראלימפיים השנה, אך הדברים הוכחשו שוב ושוב על ידי IOC ומארגני טוקיו 2020, שסירבו לשנות את עמדתם כי האירוע יתקדם כמתוכנן. עם זאת, הנזק שכבר נגרם לפעילות השוטפת של תחרויות העפלה, כאשר המארגנים מתרוצצים כדי לארגן מחדש אירועים בכדי להבטיח מערכת הוגנת לספורטאים, מתחילה לפעור סדקים באמירות הנחרצות האלו. שורה של פדרציות כבר ביקשו מ-IOC הארכה לתקופת ההסמכה לאולימפיאדה, בעוד שאחרים שוקלים להשתמש בדירוג הנוכחי שלהם כדי לקבוע מי יהיו הנציגים שלהם בטוקיו.

 

נשיא הוועד חשף לאחרונה כי ניתן יהיה להגדיל את מקומות המכסות עבור ענפי הספורט שנפגעו בצורה הגרועה ביותר מהקורונה, על ידי ספורטאים ש"סביר להניח" היו מגיעים לטוקיו 2020 אם הם היו יכולים לקחת חלק בתחרויות העפלה.

 

האיגוד הראשון להשמיע את קולו היה איגוד האופניים העולמי, שביקש להפסיק את הדירוג לקריטריון, לפי הנקודות שנאספו עד ה-3 במרץ, אז נפגעה הפעילות השוטפת. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים