שתף קטע נבחר

בגלל המחלוקות בין הליכוד לכחול לבן: מליאת הכנסת פוזרה אחרי דקה

ישיבת המליאה שאמורה הייתה להתכנס הבוקר פוזרה אחרי דקה, בגלל מחלוקות בין הצדדים על הקמת ועדות הכנסת. אדלשטיין: "לצערי הם לא מגיעים לסיכום". במקביל, נמשכים המגעים השקטים להקמת ממשלת אחדות

 

 

המגעים לממשלת אחדות נמשכים בערוצים השקטים, ובינתיים הכנסת משותקת בשל היעדר הסכמות. ישיבת המליאה שאמורה הייתה להתכנס הבוקר (רביעי) פוזרה דקה אחרי שנפתחה, בשל המחלוקות שעדיין קיימות בין הצדדים על הקמת ועדות הכנסת, וזאת יומיים אחרי שחבריה הושבעו.

 

יו״ר הכנסת יולי אדלשטיין הבהיר בישיבה שאם יושגו הסכמות היום, תתכנס המליאה שוב כדי להצביע על הקמת ועדות בהתאם להסכמות שיושגו: ״כרגע יושבים אצלי בלשכה

נציגי כחול לבן והליכוד, בתקווה שיגיעו לסיכומים ונוכל להתניע את הכנסת. לצערי הם לא מגיעים לסיכום״.

 

״הצעתי הצעת פשרה שלדעתי מנטרלת את כל המחלוקות הפוליטיות החשובות ומאפשרת להתניע את העבודה של הוועדה המסדרת, חוץ וביטחון, כספים ואולי ועדה לפיקוח על הקורונה. לכן אני לא נועל את הישיבה, אני רוצה להשאיר אותה פתוחה, ומכריז על הפסקה עד להודעה חדשה, בתפילה שהשכל הישר יגבר ועוד היום נוכל לעבור לעבודת פיקוח פרלמנטרית", אמר אדלשטיין.

3082 ()
פיזר את המליאה. אדלשטיין (ארכיון)

כחול לבן והליכוד לא הגיעו להסכמות, שכן בליכוד מסרבים לאפשר הקמת ועדות שיתנו לכחול לבן רוב יחסי בכנסת. נציגי המפלגות אבי ניסנקורן וזאב אלקין נפגשו היום פעמיים – והפגישה השנייה הסתיימה בפיצוץ. עם זאת, צוותי המשא ומתן של הסיעות ממשיכים לנסות ולגבש מתווה לאחדות. בכחול לבן עדיין סבורים יאיר לפיד ומשה בוגי יעלון שממשלת אחדות עם נתניהו היא פתרון גרוע, בשל כתבי האישום נגדו, והעובדה שהוא ממשיך "לשחק עם הכנסת" כדי למנוע ממנה לתפקד.

 

צוותי המשא ומתן צפויים להיפגש היום שוב, כשמטעם הליכוד מוביל את המגעים השר יריב לוין, ועורך הדין יורם טורוביץ מכחול לבן. על השולחן בין היתר מתווה הרוטציה ושאלת יישומו.

 

מלשכת יו"ר הכנסת אדלשטיין נמסר: "נוכח הפייק ניוז שמופץ בשעה האחרונה על ידי גורמים חסרי אחריות, אנחנו מבקשים להבהיר כי יו"ר הכנסת פתח את מליאת הכנסת בשעה 11:00. הוא אף הבהיר כי מליאת הכנסת יוצאת להפסקה ולא ננעלת, כדי לאפשר למצות את המו"מ בין נציגי הליכוד לכחול לבן בתיווכו. יו"ר הכנסת שב וקובע כי על הכנסת להקים בהקדם האפשרי את הוועדות הרלוונטיות ולקיים פיקוח פרלמנטרי מלא על הממשלה".

 
פוסט של בני גנץ (מתוך עמוד הפייסבוק של בני גנץ )
הפוסט של גנץ(מתוך עמוד הפייסבוק של בני גנץ )
 
במקביל, הודה הבוקר נתניהו ליו"ר כחול לבן בני גנץ, ששיתף פוסט שלו בפייסבוק ובו הנחיות להתמודדות עם נגיף הקורונה. "חשוב מאוד! תודה, בני", כתב נתניהו לגנץ. אתמול, עם שיתוף הפוסט, כתב גנץ: "כשזה מגיע לחיי אדם - אין פוליטיקה, ישראל לפני הכל. שמרו על עצמכם ועל קרוביכם ומלאו אחר ההנחיות".  אחרי תגובת נתניהו, התייחס לכך גם הנשיא ראובן ריבלין, והציע לשניים בפייסבוק: ,אולי נמשיך עם זה על שולחן הממשלה?".
 
 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות הכנסת, גדעון שרון
השבעת הכנסת
צילום: דוברות הכנסת, גדעון שרון
מומלצים