שתף קטע נבחר

חילוץ הישראלים מפרו: מאות הועברו ללימה, מטוס אל על הראשון נחת

כ-600 תרמילאים ישראלים מוטסים מקוסקו לבירת פרו, שם יחברו לחבריהם וישובו ברכבת אווירית חזרה ארצה. הישראלים הועברו מבתי המלון לשדה התעופה במשאיות של צבא פרו במטרה לעקוף את תנאי העוצר שהוטל במדינה בעקבות ונגיף הקורונה. צפו: הטייס בווידאו מהשמיים

 

 

 

כ-600 תרמילאים ישראלים מועברים אחר הצהריים (ה') בטיסות מהעיר קוסקו בפרו לבירה לימה, משם יצטרפו לעוד מאות ישראלים נוספים שיוטסו כולם יחד בחזרה לישראל באמצעות ארבעה מטוסי דרימליינר של אל על. "אנחנו סוף סוף בדרך הביתה", אמרה אוריה שטרית שנמצאת על המטוס בדרך ללימה.

 

התרמיליאים יצאו מבתי המלון בעיר, שנתונה בעוצר בעקבות התפשטות נגיף הקורונה במדינה, אל נמל התעופה המקומי. מטוס אל על הראשון כבר נחת בבירת פרו ובמהלך השעות הקרובות ינחתו במקום עוד שלושה מטוסים נוספים שיטיסו מעל אלף ישראלים בחזרה ישראל. 

 

 

 
ישראלים בדרך לשדה התעופה בקוסקו (צילום: ליאור זימל)
בדרך הביתה. תרמילאים ישראלים בדרכם מקוסקו ללימה(צילום: ליאור זימל)

 

את הדרך מבתי המלון והגסט האוסים עשו הישראלים באוטובוסים ומשאיות של צבא פרו בליווי משטרתי בכדי לפתוח עבורם את הדרך ולאפשר להם תנועה חופשית שכן המדינה נתונה תחת תנאים של עוצר חלקי. כבר אתמול הגיעו מאות הישראלים לנמל התעופה קוסקו אולם לאחר שעות ארוכות של המתנה החליטו הרשויות לפנותם לבתי המלון ולסגור חלקית את נמל התעופה.

 

בהתערבות שר החוץ ישראל כץ, ששוחח עם מקבילו הפרואני, חלה התקדמות שאפשרה את הטסת הישראלים מקוסקו ללימה. ארבעה מטוסים של חברת התעופה "לאטאם" שנחכרו על ידי חברת "אמסלם טורס" הישראלית מטיסה בשעה זו את הישראלים ללימה.

 

משם כאמור יחברו הישראלים לעוד מאות תרמילאים נוספים שכבר הגיעו לבירה מרחבי פרו וכולם יוטסו ברכבת אווירית שתכלול ארבעה מטוסי דרימליינר של אל על.

 

שר החוץ כץ הודה לעמיתו הפרואני וליתר הגורמים שאפשרו את המהלך: "תודה מיוחדת לחברי שר החוץ הפרואני, לצוות השגרירות הישראלית בפרו, ולעובדי משרד החוץ על חלקם בתיאום המבצע".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ליאור זימל
בטיסה מקוסקו ללימה
צילום: ליאור זימל
מומלצים