שתף קטע נבחר

מייסד עליבאבא: "אתרום לישראל עשרות אלפי ערכות בדיקה ומסכות"

המיליארדר הסיני ג'ק מא אמר כי יתרום באופן מיידי 50 אלף ערכות קורונה ועשרת אלפים מסכות לצוותים הרפואיים. הוא יסייע למדינה לרכוש ציוד נוסף. מא תרם גם לאפריקה, לאירופה, לארה"ב ולאיראן

ג'ק מא מייסד עליבאבא  (צילום: רויטרס)
ג'ק מא באוניברסיטת תל אביב, 2018(צילום: רויטרס)

המיליארדר הסיני ג'ק מא, שעומד בראש קרן עליבאבא שהתגייסה למאבק בנגיף הקורונה, אמר כי יתרום למדינת ישראל עשרות אלפי ערכות בדיקה ומסכות מגן תקניות. הוא סיכם זאת בשיחת טלפון עם שגריר ישראל בסין צבי חפץ, שנמצא בבידוד בביתו בישראל לאחר ששב לפני כשבוע מסין. חפץ הודה למא על תרומתו הנדיבה והמאבק חסר הפשרות שלו ושל קרן עליבאבא נגד המגפה.

 

מחסור בציוד ובתקנים: מערכת הבריאות מנסה להשלים פערים של שנים

 

מא צפוי לשלוח לישראל באופן מיידי 50 אלף ערכות בדיקה ועשרת אלפים מסכות מסוג N95 - מסכות שאמורות לתת את המיגון המינימלי לצוותים הרפואיים מפני הנגיף. מא הציע בתחילה לספק חמישה מיליון מסכות רגילות, אך השגריר חפץ אמר לו שכעת הצורך הדחוף ביותר הוא מסכות עבור רופאים. מא הבטיח לישראל שמעבר לתרומה מיידית זו, הוא יסייע לה לקנות ציוד רפואי נוסף.

שגריר ישראל ב סין צבי חפץ עם מיסד עליבאבא ג'ק מא ()
ג'ק מא והשגריר הישראלי צבי חפץ
 

ישראל אינה המדינה היחידה שלה תורם מא ציוד רפואי כדי להתמודד עם משבר הקורונה. רק אתמול הודיע מא כי בכוונתו לתרום למדינות יבשת אפריקה 1.1 מיליון ערכות בדיקה, שש מיליון מסכות ו-60 אלף חליפות מגן ומשקפי מגן.

 

באפריקה עד כה התפשט הנגיף באופן מוגבל למדי, אך בימים האחרונים עוד ועוד מדינות ביבשת מדווחות על התפשטות בשטחן – נתון מעורר דאגה בהתחשב בכך שאפריקה היא יבשת ענייה ומוכת מלחמות ומחלות, שברבים מחלקיה מערכות הבריאות כבר מותשות משנים של טיפול בפצועים ובנפגעי מגפות.

 

 

  

מא הודיע גם על תרומות של מסכות וערכות בדיקה לאירופה, לארה"ב ואף לאיראן. למדינות אירופה הוא הבטיח לשלוח שני מיליון מסכות. בשבת נחת בעיר לייג' שבבלגיה מטוס עם 500 אלף מסכות שנשלחו לאיטליה – המדינה שבה הכתה המגפה באופן החמור ביותר באירופה. רק הערב דיווחו הרשויות שם על עוד 475 מתים בתוך יממה אחת – שיא במספר המתים היומי מאז ההתפרצות באיטליה, שבה מתו כבר כמעט 3,000 בני אדם מהנגיף. לארה"ב הבטיח מא לשלוח 500 אלף ערכות בדיקה ומיליון מסכות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים