שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: עידו ארז , מוטי קמחי, shutterstock

  מחטאי הבתים בפעולה באולפן ynet: "כמות העבודה עלתה מאוד"

  מקומות עבודה רבים הושבתו, אבל יש מי שעסוק הרבה יותר במשבר: משה וזיו דיין הסבירו על השיטה לחטא את המרחב נגד קורונה. "זו שיטה שמוכרת כבר הרבה שנים והוכחה יעילה". וגם: כך הם חיטאו את אולפן ynet

   

  החברה שמחטאת את המשרד מקורונה    (צילום: ירון ברנר, אבי חי)

  החברה שמחטאת את המשרד מקורונה    (צילום: ירון ברנר, אבי חי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בעוד שמקומות עבודה רבים עברו למתכונת מצומצמת בעקבות נגיף הקורונה, ישנם בעלי עסקים שקיבלו עוד ועוד פניות ובקשות, בעיקר עסקים שפועלים בתחום החיטוי. משה דיין, בעלי חברת "אמ מור ייזום בע"מ", הגיע לאולפן ynet יחד עם בנו זיו, סיפר על העבודה בעקבות הנגיף, וגם חיטאו את האולפן.

   

  "כמות העבודה עלתה מאוד", סיפר משה. "אבל החברה שלנו לא מבצעת כל עבודה מכיוון שיש לנו לקוחות קבועים כמו השוק המוסדי או לקוחות חשובים כמו מוסדות רפואה או מוסדות סיעודיים ובתי חולים, שאנחנו מקדישים להם את מרב תשומת הלב כרגע".

   

  תיעוד: מחטאים את אולפן ynet    (צילום: ירון ברנר, אבי חי)

  תיעוד: מחטאים את אולפן ynet    (צילום: ירון ברנר, אבי חי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  משה הוסיף שעכשיו בעקבות בהלת הקורונה הם מקבלים פניות רבות מאזרחים מודאגים. "קיבלנו כל מיני פניות כמו 'בעלי אמור לצאת בעוד יומיים מבידוד, מה אנחנו עושים? איך מחטאים?'. אבל אנחנו לא עושים חיטוי בבתים פרטיים כרגע".

   

  - איך בעצם מחטאים נגד קורונה?

  "השיטה ידועה כבר הרבה שנים עוד ב-2014 נבדקה במעבדה בגרמניה יעילותו של החומר הזה נגד הקורונה, לא הווירוס הזה אלא הווירוס ההתחלתי, והוא הוכח כיעיל. מעבר לזה השיטה שלנו פועלת גם בתחומי המים ובתחומים שונים".

   

  משה הוסיף: "החומר הוא אקולוגי, מיוצר בשווייץ ומיובא לארץ. אנחנו בעלי זכויות ההפצה הבלעדיים שלו. עד לקורונה ביצענו בעיקר חיטויים במערכות המים וכל הזמן התוכנית לשנו הייתה להגיע לבתי החולים ולפתור את בעיית הזיהומים של החיידקים העמידים. בין היתר יש לנו אפשרות לפזר פוג שמתפזר וקוטל את החיידקים בעזרת מי החמצן ומרכיבים אחרים".

  מחטאים את אולפן ynet (צילום: ירון ברנר ואבי חי)
  מחטאים את אולפן ynet(צילום: ירון ברנר ואבי חי)

  משה דיין, בעלים חברת
  משה דיין. "השיטה ידועה כבר הרבה שנים והוכחה יעילה"(צילום: ירון ברנר ואבי חי)

  "אנחנו נכנסים ממוגנים באופן מלא", תיאר זיו את תהליך החיטוי. "בדרך כלל לא נמצאים בפנים, אם יש צורך אנחנו נכנסים לראות שהכל עדיין מתפקד ועובד כגיל וכדי לבדוק את החומר שהוא יוצא ופועל".

   

  משה הבהיר: "בזמן פעולת החיטוי אנשים לא נכנסים לחלל, אלא רק בגמר העבודה, כשאנחנו יודעים מה גבול החומר שמותר להכנסת אנשים אנחנו משחררים את החדר לפעילות רגילה. ככל שישמרו יותר מפני זיהום החדר, אפשר יהיה להאריך את השפעת החומר בעתיד".

   

  "אנחנו מוגנים באופן מלא עם מערכת עצמאית של נשימה", אמר זיו. "אנחנו מכינים סטיקים כדי לתת אינדיקציה לאן החומר הגיע, ככה שאנחנו יכולים לדעת איפה החומר, מפעילים את 'הפוגר' בפנים ויוצאים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ירון ברנר ואבי חי
  מחטאים את אולפן ynet
  צילום: ירון ברנר ואבי חי
  מומלצים