שתף קטע נבחר

צילום: עידו ארז , מוטי קמחי, shutterstock

המורים יפסיקו לעבוד מהבית - ויגיעו לבתי הספר בחופשות

בשיאו של משבר הקורונה, מסתמן כי המורים שנמנים עם עובדי ההסתדרות יונחו להפסיק את הלימוד מרחוק בגלל פגיעה בשכרם. ימי עבודתם של המורים יקוזזו - המשמעות: תלמידים ומורים יגיעו לבית הספר בזמן חופשות החגים או בזמן החופש הגדול

בית ספר סגור תל אביב   (צילום: רויטרס)
בית ספר סגור בתל אביב (צילום: רויטרס)

משרד האוצר והסתדרות המורים קרובים להגיע היום (יום ד') לפתרון ולפיו המורים יפסיקו לעבוד מהבית וימי עבודתם יקוזזו כך שהם יצטרכו להגיע לבתי הספר בזמן חופשת החגים הבאה או בזמן החופש הגדול. המורים יקבלו את השכר עבור הימים שעבדו עד כה מתחילת ההשבתה של מערכת החינוך.

 

כעת מתקיימת בירושלים פגישה בין הסתדרות המורים לאוצר בנוכחות מזכ"לית ההסתדרות, יפה בן דוד, מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד, והממונה על השכר, קובי בר נתן.

 

יש לכם מה לספר לנו על הקורונה? מידע שטרם נחשף? סרטונים או תמונות? כתבו למייל האדום

 

לאחר חתימת ההסכם, צפוי משרד החינוך להנחות את כל המורים שנמנים עמה לא לעבוד יותר מהבית. משמעות ההחלטה הדרמטית היא הפסקה של הלימודים מרחוק לתלמידי בתי הספר היסודיים ובחטיבות הביניים שבהן עובדים מורי ההסתדרות.

 

בישיבה שהתקיימה לפני כיומיים הוחלט שהשכר של חודש מרץ ישולם למורים במלואו, ואולם מאז הציב משרד האוצר תנאי בפני הסתדרות המורים שלפיו הם ייאלצו להשלים את הימים בהם מערכת החינוך מושבתת בזמן החופשות.

 

לטענת משרד האוצר, לא ניתן לקבל את עבודת המורים מביתם בימים אלו כשוות ערך למכסת השעות השגרתית שלהם. מנגד, המורים טוענים כי בפועל הם עובדים מבתיהם ומתפעלים מול תלמידיהם את הלימודים מרחוק במכסת שעות דומה או אף כזו שעולה על השעות בימי שגרה.

 

עוד טוענים המורים כי למעשה משרד החינוך לא מגבה אותם ובפועל ממשיך לבקש מהם לעבוד בשעה שישנו סימן שאלה סביב סכומי השכר שאותו יקבלו.

 

"יחס מזלזל" 

"משרד החינוך לא מצא לנכון לשלוח נציג לישיבה, למרות שהוא זה שקובע את המשימות לעובדי ההוראה ודורש מהם לעבוד", כתבה ביום שלישי מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד לראש הממשלה בנימין נתניהו בתום הפגישה עם משרד האוצר. "נדהמתי מהיחס המזלזל של אחד מבכירי משרד האוצר לגבי התרומה של עובדי ההוראה במשבר הנוכחי. מבחינת משרד האוצר עובדי ההוראה אינם עובדים ולכן עליהם לוותר על ימים אלו ממכסת ימי חופשת הקיץ כדי לקבל את מלוא שכרם כעת.

 

"לא יקום ולא יהיה. הסתדרות המורים לא תיתן יד לניצול משבר הקורונה, כדי לפגוע בשכרם ובמעמדם של עובדי ההוראה. אני קוראת לך להתערב ולהנחות את משרד האוצר לשלם לעובדי ההוראה את השכר הרגיל ובמלואו".

יפה בן דוד ריאיון אולפן ynet (צילום: רז גרוס)
מזכ"לית הסתדרות המורים בן דוד(צילום: רז גרוס)

מאז השבתת הלימודים בשל התפשטות הנגיף קורונה, מציין משרד החינוך מדי יום כי מספר התלמידים אשר משתתפים בלמידה מרחוק עולה בהתמדה וממשיך להורות להם להשתתף בלימוד מרחוק. "מורים רבים מפנים את התלמידים לפעילות בחומרי למידה דיגיטליים", נכתב אתמול באיגרת של המשרד.

 

עוד צוין באיגרת כי "חשוב להפנותם למגוון האפשרויות הקיים. בשעה זו אנו פונים אליכם כדי לסייע לנו לנתב עומסים ולמנוע אכזבה של תלמידים". עם זאת, יש להדגיש כי משרד החינוך מפעיל גם אתר ייעודי ללמידה מרחוק ובו שידורים חיים של שיעורים, שאינו תלוי רק בעבודתם של המורים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים